Seni Öldüreceğim 2002

Bang Bang You're Dead

7.3

11 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (11.534 OY)

Süre

1 Saat 33 Dk.

Ülke

Kanada ABD

Yönetmen

KONUSU

Okullarda şiddet son yıllarda sadece ülkemizde değil tüm dünyada tartışılan bir olgu. Michael Moore, Bowling For Columbine (Benim Cici Silahım) isimli belgeselinde 20 Nisan 1999'da Columbine Lisesi’ndeyaşanan okul cinayetini enine boyuna incelemiş ve bu belgesel hayli ilgi uyandırmıştı. Bang, Bang, You're Dead ise okulda şiddeti belgesel anlatımdan uzak sinemasal bir dille, sürükleyiciliğini her daim koruyarak işliyor. Guy Ferland, yarattığı Trevor karakterini tanıtarak bizi okul koridorlarına sokuyor. Trevor ile başkalarının arızalı olarak nitelendirdiği, uyumsuz bir öğrenci portresi çiziliyor. Tüm arkadaşları, okul yöneticileri hatta ailesi ona yüz çevirirken öğretmeni Val onu anlamaya çalışıyor. Öğretmen, Trevor’ı tanıdıkça okuldaki şiddetin boyutlarının farkına varıyor. Tam da okulda Columbine Lisesi benzeri bir okul cinayeti yaşanmak üzere… William Mastrosimone’un yazdığı muhteşem senaryo ve sürükleyici kurgu bir araya gelince, film didaktik olmadan gençlere, eğitmenlere ve ailelere önemli hayat dersleri veriyor. Erkenden yetişkin olmaya çalışan ergenlerin kendilerini kanıtlamak isterken neler yapabileceğine tanık oluyoruz. Bang, Bang, You’re Dead kesinlikle izlenince pişman olunmayacak, güzel bir okul filmi.

Tom Cavanagh

Val Duncan

Ben Foster

Trevor Adams

Janel Moloney

Ellie Milford

Jane McGregor

Jenny Dahl...

David Paetkau

Brad Lynch

Eric Johnson

Mark Kenworth

Gillian Barber

Principal ...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@mavininacigi yazdı...

Per, 25 Ağu 2016, 16:55 (1 yıl önce)

9.5 / 10

ailesi ile iletişimi güçlü olmayan insanların, sorunu kendi kafasında çözmek istedikleri zaman nelerin ortaya çıkabileceğini gösterirken, bunun neden olmaması gerektiğini de gözler önüne seriyor. tek kelimeyle: çarpıcı!

@tnetennba yazdı...

Cum, 12 Tem 2013, 13:50 (5 yıl önce)

Okul hayatım bitecek ben hala "bully" temalı filmlerin hastasıyım, seneler geçsin yine de bu küçük hastalığımdan vazgeçemeyeceğim sanırım. Lise katliamları, psikolojikman çökmüş liseli tipler favorilerim. Bang Bang You're Dead'i de sırf bu sevdamdan ötürü izledim. Gerçekte bir piyesten uyarlama film, son sahnelere de piyesi sıkıştırmışlar, o kadar güzeldi ki çok duygulandım.   http://www.youtube.com/watch?v=RDlQGLCmsDU&feature=share   Duygulanmamın sebebi de sadece okul katliamından ötürü değil, gencecik yaşta ölen çocukların neleri kaybettiğinin sıralanmasındandı. Gezi Parkı olaylarında ölenlerle birleşince böyle oluyor sanırım.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Seni Öldüreceğim filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Seni Öldüreceğim filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Seni Öldüreceğim filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI