Baskı

(2002)

One Hour Photo

Film 1 Saat 36 Dk. Dram, Gerilim ABD 14 Şubat 2003

6.6

69 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (132.492 OY)

KONUSU
Alışveriş merkezinin normal ziyaretçileri, fotoğrafçıda çalışmakta olan Sy Parrish’i farketmezler. Silik bir karakter olan Sy, bir gün Nina Yorkin tarafından farkedilir. Nina, Sy’a tab edilmesi için aile fotoğraflarını bırakır. Sy Parrish (Robin Williams), fotoğraflar konusunda çok takıntılır. Ona g ... Devamı
Alışveriş merkezinin normal ziyaretçileri, fotoğrafçıda çalışmakta olan Sy Parrish’i farketmezler. Silik bir karakter olan Sy, bir gün Nina Yorkin tarafından farkedilir. Nina, Sy’a tab edilmesi için aile fotoğraflarını bırakır. Sy Parrish (Robin Williams), fotoğraflar konusunda çok takıntılır. Ona göre, insanlar güzel anılarını fotoğraflarla ölümsüzleştirirler. Ne kadar çok fotoğraf olursa, hayat o kadar değerlidir. Sy’ın fotoğraflara olan ilgisi, fotoğrafların sahiplerinden bile fazladır. Kendisini fotoğraflarda gördüğü ailelerle özdeşleştirmiştir. Onların bu mutlu anlarını korumak ve mutsuz oldukları anları düzeltmek Sy’ın sorumluluğu haline gelmiştir. Nina’nın getirdiği fotoğraflar sayesinde Sy, Yorkin ailesiyle tanışır. Küçük oğulları Jake’in doğumundan 9 yaşına gelişine şahit olur albümler sayesinde. Ailenin yaptığı tüm tatilleri de adeta onlarla birlikte yaşar Sy. Ve kendisini Yorkin’lerin bir parçası olarak kabul etmeye başlar. Bu saplantı tehlikeli olacaktır...
Robin Williams

Seymour Pa...

Connie Nielsen

Nina Yorkin

Michael Vartan

Will Yorkin

Gary Cole

Bill Owens

Erin Daniels

Maya Burson

Clark Gregg

Det. Paul ...

Nick Searcy

Repairman

Dylan Smith

Jake Yorkin

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@wingsofgod

5 ay önce

Off nasil bitti film

@serkanaydemir

8 yıl önce

7.1 / 10

İzlemek görmeni kolaylaştırır.

Öncelikle filmin bizlere sunduğu duyguya bayıldım. " Hep mutlu olduğumuz anların fotoğraflarını çekiyoruz. " Ne güzel diyor Robin. Aile kavramını ve yalnızlığın insandaki yıkımını anlatıyor film. Keyifli bir izlemin sunuyor bizlere. Oyunculuktan çok senaryoyu beğendim. Hani öyle ahım şahım bir film değil tabi de kesinlikle beğeneceksiniz. Robin Williams ve düşünceleri ya zaten bizden farklı olduğunun kanıtı. Ölümüne de sebep olan buydu. Herkes ölümü ayağına çağıracak kadar cesur olamıyor sonuçta ya da o durumua gelecek kadar hiçleşemiyor. Bakış açısına göre değişebilir tabi. İzle hayatı düşün dur filmlerinden.

İyi seyirler.

P: 7

@cemal_erdem

10 yıl önce

6.5 / 10

Büyük ölçüde Robin Williams'ın performansından güç alan Baskı, usta oyuncunun sadece komedi öne çıkan bir isim değil de, bütünüyle bir oyuncu olduğunun kanıtı. Zaman zaman klişevari ilerlese de, başka isimlerle veya başka bir yönetmenle çekilseydi kesinlikle kötü televizyon filmlerine benzeyecek yapımın en sevdiğim yanı Sy'ın fotoğraflarla alakalı söylemleriydi. Özellikle, küçük detaylarda gizlenen gerçek fotoğraflarla alakalı tespitler ile "birisi beni fotoğrafımı çekecek kadar önemsemiş." repliğini çok sevdim.

Filmin finalinde Sy'ın psikolojik travmasını dedektife açıkladığı sahneyi fazla buldum. Amerikan sinemasının sıkıkla başvurduğu formüllerden biri olan, tüm sorumluluğu bir anda geçmişte izleri sürülebilecek olaylara atma hastalığı burada da nüksetti. Elbette travmalar insan üzerinde çok derin izler bırakır, geleceği etkiler ama pek fazla ipucu vermeden, film finalinde, o da aslında böyle
... Devamı
Büyük ölçüde Robin Williams'ın performansından güç alan Baskı, usta oyuncunun sadece komedi öne çıkan bir isim değil de, bütünüyle bir oyuncu olduğunun kanıtı. Zaman zaman klişevari ilerlese de, başka isimlerle veya başka bir yönetmenle çekilseydi kesinlikle kötü televizyon filmlerine benzeyecek yapımın en sevdiğim yanı Sy'ın fotoğraflarla alakalı söylemleriydi. Özellikle, küçük detaylarda gizlenen gerçek fotoğraflarla alakalı tespitler ile "birisi beni fotoğrafımı çekecek kadar önemsemiş." repliğini çok sevdim.

Filmin finalinde Sy'ın psikolojik travmasını dedektife açıkladığı sahneyi fazla buldum. Amerikan sinemasının sıkıkla başvurduğu formüllerden biri olan, tüm sorumluluğu bir anda geçmişte izleri sürülebilecek olaylara atma hastalığı burada da nüksetti. Elbette travmalar insan üzerinde çok derin izler bırakır, geleceği etkiler ama pek fazla ipucu vermeden, film finalinde, o da aslında böyle böyle şeyler yaşamış, benzeri bir diyalog ne derece gerekliydi? Hem Sy'ı düşününce takıntı kaynağını salt yalnızlıkta, aile özleminde, fotoğraf tutkusunda bile arayabiliriz.

Baskı, farklı bir Robin Williams filmi izlemek isteyener için ideal.

@gundula

12 yıl önce

Robin Williams'ın sadece komedi-romantik filmler dışında da ne kadar başarılı bir aktör olduğunu benim açımdan kanıtlayan filmdir İnsanların fotoğraflarından yola çıkarak onların yaşamlarına ürkütücü bir biçimde dahil olmak isteyen takıntılı bir fotoğrafçının/baskıcının öyküsüdür. Tarafımca başarılıdır.

@babelfish

16 yıl önce

7.5 / 10

Robin Williams'ın ne kadar başarılı bir aktör olduğunu, başarısının yalnızca duygusal-komedilerden ibaret olmadığını kanıtlayan bir filmdir.. insanların fotoğraf çekme nedenleriyle ilgili ilginç noktalara parmak basar ayrıca..

@rogue

16 yıl önce

8.4 / 10

fotoğraflarını tab ettirmeye gelen bir aileye psikopatlık derecesinde bağlanmıştır Sy. robin williams\'ın başarılı oyunculuğuyla, izleyici Sy\'ın bakışlarından, davranışlarından, diyaloglarından mimiklerine kadar her şeyden rahatsız olabilir. çok fazla aksiyon içermemekle birlikte, güzel bir gerilim filmi. özellikle filmin sonu bir darbe gibi iner çünkü önemli olan bakış açısıdır, sonuç değildir.
SPOILER

Baskı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Baskı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Baskı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL