Yeni Bir Başlangıç

(1996)

Jerry Maguire

Film 2 Saat 19 Dk. Komedi, Dram ABD 4 Nisan 1997

6.8

109 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (231.089 OY)

KONUSU
Jerry Maguire Uluslararası Spor İdaresi' nin (SMI) en üst cemsilcisi olarak camianın tartışmasız lideridir. Jerry güzel nişanlısı Avery Bishop' a bağlıdır ve iyi bir ilişkileri vardır. Tek sorun Jerry' nin kendini otomatik pilota bağlamış olmasıdır. Arkadaşlığı iyidir, ancak cinsellikte kötüdür. Jer ... Devamı
Jerry Maguire Uluslararası Spor İdaresi' nin (SMI) en üst cemsilcisi olarak camianın tartışmasız lideridir. Jerry güzel nişanlısı Avery Bishop' a bağlıdır ve iyi bir ilişkileri vardır. Tek sorun Jerry' nin kendini otomatik pilota bağlamış olmasıdır. Arkadaşlığı iyidir, ancak cinsellikte kötüdür. Jerry SMI için yazdığı "Düşündüklerimiz ve Söyleyemediklerimiz : İşimizin Geleceğidir." Sloganı yüzünden işler karışır ve işten çıkarılır. İşinden atılmış ama kendine güvenli ve kim olduğunun farkında olarak herşeye sıfırdan başlamak zorunda kalır.
Tom Cruise

Jerry Maguire

Cuba Gooding Jr.

Rod Tidwell

Renée Zellweger

Dorothy Boyd

Kelly Preston

Avery Bishop

Alison Armitage

Former Gir...

Jerry O'Connell

Frank Cushman

Jay Mohr

Bob Sugar

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bcaltuntas

3 yıl önce

''çok güldüm lan.''

sempatik film.

@evrensel

5 yıl önce

8.6 / 10

film içinizi ısıtan, günümüzün yozlaşmış ilişkilerinden uzakta o özlediğimiz samimiyeti içinde barındırıyor. Aille, sevgi, dürüstlük, sadakat ve arkadaşlık. (tatlı çocuk için bile izlenebilir :))

@nymphv

6 yıl önce

7 / 10

izleyen herkese ilham veren filmleri hep sevmişimdir buda onlardan biri. Cuba gooding jr. ve Tom cruise'un oyunculuğu enfesti aralarndaki bağ abartmadan çok tatlı bir dille işlenmiş ve o küçük çocukta filmin tuzu biberi olmuş gerçekten inanılmaz sevimli. çok güzel bir başarı hikayesi kısacası aldığı puanı hakediyor.

@bigamist

6 yıl önce

7.5 / 10

Cuba Gooding Jr. bu filmdeki rolüyle en iyi yardimci aktör oscarını almıştır. Gerçekten dikkat çekici bir performans.

@tamara

11 yıl önce

7.2 / 10

Aman ALLah'ın! Aman ALLah'ın o nasıL bir çocuktur :) BayıLdım resmen öLdüm bittim, çocuğun sahneLerinde sadece onu izLedim ne Tom Cruise ne de Renee ZeLLweger'i gözüm gördü vaLLa, sadece küçük çocuğu odakLandım, ya bir insan yavrusu bu kadar mı şeker oLur :)

Neyse, fiLme geLirsek, bence çok iyiydi... Uzun zaman önce izLemiştim ama geçen gün tekrar izLeyince gerçekten ne kadar iyi oLduğunu farkettim... TemeLde anLatıLmak istenen azim, çaLışmak ve işini sevmek öyLe güzeL ironiLerLe anLatıLmış ki kayıtsız kaLmak imkansız... Bir gecede değiştiğini anLayan Jerry'nin özüne dönme yoLundaki yaşadıkLarı asLında gerçekten zor... "SöyLemek yapmaktan koLaydır" gerçeği bu fiLmde de önemLi bir yer kapLıyor ve Jerry önce söyLüyor ama sonradan ne dediğinin farkına varıyor... Bu süreç içerinde de onu yaLnız bırakmayan hatta özüne dönmesindeki en büyük destekçisi oLan Dorothty de büyük bir bağLıLıkLa Jerry'e yardım ediyor... Tüm bu Jerry'nin "işini s
... Devamı
Aman ALLah'ın! Aman ALLah'ın o nasıL bir çocuktur :) BayıLdım resmen öLdüm bittim, çocuğun sahneLerinde sadece onu izLedim ne Tom Cruise ne de Renee ZeLLweger'i gözüm gördü vaLLa, sadece küçük çocuğu odakLandım, ya bir insan yavrusu bu kadar mı şeker oLur :)

Neyse, fiLme geLirsek, bence çok iyiydi... Uzun zaman önce izLemiştim ama geçen gün tekrar izLeyince gerçekten ne kadar iyi oLduğunu farkettim... TemeLde anLatıLmak istenen azim, çaLışmak ve işini sevmek öyLe güzeL ironiLerLe anLatıLmış ki kayıtsız kaLmak imkansız... Bir gecede değiştiğini anLayan Jerry'nin özüne dönme yoLundaki yaşadıkLarı asLında gerçekten zor... "SöyLemek yapmaktan koLaydır" gerçeği bu fiLmde de önemLi bir yer kapLıyor ve Jerry önce söyLüyor ama sonradan ne dediğinin farkına varıyor... Bu süreç içerinde de onu yaLnız bırakmayan hatta özüne dönmesindeki en büyük destekçisi oLan Dorothty de büyük bir bağLıLıkLa Jerry'e yardım ediyor... Tüm bu Jerry'nin "işini severek yapmak" durumunun dışında bir yandan da Dorothy'Le oLan karmaşık iLişkisine bakış atıyoruz arada.. Buradaki bakış açıLarını gerçekten çok beğendim... iki karakterinde kendi gerçekLeriyLe hareket etmesi, özeLLikLe Dorothy'nin atıLgan davranışLarı açıkçası insana cesaret veriyor...

PerformansLara geLirsek, Herkes üzerine düşeni tam anLamıyLa yerine getirmiş.. Tom Cruise ve Renee ZeLLweger hayatLarının baharında yan yana öyLe güzeL duruyorLar ki fiLmde :) UyumLarını çok beğendim... İkisi de gerçekten çok iyi bir iş çıkarmışLar... Cuba Gooding'i de unutmayaLım tabii yer yer sinir bozan yer yer eğLenceLi oLan karakterine çok iyi can vermiş :) ve çocuk karakter Jonathan Lipnicki, ay ay ay diyorum ve yukarıdaki sözLerimi tekrarLamadan yorumu sonLandırayım :) Sonuç oLarak fiLm için çok komik diyemem ama yeterince komik ve eğLenceLi diyebiLirim.. ve tabiki ana teması ve oyuncuLarı yüzünden fazLasıyLa izLemeye değer.. Sırf o çocuk biLe izLenir yaw fiLm :)
K

@kirikkelle

11 yıl önce

8.2 / 10

kanımca tom cruise amcamızın kariyeri boyunca ulaşabileceği en yüksek oyunculuk performansını barındırıyor bu fazla iddialı olmayan cameron crowe filmi..

rene ile cuba ya dokunmuyorum bile..
SPOILER

Yeni Bir Başlangıç filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yeni Bir Başlangıç filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yeni Bir Başlangıç filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL