8

94 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.6 (219.219 OY)

KONUSU
Aynı zamanda bir tıp doktoru olan FBI ajanı Dana Scully(Gillian Anderson), açıklanamayan olaylarla ilgilenen The X-Files birimine ajan Fox Mulder(David Duchovny)’ın partneri olarak atanır. Olaylar geliştikçe Scully’nin bilim insanı kişiliği ve doğaüstü olaylara şüpheci yaklaşımı ile Mulder’ın inanan ... Devamı
Aynı zamanda bir tıp doktoru olan FBI ajanı Dana Scully(Gillian Anderson), açıklanamayan olaylarla ilgilenen The X-Files birimine ajan Fox Mulder(David Duchovny)’ın partneri olarak atanır. Olaylar geliştikçe Scully’nin bilim insanı kişiliği ve doğaüstü olaylara şüpheci yaklaşımı ile Mulder’ın inanan kimliği sıklıkla çatışacak, ancak bu çatışma kendilerini kimseye güvenemeyecekleri bir ortam ve devasa bir hükümet komplosunun merkezinde bulan iki ajanı birbilerine karşı sarsılmaz bir güven duygusuyla bağlamaktan ve en nihayetinde "gerçek"’e ulaştırmaktan başka bir şeye neden olmayacaktır.

1993-2002 yılları arasında yayınlanan,9 sezon süren ve iki adet sinema filmi çekilmiş olan bol ödüllü dizinin özellikle 90’lı yılların popüler kültürü üzerinde büyük etkisi olmuştur." Gerçek Orada Bir Yerde!"
David Duchovny

Fox Mulder

Gillian Anderson

Dana Scully

Mitch Pileggi

Walter Ski...

Robert Patrick

John Doggett

Tom Braidwood

Melvin Fro...

Bruce Harwood

John Fitzg...

Dean Haglund

Richard 'R...

Annabeth Gish

Monica Reyes

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

8.5 / 10

Tamamını izlediğimi söyleyemesem de çok büyük bölümünü izlemişimdir. Dönemde iyi aklımızı kurcalamıştı :)

@normajeane

6 yıl önce

8.5 / 10

Sanırım TGRT’de yayınlanıyordu. Ve benim ilkokuldan bu yana paranormal olaylara karşı ilgimi oluşturan belki de açığa çıkaran bu diziydi. Acayip hoşuma giderek ve biraz da ürkerek seyrederdim. Jenerik müziği halen kulaklarımda. Benim için efsanedir :)

@galadriel

6 yıl önce

10 / 10

the truth is out there! efsane geri döndü sonunda. sadece 6 bölümlük mini dizi olarak dönmüş olsa da razıyım. eski jenerik değiştirilmemiş bence de çok yerinde olmuş. jeneriğini görünce bile heyecanlandım. güzel bi geri dönüş yapmışlar. umarım sonraki sezonlar daha uzun olur da bol bol izleriz.

@dr_hugo_strange

7 yıl önce

Geri dönüyormuş ilk resimleri çıktı bile nasıl olur ne kadar olur bekleyip göreceğiz.

@dr_hugo_strange

7 yıl önce

Her bölümde ayrı bir şey olurdu fakat Scully hep aynı sinir edercesine '''Olmaz Mulder hayır Mulder'' :D

@aylakmadam

9 yıl önce

lise yıllarımda paranoyak eden, pazar akşamlarını iple çektiren, kafa açan, özlenendir. hey gidinin Trustno1 :)

@peregrinus

11 yıl önce

8.7 / 10

hala mı izliyorsun diyebilirsiniz ama daha iyisi çekilmediyse benim suçum değil ya, nihayetinde izleyiciyim ben.
P

@palinkk

13 yıl önce

İlk başlarda sevdiğim fakat gittikte çığrından çıkan ve izlenmesi bir işkence halini alan dizi....

@bruce_parkus

14 yıl önce

10 / 10

Bu dizinin benim için ifade ettiklerini kelimelere dökmek gerçekten çok zor, ama filimadamı aşkına bir deneyelim bakalım ..

Sene \'97, çok iyi hatırlıyorum o zamanlar TGRT kanalında artık klasikleşmiş ve kanıksanmış XF logosu reklamlar halinde boy göstermekte ve \"yakında ..\" ibaresiyle merak uyandırmaktaydı. Ezelden beri dizide konu edildiğini sonradan öğrendiğim mevzulara ilgim olduğu için, elbette logonun ve o muhteşem jenerik müziğinin de etkisiyle diziyi beklemeye başladım. Sonrasında kanalın yayın politikası sayesinde piç olsa ve en azından o zamana kadar ülkemizde 4.sezona kadar devam edebilse de, ortaokul yıllarımı tanımlayan şeylerden biri cuma akşamları aileyle klasik olarak yemeğe çıktıktan sonra benim erkenden eve dönüp, odamın kapısını ve ışıklarını kapatıp XF yayın saatini heyecanla beklemekti. Öncesinde E-Tv isimli bir kanalda yayınlanmakta olan Ghost Stories programı da XF öncesi son derece güzel bir aperatif olarak gi
... Devamı
Bu dizinin benim için ifade ettiklerini kelimelere dökmek gerçekten çok zor, ama filimadamı aşkına bir deneyelim bakalım ..

Sene \'97, çok iyi hatırlıyorum o zamanlar TGRT kanalında artık klasikleşmiş ve kanıksanmış XF logosu reklamlar halinde boy göstermekte ve \"yakında ..\" ibaresiyle merak uyandırmaktaydı. Ezelden beri dizide konu edildiğini sonradan öğrendiğim mevzulara ilgim olduğu için, elbette logonun ve o muhteşem jenerik müziğinin de etkisiyle diziyi beklemeye başladım. Sonrasında kanalın yayın politikası sayesinde piç olsa ve en azından o zamana kadar ülkemizde 4.sezona kadar devam edebilse de, ortaokul yıllarımı tanımlayan şeylerden biri cuma akşamları aileyle klasik olarak yemeğe çıktıktan sonra benim erkenden eve dönüp, odamın kapısını ve ışıklarını kapatıp XF yayın saatini heyecanla beklemekti. Öncesinde E-Tv isimli bir kanalda yayınlanmakta olan Ghost Stories programı da XF öncesi son derece güzel bir aperatif olarak gidiyordu açıkcası. Çoğunlukla konular kendi adıma korkutucu olmaktan ziyade ilginç olsa da, annemlerin eve dönüş saatini zor beklediğim zamanları da gayet net hatırlıyorum. XF başladığı dönemlerde yayınlanmakta olan Sır Dosyası(XF çakması olup son derece kaliteli ve tırstırıcı bir yapımdır, 6 bölüm yayınlanıp sona ermiştir, yapımcı firmaya buradan sesleniyorum : DVD istiyoruz!), Sınır Ötesi, UFO Gerçeği tarzı programlarla zevkin doruklarında gezindiğim bir zamandı o yıllar (ailemden izlemek için izin alabildiğim müddetçe). Sonrasında biz büyüdük ve kirlendi dünya, ve fakat bu sefer CNBC-E kanalı almıştı XF dizisini ve ben üniversiteye başladığım sene baştan itibaren yayınlamaya başladılar. İlk sezonlar namına konuşursak her hafta ayrı bir nostalji yaşıyor, bir kez daha hayran kalıyordum bu olağanüstü diziye. Çok geçmeden, o yaz yurtdışına çıkma imkanım oldu ve girdiğim ilk dükkanda satın aldığım ilk şey 1.sezon dvd setiydi. İlk iki sezonu yurtdışından temin ettim, geri kalanları ise döndükten sonra internetten sipariş yoluyla edindim. Arada CNBC-E\'ye göz atmakla beraber, baştan itibaren 3 sene süren bir maratonla bütün bölümleri izledim. Sona erdiğinde bir dostumu belirsiz bir süreliğine göremeyecek gibi hissettim, benim için 10 küsür sene süren bir maceraydı ve yerini dolduracak hiç birşey olmayacaktı. Sonrasında ikinci filmi çekildi, geçtiğimiz yaz sinemalarda gösterildi ve ben geçen hafta DVD\'sini aldım. Böylece şimdilik XF koleksiyonum tamamlanmış oldu, DVD\'yi alırkenki hislerim ve heyecanım 5 sene önce ilk sezon DVD\'sini alırkenden, 9 sene önce gece televizyonda başlamasını beklerken veya 11 sene önce reklamlarını ilk gördüğümdeki hislerim ve heyecanımdan farklı değildi. 202 bölüm + 2 sinema filmi, her bir tanesini ayrı seviyorum ve sayısını unuttuğum kere izledim(iki filmini de sinemada izledim, benim için ayrı güzel bir deneyim oldu). İşte bu nedenlerle izlemeyenlere şiddetle tavsiye eder, izleyenleri takdir eder, benim gibi hastası olanlaraysa buradan kucak dolusu sevgilerimi yollamayı bir borç bilirim. Tanıtım yazısında da ısrarla belirttiğim üzere ; \"Gerçek Orada Bir Yerde!\"

Selam olsun aramaktan vazgeçmeyene!
SPOILER

Gizli Dosyalar dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gizli Dosyalar dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gizli Dosyalar dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL