Filler ve Çimen

(2000)

Elephants and Grass

Film 1 Saat 55 Dk. Dram, Gerilim Türkiye 5 Ocak 2001

6.8

117 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (2.782 OY)

KONUSU
Para ve çıkar uğruna çevrilen dolapları, devlet içindeki mafyalaşmayı, yozlaşan insan ilişkilerini cesurca masaya yatıran, son yılların en önemli yerli filmlerinden biri.

Ödüllü maratoncu olmasına karşın yoksullukla mücadele eden, bir yandan da güneydoğu gazisi ağabeyine bakan bir genç kız (Çelik)
... Devamı
Para ve çıkar uğruna çevrilen dolapları, devlet içindeki mafyalaşmayı, yozlaşan insan ilişkilerini cesurca masaya yatıran, son yılların en önemli yerli filmlerinden biri.

Ödüllü maratoncu olmasına karşın yoksullukla mücadele eden, bir yandan da güneydoğu gazisi ağabeyine bakan bir genç kız (Çelik), otel sahibi Ali Bey (Barlas), tetikçi Camoka (Sürmeli) ve uyuşturucu baronu Sabit’in (Bilginer) kesişen yolları...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@babanneminkaoti

6 yıl önce

7.5 / 10

Tğrkiye'de yapılmış, propaganda ya da komplo teorisi adına çekilmemiş nadir politik filmlerden. 90ları hatırlamak adına kesinlikle izlenilmeli. 7.5/10
E

@espry

9 yıl önce

7.3 / 10

Derin devlet, devlet ve mafya üçgeninde bir film. Ana haber bültenlerinin ve gazete manşetlerinin bilinmeyen karanlık yüzü perdeye aktarılmış.Basit ve sade bir senaryo olması ve bu senaryolara malesefki alışık olmamız sebebi ile beklenti yükseltmeden bir çırpıda izlenebilecek bir yerli yapım.

@zardozz

9 yıl önce

Türk Sineması'nda tekrar tekrar izlenebilecek yığınla film var aslında. Filler ve Çimen de bu filmlerin başını çekenlerden. Derviş Zaim ise yazan, yöneten, kurgulayan ve hatta yeri geldiğinde kamera önüne geçen; yarattığı atmosferden, karakterlere kadar kendi imzasını hissettiren ve Tabutta Röveşata gibi bir ilk filme sahip olan, auteur yönetmen kavramının Türk Sineması'nda vücut bulmuş halidir.

@punkart

10 yıl önce

9 / 10

bir dönem bu kadar güzel anlatılır

@osmancavlak

11 yıl önce

Sünnet düğününde şarkı söyleyen Teoman'ı 13 yıl önceki haliyle görünce tuhaf şekilde yaşlandığımı hissetim.

@macbeth

11 yıl önce

7.7 / 10

Adıyla müsemma...Bir filmin adı bu kadar mı uyar.Tek bir cümle bu kadar mı güzel anatır olan biteni.Bunlara diyebilceğim eleştirebilceğim hiç bir şey yok.Ama o nedir ateri zamanlarını hatırladım silah seslerinde.Susturu bile olsa gerçekte çıkan sesin bu sesle benzerliği çok azdır bence.

@ecezkc

13 yıl önce

Filler ve çimen türkiyede türüne az rastlanan bir yapıt. kurgusu ve senaryosu türk sinemasına pek alışık olduğumuz türden değil. Aslında bildiğimiz ama göremediğimz görmek istemediğimiz Türkiye gerçeklerini yansıtıyor izleyenlere. Türkiye'nin gerçeğini bir kadının hırslarıyla perdeye yansıtılmış bir derviş zaim filmi. Türk sinemasıda film yapabilirmiş demek isteyenler en kısa sürede bulup izlesin.
SPOILER

Filler ve Çimen filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Filler ve Çimen filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Filler ve Çimen filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL