7.6

63 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (10.465 OY)

KONUSU

Film, gizemli bir müfettişin, varlıklı bir aile olan Birling ailesini ve onların akşam yemeğinde misafirleri olan genç bir kadının intiharını araştırmasını konu ediniyor.

David Thewlis

Inspector ...

Ken Stott

Arthur Bir...

Finn Cole

Eric Birling

Chloe Pirrie

Sheila Bir...

Miranda Richardson

Sybil Birling

Sophie Rundle

Eva Smith

Kyle Soller

Gerald Croft

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@digeri

1 yıl önce

Muazzam.

@ravenna

1 yıl önce

7.5 / 10

Gizem dolu ve izlerken bir saniye sıkılmayacağınız bir film.İnsanların,bencillikleri yüzünden yaptıkları yanlışlarla yüzleşmesini bu kadar net ve güzel bir anlatımla izleyeceğimi düşünemezdim.Verdiği mesajlarla mükemmeldi.Mutlaka izleyin diyorum.

@mamcici

4 yıl önce

Spoiler vermemeye çalışıcam, o yüzden yüzeysel giriyorum.

........ eliyle gerçekleşen imkansız tesadüfler zinciri. ve ardından gelen uyarı ziyareti. Ziyareti gerçekleştiren müfettiş, başkalarının acılarından sorumlusunuz mesajıyla Aristokratlar'ın vicdanını (!) uyandırmaya çalışır. (ay inşallah cnm yaa :)

film boyunca hissettiğim ise; bütün yapmacık hesapçı tavırlarına rağmen İngiliz burjuvasınıın bile bizdeki görgüsüz vahşi kapitalistlerden daha vicdanlı göründüğü gerçeği. Az da olsa utanmayı unutmamışlar gibi.

Mesajındaki tüm saflığına rağmen türünde başarılı bir film.

@malignita

4 yıl önce

"_ Tanrıya inanır mısın?

_Evet

_Nasıl oluyor da inanabiliyorsun?

_İnsanlara inanamıyorum çünkü. Birşeylere inanmam gerek, yoksa düşerim. Çatlaklardan içeri düşerim ve duramam. "

Çatlaklardan düşmemenin naif bir yolu, çoğunun beceremediği. Kendimizde yok sayabilmek adına diğerlerinde de görmezden gelinen vicdan yoksunu halini "insanın" tam da olduğu gibi anlatabilmeyi başarmış film. İzlemeli.

@carpathia

5 yıl önce

7.7 / 10

İngilizlerin meşhur cinayet-komedi tadındaki o kasvetli yapımlardan birini izleyecek ümidiyle açtım filmi ama öyle değilmiş.....çok basit bir hikayeden evrensel nitelikte verdiği mesajlarla çok beğendiğim bir drama çıktı karşıma gerilimi ve müzikleri çok üst düzey olmuş.

@gamazashi

5 yıl önce

9.1 / 10

Cok guzel bır fılm, cok...

Fılmın sonunda kafası karısanlar ıcın; dedektıf aslında kızın olum melegı. Kızın ne zaman olecegını bılıyor. O camdan baktıgında dedektıfı goremıyor ama hıssedıyor. Olum anında ıse onu gorebılıyor. Ev halkına yaptıgı son konusmada da cehenemmeden cok emın bır sekılde bahsedıyor ve alacagı can ıcın huzunlenıyor.

Bız Turkler ne zaman boyle etkıleyıcı bır fılm yapacagız acaba? Komedı ve korku fılmlerı harıc bır fılm yapacak mıyız? Islemek ıstedıgımız olayı boylesıne gızemlı ve guzel bır sekılde... Butcesı de yok fılmın, ımkanım olsa da boyle bır fılm yapabılsem.
SPOILER

An Inspector Calls filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

An Inspector Calls filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

An Inspector Calls filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL