Kayıp Haftasonu 1945

The Lost Weekend

6

24 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (27.478 OY)

Süre

1 Saat 41 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

Kronik bir alkolik olan Don Birnam, içkiyle olan savaşında bir türlü galip gelememektedir. Kardeşiyle yapacağı hafta sonu gezisi öncesi birkaç kadeh içki içmek için dışarı çıkması, felakat gibi bir hafta sonu geçirmesine neden olacaktır. Kadehlerin ardı arkası hiç kesilmeyecek ancak Don yeterli parayı bir türlü bulamayacaktır. Kendinden geçmiş bir şekilde barları dolaşan genç adam, hayallerinden bile vazgeçmeye hazırdır. En İyi Film, Erkek Oyuncu, Senaryo ve Yönetmen olmak üzere 4 anadalda Oscar'a uzanan film, 1946 yılında Cannes Film Festivali'nde de Altın Palmiye'ye Layık görülmüştü. Premiere'e göre tüm zamanların en tehlikeli 25 filminden biri.

Ray Milland

Don Birnam

Jane Wyman

Helen St. ...

Phillip Terry

Wick Birnam

Howard Da Silva

Nat the Ba...

Frank Faylen

'Bim' Nolan

Mary Young

Mrs. Dever...

Anita Sharp-Bolster

Mrs. Foley...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@kozmicblues yazdı...

Pzt, 04 Ara 2017, 19:40 (8 ay önce)

filmi izlerken louis malle'nin 'le feu follet' filmini animsadim, orada alain leroy burada don birnam. filmin son 20 dakikasi don birnam'ín bunalimini, icinde bulundugu caresizligi ben bile hissedip rahatsiz oldum. ray milland o kadar guzel oynamis ki en iyi aktor odulunu de kapmis akademiden. ayrica bu film hem cannes'da hem de akademi'de en iyi film odulunu almis.     filmin sonunda don ne kadar kurtuluyor gozukse de yeniden alkole baslayacagini biliyoruz degil mi?

@millennium-wiza yazdı...

Paz, 23 Tem 2017, 19:25 (1 yıl önce)

8.7 / 10

Diğerleri kadar bilinmeyen Wilder başyapıtlarından biri geri planda kalması üzücü.Film karakterin buhran dolu arayışına sizi de sürüklüyor aynı hislere büyük bir başarıyla ortak ediyor.Sinema bu iletişim biçimini kullandığında zaten amacına ulaşmış oluyor.

@bond yazdı...

Per, 09 Oca 2014, 19:48 (4 yıl önce)

0 / 10

dusuk butce ıle cevrıldıgı acıkca bellı olan turunun ılk cevrımlerınden olması dolayısyla ılgıyle ızlenebılır ancak fılmde sadece ray  mılland oynuyor.  oldukca vasat bır fılm  

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Kayıp Haftasonu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kayıp Haftasonu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kayıp Haftasonu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI