9

27 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.7 (4.986 OY)

KONUSU
Hanamichi Sakuragi, sürekli kavga eden, sürekli aşık olan, orta okulda 50 kere ret edilmiş, liseli bir delikanlıdır. En son aşık olduğu kız tarafından da ret edilir. Bu kız Hanamichiyi neden ret ettiğinin açıklamasını da yapar. Basketbol klübünden birine aşıktır. Bunun moralsizliğiyle liseye başlaya ... Devamı
Hanamichi Sakuragi, sürekli kavga eden, sürekli aşık olan, orta okulda 50 kere ret edilmiş, liseli bir delikanlıdır. En son aşık olduğu kız tarafından da ret edilir. Bu kız Hanamichiyi neden ret ettiğinin açıklamasını da yapar. Basketbol klübünden birine aşıktır. Bunun moralsizliğiyle liseye başlayan Hanamichi Haruko adında bir kızla tanışır, kızın ilgilendiği tek şey vardır: Basketbol, sevdiği kızın kalbini kazanmak ve onunla çıkabilmek için, o zamana kadar amatör olarak yaptığı dövüş sporlarından başka sporla ilgilenmemiş Hanamichi, basketbol klübüne katılmaya karar verir. Ve önünde çok büyük bir engel de olacaktır: Rukawa Kaede
Takeshi Kusao

Sakuragi H...

Hikaru Midorikawa

Rukawa Kae...

Kiyoyuki Yanada

Takenori A...

Yoku Shioya

Ryota Miya...

Ryotaro Okiayu

Hisashi Mi...

Akiko Hiramatsu

Haruko Aka...

Eriko Hara

Ayako (ses)

Hideyuki Tanaka

Kiminobu K...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@darkscream

8 yıl önce

ora ora ora! zaguragi anamiçiiii,

"hım hım hım hım hım hım hım....

hım hım hım hım hım hım hım hım....

hım hım hım hım hım hım hım...."

http://youtu.be/U8yzHvEg_Ao?t=12m50s

@frostyoda

8 yıl önce

9.4 / 10

Hajime no ippo dan sonra gelmiş geçmiş en iyi spor animesidir, net.

@stiff

9 yıl önce

10 / 10

Hani çok anime izlemiş bir insan değilim. Herkesin izlediği klasikleri izledim. Ancak Slam Dunk’ın yeri bambaşka. Bence en iyisi. Hanamichi Sakuragi’ye güldüğüm kadar herhangi bir karaktere gülmemişimdir. Muazzam bir karakter. Televizyon yarıda bırakmıştı çok üzülmüştüm. Yeniden başladım ve bitirmek üzereyim. Bitirdiğimde çok büyük bir boşluk hissedeceğim hayatımda. Her bölümden en beğendiğim karelerin ekran görüntüsünü alıyorum. Ayrıca oyuncak biblolarını da aldım. Tensai Baskettoman !

@amadeus_33

9 yıl önce

9.3 / 10

yorum yapmadan geçilemeyecek bir şaheser anime sevmeyen yok yok animeden iğrenen birini bile animeye bağlayabilecek kadar güçlü bir yapıt lise yıllarımda tv de verilirdi bende ki yeri başka olan ve izlemeyen arkadaşlara sonu nedeniyle biraz yarım kaldı çünkü pek tavsiye etmediğim yapıt.

not: canları yanmasın yarım kaldığını görünce diye tavsiye etmiyorum yoksa inanılmaz bağımlı yapar hayatınızın bir parçası olur bu anime o kadar.

@kaede

10 yıl önce

10 / 10

erkek dünyasının acımasızlığını mucizelerle bezelemeyip yalın anlatımı ile gerçekçi çizgisinden ödün vermeyen bir yapıt. japon tiplemelerinin klasik yapılandırması bu animede de bariz biçimde ortaya çıkmasına rağmen hiç bir karakter rukawa kadar soğuk olmayı ya da sakuragi gibi tam manasıyla doa-hu olmayı beceremez. ip man i izleyen birinin artık hiç bir karate filmini beğenemeyeceği gibi slam dunk ı da izleyen biri başka anime karakterini sevemez(ergo proxy de ki pino hariç):)
I

@ieee

12 yıl önce

Animelerde rastlayabileceğiniz en orjinal karakterler bu seride birleşmişler sanki. Rukawa, Mitsui, Akagi, Miyagi, Kogure, Haruko, koç Anzai Sensei ve tabiki Hanamichi ve 4 kişilik çetesi. Seriyi takip edipte Hanamichi de kendinden bir şeyler bulmayan yok gibidir. Finaliyle birlikte böyle bir anime izlemiş olmanın sevincini kursakta bırakmıştır ve seriye devam edilmemesi büyük talihsizliktir. Hala aklıma düştükçe bölümlerini seyrediyorum.
N

@namyelus07

13 yıl önce

Spor konulu animeler içinde en sevdiğim...Hanamichi\'nin azmi keşke çocukken basketbola biraz daha önem verseymişim dedirtiyor...
SPOILER

Slam Dunk: Suramu danku dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Slam Dunk: Suramu danku dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Slam Dunk: Suramu danku dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL