Zaferin Rengi

(2024)

Film 2 Saat 37 Dk. Tarih, Spor Türkiye 16 Şubat 2024

VİZYONDA

9.6

4 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.5 (34.647 OY)

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@stiff

1 gün önce

8.2 / 10

"Şanlı tarihimiz var, bunu anlatan filmlerimiz yok." diyorlar ya; Zaferin Rengi bu konuda çok güzel bir iş olmuş. Tam olarak dönem filmi. Dönemin şartları, kostümleri, makyajları hatta saç stilleri bile çok özenilmiş. Fenerbahçe'nin Milli Mücadele'deki katkısını gerçeklere dayanarak, “film olması dolayısıyla” güzel bir kurgu ve hikaye ekleyerek anlatmışlar. Özellikle ilk yarısını tüylerim diken diken izledim. Bazı açılarda hiç benzemeyip, bazı açılarda aynısı gibi gözüken Yiğit Özşener’e Atatürk rolü çok yakışmış. Farklı etnik köken ve dinlere mensup Türk milletinin birlikteliği şahane aktarılmış. Nejat Baba’ya da saygılar. Herkesin dönemin imajına girdiği filmde sadece kafaya fes geçirerek şovunu yapmış. Çok sevdiğimden mi bilmiyorum, her sahnesinde yüzünde bu filmde oynamanın gururunu hissettim. Timuçin Esen’i de görmek mutlu etti. Fenerbahçeli olduğu yüzünden akan İlker Aksum’u da bir rolde görmek isterdim. Kızılcık Şerbeti’ndeki ele
... Devamı
"Şanlı tarihimiz var, bunu anlatan filmlerimiz yok." diyorlar ya; Zaferin Rengi bu konuda çok güzel bir iş olmuş. Tam olarak dönem filmi. Dönemin şartları, kostümleri, makyajları hatta saç stilleri bile çok özenilmiş. Fenerbahçe'nin Milli Mücadele'deki katkısını gerçeklere dayanarak, “film olması dolayısıyla” güzel bir kurgu ve hikaye ekleyerek anlatmışlar. Özellikle ilk yarısını tüylerim diken diken izledim. Bazı açılarda hiç benzemeyip, bazı açılarda aynısı gibi gözüken Yiğit Özşener’e Atatürk rolü çok yakışmış. Farklı etnik köken ve dinlere mensup Türk milletinin birlikteliği şahane aktarılmış. Nejat Baba’ya da saygılar. Herkesin dönemin imajına girdiği filmde sadece kafaya fes geçirerek şovunu yapmış. Çok sevdiğimden mi bilmiyorum, her sahnesinde yüzünde bu filmde oynamanın gururunu hissettim. Timuçin Esen’i de görmek mutlu etti. Fenerbahçeli olduğu yüzünden akan İlker Aksum’u da bir rolde görmek isterdim. Kızılcık Şerbeti’ndeki elemanı bile Fatiha okusun diye kadroya almışlar. Yılmaz Bayraktar bildiğim bir oyuncu değildi. Filmde Kubilay Aka'dan sonra en çok Yılmaz Bayraktar'ın sahnesi var sanırım. Bazı sahnelerde abartılı bulsam da; çok iyi oynamış. Kubilay Aka'ya da bu filmdeki rolünü yaşaması dolayısıyla tam puan verdim.

Alın size tarihimizden bir olayın beyaz perdeye aktarımı. Tertemiz iş. Sırf Fenerbahçe içinde var diye, Fenerbahçe'yi sevmedikleri için IMDB'de 1 puan veren ahlaksızlar var. Oysa neredeyse tüm maç sahnelerinde tribünde Ali Sami Yen var. Film bittiğinde de saygı gösteriliyor. Şu şahane film yüzünden bile bu kadar ayrışmayı aklım almıyor.
SPOILER

Zaferin Rengi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zaferin Rengi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zaferin Rengi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL