Kara Kedi Ak Kedi

(1998)

Crna macka, beli macor a.k.a Black Cat , White Cat

Film 2 Saat 7 Dk. Komedi, Polisiye Yugoslavya Federal Cumhuriyeti, Fransa 14 Mayıs 1999

7.3

170 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (51.480 OY)

KONUSU
Grga Pitic ve Zarije (Sabri Sulejmani ve Zabit Memedov) iki eski dosttur. Biri çöp toplayarak köşeyi dönmüş bir çingene babası, diğeri bi çimento şirketi sahibi.. Uzun yıllardır birbirlerini görememelerine karşın dostluklarında en ufak bir azalma yoktur.

Zarije’nin (Zabit Memedov) oğlu Matro (Bajra
... Devamı
Grga Pitic ve Zarije (Sabri Sulejmani ve Zabit Memedov) iki eski dosttur. Biri çöp toplayarak köşeyi dönmüş bir çingene babası, diğeri bi çimento şirketi sahibi.. Uzun yıllardır birbirlerini görememelerine karşın dostluklarında en ufak bir azalma yoktur.

Zarije’nin (Zabit Memedov) oğlu Matro (Bajram Severdzan), girmek istediği bir karaborsa işi için kendi babasından istemeyeceği parayı Çrga’dan ister. Sebep olarak da babasının ölümünü gösterir. Bu haber yaşlı ve yorgun Çrga’yı derinden etkiler. Eski dostunun mezarını ziyaret onun boynunun borcudur. Matro ise Çingene gangsterlerinin ele başısı Dadan’la (Srdjan Todorovic) ortak olmaya karar verir. Büyük bir ahlaksız olan Dadan, Matro’yu aldatır. öte yandan Dadan’ın her istediğini yapan Matro, Dadan’ın kız kardeşi ile kendi oğlunun evlenmesine de ses çıkaramaz. Oysa oğlu Zare (Florijan Ajdini) başka bir kızı, Dadan’ın kardeşi Afrodita (Salija Ibraimova) ise başka bir erkeği sevmektedir. Aşık olmadan evlenmek ise bir Çingenenin en son yapacağı bir şeydir...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
T

@tekel2005

2 yıl önce

saban bajramovic' in bubamara şarkısı ile akla kazınan, iki aşk hikayesinin de musmutlu sona ermesiyle, kocaman gülümsemelerle uğurlayan başyapıt. filmde geçen her dakika apayrı heyecan. aşktan bu kadar güzel bahsetmekle sinema dünyasına çok nazik, çok ince bir buse konduran emir kusturica' ya nezaketi ve inceliği için apayrı teşekkür ediyorum.

@suprabonem

6 yıl önce

bir time of gypsies değildir.

@davay_davay

7 yıl önce

8.5 / 10

izlediğim en güzel filmlerden biri.

@cemal_erdem

8 yıl önce

7.5 / 10

Kesinlikle keyifli bir film. Karakterler eğlenceli. Bir kargaşadır sürüp gidiyor. Keza bahsedildiği gibi müzikleri de çok iyi. Emir Kusturica'nın sinema, yaşam coşkusuna kapılmak için ideal. Özellikle kimi sahneler filmin mizahına önemli katkılarda bulunuyor. Sonu tahmin edilebilir olsa da o sona gidişi izlemek güzeldi.

@horrorpheliac

8 yıl önce

İzlediğim en eğlenceli ve tatlı filmdi sanırım :)) İzlerken çok büyük keyif alacağınızdan eminim, kesinlikle izlemelisiniz..

@maroia

10 yıl önce

10 / 10

Dadan için izlenir bu film bence. Özellikle şarkıları bilmeden söylemesi mırın mırın tıpkı bizim bilmediğimiz yabancı şarkıları söylemeye çalışmamız gibi. Samimisin Dadan. "Ol dı rikkı kiizııırrr." :D
S

@sixtyone

11 yıl önce

4 / 10

arkadaşın tavsiyeyi üzerine izledim bi dahada izleyeceğimi sanmam..saçma sapan bir olay döngüsü içinde film sürüp gidiyor ve asık suratım bir kez olsun gülümsemez mi ?!?
B

@basak

12 yıl önce

10 / 10

çok eğlenceli bir film..sanırım Matroya aşık oldum:)
F

@fade

13 yıl önce

Müthiş eğlenceli ve samimi bir film.
SPOILER

Kara Kedi Ak Kedi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kara Kedi Ak Kedi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kara Kedi Ak Kedi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL