7.7

113 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (20.735 OY)

KONUSU
7 yaşına kadar herhangi bir rahatsızlık belirtisi göstermeyen normal bir çocuk olan Lorenzo Odoneda bir süre sonra ani bayılmalar ve hafıza kayıpları baş göstermeye başlar. ADL adı verilen tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanan Lorenzo için doktorlar da en fazla birkaç yıl ömür biçerler.

Herhangi
... Devamı
7 yaşına kadar herhangi bir rahatsızlık belirtisi göstermeyen normal bir çocuk olan Lorenzo Odoneda bir süre sonra ani bayılmalar ve hafıza kayıpları baş göstermeye başlar. ADL adı verilen tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanan Lorenzo için doktorlar da en fazla birkaç yıl ömür biçerler.

Herhangi bir tıp bilgisi olmayan Augosto ve Michaela çifti çocuklarını kurtarmak için tüm zamanlarını tedavi konusunda bir umut bulmak için harcarlar. Yaptıkları araştırmalar sonucu hastalığın kandaki zararlı yağ asitlerinden olduğunu öğrenen çift, bir tedavi geliştirebilmek için her yolu denemeye başlar.

Lorenzos Oil, oğullarını kurtarmak için her türlü yolu deneyen ve buldukları tedavi tıp literatürüne giren Lorenzo Odone ve ailesinin gerçek yaşam hikayesini anlatıyor. En fazla 2 yıl yaşayabileceği söylenen Lorenzonun hastalığı, bu tedavi sayesinde daha fazla ilerlemedi ve Odone, 2008 Mayıs ayında 30 yaşında hayatını kaybetti. Nick Nolte ve Susan Sarandon’ın performanslarıyla güçlenen film, Susan Sarandon’a da üçüncü Oscar adaylığını getirmişti.
Susan Sarandon

Michaela O...

Nick Nolte

Augusto Odone

Peter Ustinov

Professor ...

Ann Hearn

Loretta Mu...

Aaron Jackson

Francesco ...

Laura Linney

Young Teacher

Kathleen Wilhoite

Deirdre Mu...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
G

@gwaihir0

2 ay önce

8 / 10

Güzel filmdi. Bu film sayesinde bir kez daha şunu gördüm ki; mücadele eden elbet bir sonuca ulaşır. Lorenzo’nun anne ve babasını ayakta alkışlıyor ve bu gösterdikleri azimden dolayı onlara olan hayranlığımı dile getiriyorum.

@tiamath

1 yıl önce

9 / 10

Michaela ve Augusto'nun çocukları olan Lorenzo, anlamsız sinir krizleri ile başlayan bir rahatsızlığı sonucu problemin ne olduğu ile ilgili olarak çeşitli doktorlara gösterilir. Henüz keşfedileli on yıl civarı olmuş olan ADL hastalığı teşhisi konulur ve kendisine iki yıl ömür biçilir. Çifti oldukça zor bir süreç beklemektedir çünkü bu hastalık sinir yapısını bozarak beynin işlevlerini zamanla yitirmesine sebep olmaktadır. Bu süreçte çift, hastalıkla ilgili olarak doktorların yürütmekte oldukları çalışmaları yeterli bulmazlar, gözlerinin önünde eriyip giden çocukları için ellerinden geleni yapmaya karar verirler ve bu hastalıkla ilgili olarak ulaşabildikleri kadar bilgiye ulaşarak kendi başlarına bir tedavi, ufacık bir faydası olabilecek bir şey bulmaya çalışırlar. Böylesi bir mücadelenin anlatıldığı başarılı bir uyarlama film. Oyunculukla oldukça iyi, filmde tek anlam veremediğim çok sık kilise müziği vurgusu yapılası oldu. Susan Sarand
... Devamı
Michaela ve Augusto'nun çocukları olan Lorenzo, anlamsız sinir krizleri ile başlayan bir rahatsızlığı sonucu problemin ne olduğu ile ilgili olarak çeşitli doktorlara gösterilir. Henüz keşfedileli on yıl civarı olmuş olan ADL hastalığı teşhisi konulur ve kendisine iki yıl ömür biçilir. Çifti oldukça zor bir süreç beklemektedir çünkü bu hastalık sinir yapısını bozarak beynin işlevlerini zamanla yitirmesine sebep olmaktadır. Bu süreçte çift, hastalıkla ilgili olarak doktorların yürütmekte oldukları çalışmaları yeterli bulmazlar, gözlerinin önünde eriyip giden çocukları için ellerinden geleni yapmaya karar verirler ve bu hastalıkla ilgili olarak ulaşabildikleri kadar bilgiye ulaşarak kendi başlarına bir tedavi, ufacık bir faydası olabilecek bir şey bulmaya çalışırlar. Böylesi bir mücadelenin anlatıldığı başarılı bir uyarlama film. Oyunculukla oldukça iyi, filmde tek anlam veremediğim çok sık kilise müziği vurgusu yapılası oldu. Susan Sarandon ve Nick nolte gerçekten başarılıydı. Mutlaka izlenmesi gereken bir filmdir. Özellikle benim gibi çocuk sahibiyseniz etkisi çok daha fazla olacaktır.

@gozdealla

2 yıl önce

10 / 10

Filmin hikayesi müthiş bir azim ve kararlılık örneği... Filmin baştan sona, gerçekçilikten bağını koparmadan final yapması da ayrı bir başarı. Olayı cok dramatize etmeden izleyiciye veriyor. İzleyin efenim...

@gaklak

6 yıl önce

8.7 / 10

Bir anne ve babanın, çocuğunun ölümcül hastalığı (adl) için verdiği mücadele ve cesaret anlatılıyor. Azmin, umutun, kabullenmeyişliliğin, mantığın, duygunun, çabanın örneği. Bir annenin ve babanın hakkında hiç bir şey bilmediği hastalık hakkında, doktorlar ve bilimadamlarından duyduklarıyla yetinmeyip verdiği müthiş mücadele. Ders çıkarılabilecek duygu yüklü bir film.
H

@hater

10 yıl önce

2 defa izledim. Bir aile,adrenolökodistrofi hastalığına yakalanmış bir çocuk,tedavi araştırmaları,kapitalist tıp camiasının inceden eleştirisi. Film gerçekten güzel,gerçek bir hikayeden alıntılanmış.

***SPOILER****

Filmle alakalı değil ama ne yazık ki Lorenzo 30 yaşında hayatını kaybetti.
P

@persus

11 yıl önce

3.1 / 10

o kadar uzun zaman olmuş ki izleyeli. şimdi listede görünce yeniden izleme hissi yarattı. sanırım iyi bir film :)
SPOILER

Lorenzo'nun Yağı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Lorenzo'nun Yağı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Lorenzo'nun Yağı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL