Sisler Evi

(2003)

House of Sand and Fog

Film 2 Saat 6 Dk. Polisiye, Dram ABD 22 Ekim 2004

7.1

103 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (69.353 OY)

KONUSU

California’daki küçük bir bungalowda yaşayan Kathy Nicolo bürokratik nedenlerden dolayı evinden tahliye edilince evsiz kalır.
Evin yeni sahibi önceden bir çok farklı işte çalışmış İran göçmeni Massoud Amir Behrani’dir. Massoud evi Amerika rüyasını gerçekleştirme konusunda bir basamak olarak görür.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zehri_zakkum

5 yıl önce

8 / 10

Atmosferiyle, müzikleriyle ve oyunculuklarıyla etkileyici bir film olmuş. Farklı kültürlerin çatışması ve iletişimsizliğin yanı sıra, yanlış verilen hukuki kararların insanların hayatlarını nasıl kararttığını da iyi aktardığını düşünüyorum. Süresi biraz uzun geldi, onun dışında aldığı puanı hakediyor.

@prestigeporfavo

10 yıl önce

9 / 10

Hayat yine güzelliğin üstünü çirkinlik ile mi kapatacak ?..Farklı kültürlerden gelen, birbirlerinin adını bile bilmiyorken insanların, nasıl oluyor da nefret sokağına son hızla dönebiliyorlar ?..Vaktinde kendisi de göçmen olan Ukraynalı yönetmenin ilk yönetmenlik ve senaristlik deneyiminde kitaptan aldığı destek ve oyuncuların olağanüstü performanslarını da arkasına alarak harikalar yaratıyor...3 dalda Oscar ve 1 dalda Golden Globe Adayı, uluslararası arenada 7 ödüle sahip drama filmini mutlaka izlemenizi isterim...Okuduğunuz için teşekkürler...

@basribabam

10 yıl önce

7.8 / 10

İsmail; çok güzel bir çocuktu. İnsan ona kıyamıyor. Tam anlamıyla insanı sarsan bir drama. İdarenin aptallağı, acımasızlığı her ülkede aynı demek ki. Duygusuz idarelerin, idarecilerin allah belasını versin. Bir de fırsatı kara dönüştürmeye çabalayan tiplerin, yaptığı hatayı daha sonra zorbalıkla düzeltebileceğini sanıp daha büyük felaketlere yol açanların resmi geçit yaptığı bir film.Değer miydi tüm bunlara? İzlenesi bir film, tavsiye ederim.

@fakkun

11 yıl önce

8 / 10

Gördüğünüz, duyduğunuz herkesin masum olduğu, bir başkasıyla olduğu kadar kendisiyle de sorunları olan karakterle sahip, draması yerli yerinde gayet kaliteli bir film.

"Aaa drammış. Kalsın şimdi sevgilimden ayrıldığımda izlerim" dememeli, en kısa zamanda bir yerden edinip izlemelisiniz.

Kağıt üzerinde basit bir hatanın hayatları nasıl mahvettiğine ve görüp te umursamadığımız birçok insanın hayatı sınırda yaşadığına, ölüme ne kadar yakın olduklarına çok güzel bir örnek teşkil ediyor.

@babelfish

13 yıl önce

8.2 / 10

gerçekten tam bir dram.. kimin durumuna en çok üzüleceğimi şaşırdım.. tabii aynı şekilde, bir suçlu bulmak da zorlaşıyor.. herkes biraz sorunlu olduğu kadar suçlu da..

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

tabii asıl konunun gölgesinde kalmış ve üzerinde çok durulmamış bir "idari yanlışlık" da var ki, aslında bütün olan biten onunla başlıyor..

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

bunun dışında, Jennifer Connelly'nin, bir iskelenin ucunda denize bakarken geriden, uzaktan çekimle görüldüğü 3. film oldu benim için =) yönetmenler pek beğeniyor kendisini o açıdan sanırım..

@clementine

13 yıl önce

Sisli bir sabahta,sisli bir dram izledim.onca hüznün var olmasına rağmen bir solukta sıkmadan izleten türden.
SPOILER

Sisler Evi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sisler Evi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sisler Evi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL