6.7

123 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (93.214 OY)

KONUSU
Lee, sevgilisi Peter’la sıradan bir ilişkisi ve bunun yatay izdüşümünde monoton bir cinsel hayatı olan genç bir kadındır. Lee, başarılı avukat E.Edward Grey’in yanında çalışmaya başlayınca, bütün yaşamı değişecek ve anlamına kavuşacaktır. Avukatın sadist eğilimleri, genç kadının mazoşist zevkleriyle ... Devamı
Lee, sevgilisi Peter’la sıradan bir ilişkisi ve bunun yatay izdüşümünde monoton bir cinsel hayatı olan genç bir kadındır. Lee, başarılı avukat E.Edward Grey’in yanında çalışmaya başlayınca, bütün yaşamı değişecek ve anlamına kavuşacaktır. Avukatın sadist eğilimleri, genç kadının mazoşist zevkleriyle karşılaşınca, ikisi de yıllardır aradığı oyun arkadaşını bulmuş gibi olur. İlginç bir öyküye sahip olan film, 2002 Sundance Film Festivali Özgün Senaryo dalında Özel Jüri Ödülü ve 2002 The National Board Of Review tarafından En İyi Kadın Oyuncu Ödülü almış. İlgi çekici bağımsız yapımın müzikleri de, karanlık notaların bestecisi Angelo Badalamenti’ye ait.
Maggie Gyllenhaal

Lee Holloway

James Spader

E. Edward ...

Lesley Ann Warren

Joan Holloway

Stephen McHattie

Burt Holloway

Amy Locane

Lee's Sister

Patrick Bauchau

Dr. Twardon

Jessica Tuck

Tricia O'C...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@furkandgn9

1 yıl önce

7.1 / 10

Çok iyi yazılmış bir karakter gelişimi ve inanılmaz bir detay avcılığı. Detaylardan kastım "Marvel filminde kaçırdığınız 15 detay" tarzı aptalca bir şey değil. Karakterlerin patolojik durumlarına dair muazzam görsel göstergeler var. Ailevi sorunları nedeniyle özgüvenini yitiren Lee Holloway'in kırık şemsiyesini fark etmeyip diplomasını ıslatması verebileceğim en basit örneklerden. Elbette psikiyatrik sorunların oluşagelişini bir uzman daha iyi değerlendirir ama kendi gözlemlerime göre bu film bu psikiyatrik sorunların belirtilerini çok iyi anlamış.

Klasik bir aşk hikayesi olmaması açısından da aşk filmleri arasında favorilerimden oldu. Bence bu filmle yapılan "erotik romantizm" yakıştırması da çok doğru olmaz. Çünkü bir monolog aşkın her zaman yumuşak kalıplar içerisinde olmayacağını söylüyor.

Maggie Gyllenhaal'un aşırı iyi oyunculuğu eşliğinde çok farklı bir bakıştı Secretary.

@linquter

2 yıl önce

7 / 10

Birbirinden ilginç üç karakter var ve üçünün de oyuncuları karakterlerini çok iyi yansıtmış. İzlediğim en tuhaf filmlerden birisiydi fakat etkileyici buldum.

Farklı sebeplerden hayatın "normal" kısmına uymayıp dışarıda kalmış üç karakterin hayata nasıl tutunduklarını, kendi duygusal ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken bir yandan da diğer insanların hayatı algılayışıyla verdikleri mücadeleyi "tuhaf" bir şekilde anlatmışlar. Bir yandan hayata uyum sağlamaya çalışıp bir yandan kendi yollarında mutlu olmaya çalışıyorlar.

@stiff

4 yıl önce

6 / 10

Benim romantizm anlayışıma pek uymayan bir gidişatla sonlandı. Aralarındaki ilişki sıradışı, aralarında oluşan bağ da daha etkileyici anlatılabilirdi. Oyunculuklar başarılı. Sıradışı ilişkiden sıradışı romantik hikayeler fazlasıyla çıkıyor, maalesef Sekreter'de bu açıdan umduğumu bulamadım.

@isabel

9 yıl önce

6.6 / 10

Filmin konusunun aşk, romantizm olduğunu düşünmüyorum, sadizm, mazoşizme inanmadığımdan deil. Halihazırda çok erkeğin veya kadının kafasındaki fantezi filmin knusu. Ama filmi bir yere bağlamak için romantizmin kullanılması, hatta evlilik olayı film neydi noldu dememe sebep oldu. bari enteresan bir şey yapıyosunuz arkasında durun yaw. Bi de kız güya kendini keserken bi gıdım kan yara göstermediler, bi de yaralarının hepsinin ayrı hikayesi varmış da sonunda romantizm olarak çifte geri döndü. Bu ne yaa.

@cozyapiciel

9 yıl önce

7 / 10

enteresan bir filmdi, böyle bir romantik hikaye düşünemezdim, düşünmüş ve yapmışlar ve olmuş, güzel de olmuş.

film boyunca bir "kadınları aşağılama" mevzu olduğunu düşünmüyorum derdi başka çünkü ama evlendikten sonra kadının ev kadını olması absürd ve gereksiz olmuş zannımca. sonuçta kadın filmin gösterdiği süreç boyunca aynı zamanda kendi ayakları üzerinde durmayı öğreniyor. son olarak, sondaki bekleme kısmındaki medya, olayın ülkeye yayılması muhabbeti de olmasa da olurmuş.

@lowen

12 yıl önce

7 / 10

Bu filmi cinsel dürtülerinizi bir kenara bırakarak izleyebilirseniz,insan psikolojisinin gayet iyi aktarıldığını,oyunculukların mükemmel olduğunu yakalama şansına erişebilirsiniz

@cyrano90

14 yıl önce

sadist bir patronla mazoşist bir sekreter ilişkisi.Son derece etkileyici bir film.Özellikle gelinlikle masa başında patronunu beklerken.
SPOILER

Sekreter filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sekreter filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sekreter filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL