5.6

4 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6 (4.328 OY)

Süre

1 Saat 21 Dk.

Senaristler

Geoff Cox

KONUSU

Nicolas gelecekteki hareketli bir adada yaşar, ya da başka bir gezegende, ya da bir rüyada... Yaşamdaki köy beyaz evlerle, kendi yaşındaki çocuklarla doludur. Kumsallar siyah kumlarla ve volkanik taşlarla örtülüdür. Okyanusta yaptığı gezinti sırasında bir keşif yapar ve bu keşif diğer tüm kadınlar gibi saçı arkadan bağlı, düz beyaz bir elbise giyen ve beyaz tenli annesi tarafından yasaklanır. Ancak kendisine yalan söylendiğini düşünen Nicolas çok meraklıdır ve keşif gezilerini artırır. Bu gezilerden birinde rahatsız edici birkaç görüntüye tanıklık eder ve kendini hastane benzeri bir binada, diğerleriyle birlikte, hemşireye benzeyen kadınlar tarafından bir takım tıbbi müdahale yapılırken bulur. Hemşirelerden biriyle arkadaş olur ve filmim sonu bu hemşireye bağlanır. Sınıflandırılması epey zor olan bu film esrarengizliğin yanı sıra birçok şiirsel güzellikte sahne barındırır. Bilinmezliğin korkusunu gençlik çağındaki bir oğlan çocuğuyla yansıtır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (5)

@sinemaseyircisi yazdı...

Per, 08 Mar 2018, 11:41 (3 ay önce)

Kâbus seyretmek isteyenler buyursun.

@naksidil yazdı...

Per, 08 Mar 2018, 09:44 (3 ay önce)

5.9 / 10

" İnsanoğlu deniz yıldızlarından doğsaydı " Gaspar Noe 'nın eşinin beyninin daha çok çalıştığını sanırım söyleyebiliriz .. Sinopsisinde bahsedildiği gibi kız çocuklar göremedim .Bu nedenle puanını kırdım .. Dünyayı erkek egemenliğine sürükleyen bir kurgu mu oluşturmuş diye de düşünmedim değil.. Evrim teorisini anlayabilmek nasıl zor ise ; bu filmi anlamlandırabilmek te o kadar zor .. Aslında gözümüze kocaman bir Deniz Yıldızı sokmuş :) Ölmüş bir çocuğun karnında kocaman bir deniz yıldızı.. Yaratılan en mükemmel canlılardan biriymiş.. Parçalara ayırsan dahi yaşadığı yerde her bir parçasından tekrardan doğarmış .. " Bir zamanlar yazılarını yazmak için okyanusa giden aydın bir adam varmış. Bir gün sahilde yürürken plaja doğru baktığında dans eder gibi hareketler yapan bir insan silüeti görmüş. Başlayan güne dans eden biri olabileceğini düşünerek gülümsemiş ve ona yetişebilmek için adımlarını hızlandırmış. Yaklaştıkça bunun genç bir adam olduğunu ve dans etmediğini görmüş. Bir kaç adım koşuyor , yerden bir şey alıyor ve okyanusa fırlatıyormuş. Bilge adam genç adama okyanusa neden deniz yıldızlarını attığını sormuş ? Güneş yükselmeden sular çekilmeden onları suya atmazsa eğer öleceklerini söylemiş.. Okyanusa atılan deniz yıldızı için çok şey değişti ... " Filmin sonunda bağlanma sıkıntısı var ........ Film çözüldü fakat bağlanamadı :)    

@michail-haneke yazdı...

Per, 08 Mar 2018, 01:58 (3 ay önce)

Yorum yapması güç evet,yorum yapan iki arkadaşıma da katılıyorum,özellikle Yorgos Lanthimos benzetmesine.Acayip derecede feminist bi film izlediğime inanıyorum.Yetişkin kadınlar ve sadece erkek çocuklar (onlar da denek sadece) var filmde.Bunun bi anlamı olmalı di mi ama :) Erkek egemen sisteme,belki erkeksiz,başka bir cinsel tatmin olabilir demiş burada yönetmen ki kendisi gaspar ın eşiymiş (allah taş eder ulan o adama sahipsin,neyin kafasındasın demedim değil tebiii :d ) Daha ayrıntılı yorum gelecek buraya,zor filmdi vesselam,sevdim ama.Bayılırım kadınların egemenliğine :)) 8 mart bugün ona göre :)) edit:Pardon ya film çözülmüş,dağılabiliriz :))  

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Evrim filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Evrim filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Evrim filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI