7.5

48 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (4.869 OY)

Süre

1 Saat 27 Dk.

Ülke

İngiltere

Yönetmen

KONUSU

Film, gizemli bir müfettişin, varlıklı bir aile olan Birling ailesini ve onların akşam yemeğinde misafirleri olan genç bir kadının intiharını araştırmasını konu ediniyor.

Inspector Goole

Sybil Birling

Arthur Birling

Eva Smith

Gerald Croft

Eric Birling

Sheila Birling

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@mamcici yazdı...

Per, 29 Ara 2016, 19:11 (1 yıl önce)

Spoiler vermemeye çalışıcam, o yüzden yüzeysel giriyorum. ........ eliyle gerçekleşen imkansız tesadüfler zinciri. ve ardından gelen uyarı ziyareti. Ziyareti gerçekleştiren müfettiş, başkalarının acılarından sorumlusunuz mesajıyla Aristokratlar'ın vicdanını (!) uyandırmaya çalışır.  (ay inşallah cnm yaa :) film boyunca hissettiğim ise; bütün yapmacık hesapçı tavırlarına rağmen İngiliz burjuvasınıın bile bizdeki görgüsüz vahşi kapitalistlerden daha vicdanlı göründüğü gerçeği. Az da olsa utanmayı unutmamışlar gibi. Mesajındaki tüm saflığına rağmen türünde başarılı bir film. 

@malignita yazdı...

Cmt, 12 Kas 2016, 13:27 (1 yıl önce)

"_ Tanrıya inanır mısın? _Evet _Nasıl oluyor da inanabiliyorsun? _İnsanlara inanamıyorum çünkü. Birşeylere inanmam gerek, yoksa düşerim. Çatlaklardan içeri düşerim ve duramam. " Çatlaklardan düşmemenin naif bir yolu, çoğunun beceremediği. Kendimizde yok sayabilmek adına diğerlerinde de görmezden gelinen vicdan yoksunu halini "insanın" tam da olduğu gibi anlatabilmeyi başarmış film. İzlemeli.  

@carpathia yazdı...

Pzt, 22 Şub 2016, 21:45 (2 yıl önce)

7.7 / 10

İngilizlerin meşhur cinayet-komedi tadındaki o kasvetli yapımlardan birini izleyecek ümidiyle açtım filmi ama öyle değilmiş.....çok basit bir hikayeden evrensel nitelikte verdiği mesajlarla çok beğendiğim bir drama çıktı karşıma gerilimi ve müzikleri çok üst düzey olmuş.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

An Inspector Calls filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

An Inspector Calls filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

An Inspector Calls filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI