7.4

13 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (12.867 OY)

KONUSU
Okullarda şiddet son yıllarda sadece ülkemizde değil tüm dünyada tartışılan bir olgu. Michael Moore, Bowling For Columbine (Benim Cici Silahım) isimli belgeselinde 20 Nisan 1999’da Columbine Lisesindeyaşanan okul cinayetini enine boyuna incelemiş ve bu belgesel hayli ilgi uyandırmıştı. Bang, Bang, Y ... Devamı
Okullarda şiddet son yıllarda sadece ülkemizde değil tüm dünyada tartışılan bir olgu. Michael Moore, Bowling For Columbine (Benim Cici Silahım) isimli belgeselinde 20 Nisan 1999’da Columbine Lisesindeyaşanan okul cinayetini enine boyuna incelemiş ve bu belgesel hayli ilgi uyandırmıştı. Bang, Bang, You’re Dead ise okulda şiddeti belgesel anlatımdan uzak sinemasal bir dille, sürükleyiciliğini her daim koruyarak işliyor. Guy Ferland, yarattığı Trevor karakterini tanıtarak bizi okul koridorlarına sokuyor. Trevor ile başkalarının arızalı olarak nitelendirdiği, uyumsuz bir öğrenci portresi çiziliyor. Tüm arkadaşları, okul yöneticileri hatta ailesi ona yüz çevirirken öğretmeni Val onu anlamaya çalışıyor. Öğretmen, Trevorı tanıdıkça okuldaki şiddetin boyutlarının farkına varıyor. Tam da okulda Columbine Lisesi benzeri bir okul cinayeti yaşanmak üzere William Mastrosimoneun yazdığı muhteşem senaryo ve sürükleyici kurgu bir araya gelince, film didaktik olmadan gençlere, eğitmenlere ve ailelere önemli hayat dersleri veriyor. Erkenden yetişkin olmaya çalışan ergenlerin kendilerini kanıtlamak isterken neler yapabileceğine tanık oluyoruz. Bang, Bang, Youre Dead kesinlikle izlenince pişman olunmayacak, güzel bir okul filmi.
Tom Cavanagh

Val Duncan

Ben Foster

Trevor Adams

Janel Moloney

Ellie Milford

Jane McGregor

Jenny Dahl...

David Paetkau

Brad Lynch

Eric Johnson

Mark Kenworth

Gillian Barber

Principal ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mavininacigi

6 yıl önce

9.5 / 10

ailesi ile iletişimi güçlü olmayan insanların, sorunu kendi kafasında çözmek istedikleri zaman nelerin ortaya çıkabileceğini gösterirken, bunun neden olmaması gerektiğini de gözler önüne seriyor.

tek kelimeyle: çarpıcı!
SPOILER

Seni Öldüreceğim filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Seni Öldüreceğim filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Seni Öldüreceğim filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL