8.3

96 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.6 (211.989 OY)

KONUSU
Mad Men Matthew Weiner tarafından yaratılan Amerikan televizyon drama dizisi. Lionsgate Televizyon’un yapımcılığını üstlendiği dizi, ABD ve Kanada’da kablolu yayın kanallarından AMC tarafından gösterilmektedir. 19 Temmuz 2007’de gösterime giren dizinin 26 Ekim 2008’de 2. sezonu sona ermiştir. Dizi d ... Devamı
Mad Men Matthew Weiner tarafından yaratılan Amerikan televizyon drama dizisi. Lionsgate Televizyon’un yapımcılığını üstlendiği dizi, ABD ve Kanada’da kablolu yayın kanallarından AMC tarafından gösterilmektedir. 19 Temmuz 2007’de gösterime giren dizinin 26 Ekim 2008’de 2. sezonu sona ermiştir. Dizi devam etmektedir. Türkiye’de ise E2 kanalı tarafından gösterilmektedir.

Madison Avenue, New York’taki kurgusal Sterling Cooper adlı reklam şirketinde yaşananları yansıtan dizi, 1960lar Amerikasında geçmektedir. Diziye; üst düzey reklam şirketi yöneticisi Don Draper (Jon Hamm) ve hayatındaki insanlar konu edilmektedir. Ayrıca 1960lar Amerikasından günümüze meydana gelen sosyal değişiklikleri gözler önüne sermektedir.

Dizi şimdiye kadar 2 Altın Küre ve 6 Emmy Ödülü’nün aralarında olduğu çok sayıda ödül kazanmıştır.*alıntı (vikipedi).
Jon Hamm

Don Draper

John Slattery

Roger Ster...

Elisabeth Moss

Peggy Olson

Vincent Kartheiser

Pete Campbell

January Jones

Betty Draper

Christina Hendricks

Joan Holloway

Robert Morse

Bertram Co...

Aaron Staton

Ken Cosgrove

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@bounasim

5 yıl önce

8.4 / 10

Karakter gelişimi, atmosfer, hikayelerin işlenişi ve özellikle oyunculuk üst düzey. Canlandırdığı karakterde sırıtan oyuncu yok. Özellikle iskelet oyuncu kadrosu harika iş çıkarıyor.

60'lı yılları anlatan bir dizi olduğundan bir açıdan tarihe de tanık oluyoruz: Kennedy suikasti, aya ayak basılması, Martin Luther King'in suikasti, hippiler vs. Amerikalıların tepkilerini öğreniyoruz.

Diziler tarihine ismi unutulmayacak en az bir karakter eklendi: Don Draper. Aradığı huzuru/kimliği acaba gerçekten de bulabildi mi?

@sixfeetunder

6 yıl önce

9.5 / 10

muhteşem bir diziye daha veda ettik, yeri doldurulamaz kesinlikle.. tekrar izlenesi..

@kaygili

7 yıl önce

Uyuşturucu gibi dizi. Hergün daha fazla doz isteyeceksiniz.

@strangelove

8 yıl önce

9 / 10

zamanında (birkaç sene önce) merak salmıştım bu diziye, ancak süresi benim için biraz uzun olduğundan izlemeyi sürekli ertelemiştim. geçtiğimiz kış başladım izlemeye. ekran karşısında 20 dakikalık dizileri bile oflaya puflaya izleyen ben için bile artık o 45 dakikalık süre yetmemeye başladı. hatta 1,5 saatlik s5xe1'i bile bir oturuşta izledim. uzaktan sıkıcı görünmesine aldanmayın, bu muhteşem diziyi es geçmeyin.

@vipassana

9 yıl önce

9 / 10

İzlerken bile alkol ve sigaraya bünyenin doyduğu yegane dizi.
O

@ozgen

9 yıl önce

diğer diziler gibi standard çekimler, klasik anlatım kullanılmamış. birçok yerde görüntü yetiyor ne anlatmak isteğini anlamak için. farklı açılar kullanılmış ve belli ki her bölüm uzun metrajlı filme özenir gibi çekilmiş. yani bu dizinin gücü sadece konusundan gelmiyor. anlatımı da çok çok güzel.
S

@shofistice

11 yıl önce

bu dizi daha bitmeden beni sigara tiryakisi edecek.Allahım bu meret bu kadar mı güzel içilir.
O

@oguz_celebi

12 yıl önce

10 / 10

nedense benim yalnız ve güzel ülkemde pek izlenmeyen fakat televizyon tarihinin en ''kaliteli'' dizisidir.Artık ara sona ersin(ödüllerden sonra dizinin devam edeceği duyurulmuştur)
O

@ozzzzlem

12 yıl önce

10 / 10

en dumanlı,en şık,bol rekabetli,süper kurgulu,bol ödüllü,en güzel müziklere sahip 60'larda reklam dünyasını yaşatan mükemmel dizi.izlemeli,izletilmeli...
SPOILER

Mad Men dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mad Men dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mad Men dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL