Atalarımızın Bayrakları

(2006)

Flags of Our Fathers

Film 2 Saat 15 Dk. Aksiyon, Macera ABD 8 Aralık 2006

6.1

68 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (127.395 OY)

KONUSU
İkinci Dünya Savaşı’nın son dönemleri... Amerikan askerleri, Japon’ların kontrolündeki Iwo Jima Adası’nı ele geçirmektedirler. Çok kanlı geçen çıkartmanın ardından, beş Amerikan askeri, adadaki dağın zirvesine çıkarak zafer simgesi olarak Amerikan bayrağını dikerler. Kahraman ilan edilen bu askerler ... Devamı
İkinci Dünya Savaşı’nın son dönemleri... Amerikan askerleri, Japon’ların kontrolündeki Iwo Jima Adası’nı ele geçirmektedirler. Çok kanlı geçen çıkartmanın ardından, beş Amerikan askeri, adadaki dağın zirvesine çıkarak zafer simgesi olarak Amerikan bayrağını dikerler. Kahraman ilan edilen bu askerlerin savaştan sonra evlerine döndüklerinde yaşadıkları çelişkili durumlar üzerinde duran film, gerçekler ile içi boş kahramanlıkların arasındaki farkı anlatmayı amaçlıyor.

Amerika tarafından ele geçirilen bu adanın daha sonra atılacak atom bombasının kullanılması için de önemli bir stratejik merkez olmuş olduğunu ekleyelim.

Bu savaştan sağ kurtulan askerlerden bir olan James Bradley’in anılarından yola çıkılarak yazılan aynı adlı romandan uyarlanan filmde, Clint Eastwood, amacının bir tarafı tamamen ’iyi’ ya da tamamen ’kötü’ olarak göstermeden, gerçek kahramanların aslında yitip gidenler olduğunu anlatmaya çalıştığını belirtiyor. Eastwood’un olaya bir de Japonlar açısından bakabilmek için eş zamanlı olarak Letters from Iwo Jima’yı da çektiğini belirtelim.
Ryan Phillippe

John 'Doc'...

Jesse Bradford

Rene Gagnon

Adam Beach

Ira Hayes

John Benjamin Hickey

Keyes Beech

John Slattery

Bud Gerber

Barry Pepper

Mike Strank

Jamie Bell

Ralph "Igg...

Paul Walker

Hank Hansen

YORUM YAZ

SPOILER

Atalarımızın Bayrakları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Atalarımızın Bayrakları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Atalarımızın Bayrakları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL