7.7

157 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (3.572 OY)

KONUSU
Rıza at arabası ile maden suyu satarak para kazanmakta, karısı Adile ve beş çocuğu ile beraber kıt kanaat geçinmektedir. Yeni evlenen kızları Ayşe ve damatlarının da yanlarına katılmasıyla yaşam sıkıntısına düşerler. Damat Zihni işportacı, oğullarından Hasan Tıp Fakültesi’nde öğrenci, Selim bir fabr ... Devamı
Rıza at arabası ile maden suyu satarak para kazanmakta, karısı Adile ve beş çocuğu ile beraber kıt kanaat geçinmektedir. Yeni evlenen kızları Ayşe ve damatlarının da yanlarına katılmasıyla yaşam sıkıntısına düşerler. Damat Zihni işportacı, oğullarından Hasan Tıp Fakültesi’nde öğrenci, Selim bir fabrikada, kızı Zeynep ise bir konfeksiyon atölyesinde işçidir. Ortaokulda okuyan en küçük oğlan Murat’a araba çarpınca bütün aile perişan olur

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@lowen

12 yıl önce

7.5 / 10

İşte gerçek bir klasik..Birbirine bağlı bir aile bundan daha iyi anlatılamazdı herhalde,herşeyiyle dört dörtlük bir film,Şevket Altuğ'un kırılmaz bardak sahnesine çok gülmüştüm..Günümüzde niye bu denli sıcak filmler çekilemez anlamış değilim.. Defalarca izlemekten bıkmayacağım bir film..Müziklerini ise Melih Kibar yapmıştır ve en az film kadar etkilidir..Bir de Münir Özkul'un tokat yediği sahne ve sonrasında karısıyla yaptığı konuşma,Türk sinema tarihine geçecek bir oyunculuktur..

@raphalleon

12 yıl önce

7.5 / 10

Yeşilçam'ın en sağlam filmlerinden birisi. Adile Naşit ve Münir Özkul'un olduğu filmleri izlememek zaten ayıp sayılır bir sinefil için. Çok içten çok sıcak..
S

@samarrali

13 yıl önce

bu filmi dünya görmeliydi dünya...
A

@asafi

14 yıl önce

film, türk sinemasının en sağlam anti kahramanlarından biri olan oktay ile hatırda kalır. hayınsın oktay, zırtlansın oktay. daha da bişey demem sana.

@bruce_parkus

14 yıl önce

Bir yeşilçam klasiği, televizyonda oynadığı her defa öncesinde milyon kez izlemiş olmasına rağmen ders almamış türk izleyicisini keyifli bir 2 saat düşüncesiyle ekran başına oturtur, sonrası malum.O Oktay olacak namussuzu sivil hayatta yakalarsam ..
H

@hindirella

14 yıl önce

Şu filmin masum, gülen afişine aldanıp da, bir Neşeli Günler, bir Gülen Gözler\'le karşılaşacağınızı sanırsanız yanılırsınız. İçiniz kıyılır bu filmde, Bir Aile Şerefi, bir Haneke, o kadar diyorum.
SPOILER

Aile Şerefi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aile Şerefi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aile Şerefi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL