Yoldaşlar

(1963)

The Organizer a.k.a I compagni

Film 2 Saat 6 Dk. Dram, Tarih İtalya, Fransa

7.7

10 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (2.955 OY)

KONUSU
Cenovalı bir siyasi mülteci olan sosyalist profesör Sinigaglia, Torino’daki eski bir arkadaşını ziyaret eder. Şehrin tekstil fabrikasındaki korkunç çalışma koşullarını görünce dehşete düşer ve orada kalıp işçileri organize ederek grev üstüne grev yapmalarını sağlar; bunu yaparken de sık sık kendi gü ... Devamı
Cenovalı bir siyasi mülteci olan sosyalist profesör Sinigaglia, Torino’daki eski bir arkadaşını ziyaret eder. Şehrin tekstil fabrikasındaki korkunç çalışma koşullarını görünce dehşete düşer ve orada kalıp işçileri organize ederek grev üstüne grev yapmalarını sağlar; bunu yaparken de sık sık kendi güvenliğini tehlikeye atar. Birkaç kez ölüm tehlikesi atlatmasına karşın hayatta kalmayı başarır ve hep birlikte güçlü bir sendika oluşturmaya doğru giden fabrika işçilerine örnek olur.

Yoldaşlar, 19. Yüzyıl’ın sonlarında İtalyan emekçilerinin sömürülmesi konusuna cesur, belgesele yakın bir anlayışla yaklaşır. Film eleştirmenlerinin çoğu, etkileyici görüntüleri ve zengin içeriğiyle Yoldaşlar’ı, Sergei Eisenstein’ın sessiz filmi "Grev" ve Rene Clement’ın "Gervaise"i gibi proleter sinema klasiklerine benzetmişlerdi.

YORUM YAZ

SPOILER

Yoldaşlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yoldaşlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yoldaşlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL