6.5

81 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (28.829 OY)

KONUSU
Muhteşem doğa manzaralarıyla bezeli bu romantik film, 1818 yılında, Londra’nın hemen dışında geçiyor. Henüz 23 yaşındaki şair Keats, genç komşuları, moda öğrencisi Fanny Brawne’la gözlerden ırak bir ilişkiye girer. Birbirlerine bağlılıkları güçlenir, aşkları alevlenirken bazı engelleri aşmaları gere ... Devamı
Muhteşem doğa manzaralarıyla bezeli bu romantik film, 1818 yılında, Londra’nın hemen dışında geçiyor. Henüz 23 yaşındaki şair Keats, genç komşuları, moda öğrencisi Fanny Brawne’la gözlerden ırak bir ilişkiye girer. Birbirlerine bağlılıkları güçlenir, aşkları alevlenirken bazı engelleri aşmaları gerekir: Fanny’nin annesi, Keats’in en yakın arkadaşı Brown ve genç şairin amansız hastalığı...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sabiha

2 yıl önce

Yorum yazanların bir kısmının çok sevip bir kısmının hiç sevmemesini anlayamadığım aksine tam da ortalama bulduğum yapım uzun uzun yazmayacağım zira o kadar vaktimi haketmiyor. Ancak Keats şiirleri ve hayatını okuyacağım.

@ravenna

4 yıl önce

Biyografi, romantik ve bir dönem filmi. Bir arada görmeyi sevdiğim şeyler. Açıkçası başlarken çok umut taşıdığım ama bitirdiğimde kocaman bir hayal kırıklığı yaşadığım ve buna çok üzüldüğüm bir film oldu diyebilirim. Diyaloglar sıkıcıydı. Romantik insan şiirden hiç sıkılır mı?Sıkıldım hem de çok. Bir türlü istediğim duyguyu yakalayadım. Ben filmi hiçbir şekilde beğenemedim. İzleyip izlememek tercihe kalmış.

@rusyena

5 yıl önce

7.8 / 10

1821 yılında 25 yaşında veremden ölmüş ve bu kısa yaşamına üç şiir kitabı sığdırmış olan şair John Keatsın hayatındaki önemli bir kesiti ele almış bu film Şiirlerine ilham olan Fanny Brawne ile yaşadığı romantik aşkı ve bu aşkın önüne çıkabilecek en büyük engel, yani hayatın ta kendisi filmdeki ana izlekler Uçuşan kelebeklerin olduğu bir sahne vardı, ona çok bayıldım Filmin adı Bright Star (Parlak Yıldız) Şairin şiirlerinden birinin adı Şiir gibi görüntüler, nefis doğa manzaraları var Sırf onlar için bile izlenmeye değer

@blackestblack00

6 yıl önce

Bir film farklı insanlar üzerinde ne kadar farklı etkiler yaratabilirmiş, sayesinde görmüş oldum. Naif aşk hikayelerinden hoşlananların seveceğini düşünüyorum. Fedakar ve alışılmıştan farklı bir yolda ilerleyen aşıklar vardı. John Keats in karakterine hayran kaldım ve güzel şiirler öğrendim, bence filmin içine yerleştirilmeleri başarılıydı. Aralarındaki duygular ilmek ilmek oluştu, Fanny nin aşktan kendini kaybetmesi bana kendimi hatırlattı. Görsel- müzikal anlamda da bende iz bırakmış. Filmin son dakikalarını unutamıyorum, ağladığım nadir film sahnelerindendir. Bir de -I have a conscience.- repliğini.

@ecegurbuz

7 yıl önce

2 saatimi geri verin.
Y

@yasem_oz

8 yıl önce

Nefes alamıyorum..
F

@film_kadini

9 yıl önce

6 / 10

herkes sevmişken niye ben sevmedim bu filmi, bunu anlamak istiyorum. dublaj olarak izlediğim için mi acaba? film boyunca ikide bir şiirleri dinlemek yordu beni. şiirleri seven ben onlardan tiksindim. birşeyler yanlıştı ama ne olduğunu bilmiyorum. film boyunca çok sıkıldım.

@eliifozkan

10 yıl önce

oyunculukların kesinlikle çok iyi olduğunu düşünüyorum. film sanki gerçek hayattan bir kesit gibiydi, doğaldı.

yalnız senaryoda ara ara eksiklikler vardı, yani tamam karakterlerin birbirlerine aşık olduklarını görebiliyoruz ama sanki yansıtmadıkları veya yansıtamadıkları durumlar vardı, aşık oldukları kısımı yakalayamadım ben mesela, sanki ezelden beri aşıklarmış gibi girdi film.

@tambenlik

11 yıl önce

ben en çok toots'u sevdim. bence yönetmen de en çok toots'u sevdi.

@brose

11 yıl önce

Aşk ve Gurur ;Emma gibi yapımlardan sonra izlenemeyecek bir film.Ayrıca aşk bence güzel işlenmemiş,senarist araya bir iki şiir serpiştirmekle aşkı şiirselleştireceğini düşünmüş ama yanılmış.Hastalıklı bir aşk ve film olmuş.

@meyziyade

11 yıl önce

10 / 10

her şeyiyle mükemmel bir film, baş ucuma aldım.
M

@meymetkaplan

12 yıl önce

izlediğimiz sırada ansızın çıkıp gelen "dokunuşlarının hatrı kalıyordu" cümlesiyle beni gülme krizlerine sokmuş, nefessiz bırakmış çerezlik film.

yandı gülüm keten helvası. caanım John Keats.

@okaliptuss

13 yıl önce

4 / 10

Filmin puanına bakarak çok büyük umutla izledim ama sonuç tam bir hayal kırıklığı.Nasıl bu kadar yüksek puan almış hayret doğrusu.İzlediğim en sıkıcı en ruhsuz aşk filmiydi diyebilirim.Aşk sahnelerinde ben o hissi yaşamadım şahsen başarılı bir aktarım olduğunu düşünmüyorum.Yine bişeyler eksikti sanki.Film o kadar ağırdı ki sonunu zor getirdim açıkçası pek beğenmedim.Filme puanım 10/4 o'da şiirlerin hatırına.

@ustunkoru

15 yıl önce

3 / 10

Jane Campion, aynı terraneyi okuyacak diye izleyeyim demiştim, lakin ne okuma var, ne dinleme.. Lady Tabak Yüz ile Şair Islak Kedinin daraltan aşk hikayesi.. Dönem filmlerini sevenleri bu filmden uzak durmaya davet ediyorum.

Lady Tabak Yüz neredeyse gün içerisinde 3 kere giyinip kuşanırken, diğer karakterlerin hepsi filmi aynı kılıkla tamamlamışlardır..
SPOILER

Parlak Yıldız filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Parlak Yıldız filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Parlak Yıldız filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL