7.3

160 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (174.382 OY)

KONUSU
İmparatorluk öncesi dönemde Çin, yedi düşman krallığa bölünmüştür. Kuzeydeki Qin eyaletinin ilk Çin imparatoru olma saplantısındaki kralı, büyük bir suikast tehlikesi altındadır. Diğer altı krallıktan gelen saldırılara her türlü önlemi alan kral, hedefine ulaşabilmek için son derece kararlıdır.

Fak
... Devamı
İmparatorluk öncesi dönemde Çin, yedi düşman krallığa bölünmüştür. Kuzeydeki Qin eyaletinin ilk Çin imparatoru olma saplantısındaki kralı, büyük bir suikast tehlikesi altındadır. Diğer altı krallıktan gelen saldırılara her türlü önlemi alan kral, hedefine ulaşabilmek için son derece kararlıdır.

Fakat herşeyden çok tedirgin olduğu üç isim vardır: Efsanevi suikastçiler Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü. Bunların durdurulması neredeyse imkansız gibidir. Kral, kendi ölümünü engelleme umuduyla bu müstakbel katillerini yenecek olanlara servet ve iktidar vaad eder. Uzun yıllar boyunca kimse bu görevi yerine getiremez; ta ki "İsimsiz", saraya gelip kralın önüne suikastçilerin silahlarını serene kadar...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

1 yıl önce

Verdiği mesajlar başucuna eklenmeye layık.

@bnbnbnbnbn

7 yıl önce

görsellik harika ona denecek söz yok, özellikle kaligrafi okulunda koridordaki yürüyüşlerin üst üste gösterildiği sahneler inanılmaz güzellikte bence. ama görselliğin yanında sesler de beni inanılmaz etkiledi. işitsel olarak da harika bir film bu. o suların şapırtısı, ok sesleri, çin'in yerel enstrümanı, deri gıcırtıları, mum alevi sesi...
A

@anathema

8 yıl önce

10 / 10

Görüntüler o kadar harika ki 100 kez izlesem bıkmam sanırım bu filmden. Sade diyalogları, günlük hayatta ne kadar da boş konuşuyorsunuz diyor sanki. Epik bir destanın masalsı havada duygulara hükmedişi. Renk cümbüşünün içinde müthiş kareografilerle dans eden dövüşçüler.

Adsız, Kırık Kılıç, Gök, Kar Tanesi, Ay. İsimleri bile güzel.
N

@noumenon

9 yıl önce

8.2 / 10

Senaryosu ve görsel efektleri çok güzeldir bu filmin. Özellikle İmparatoru öldürmek için birbirlerini feda etmeleri filmin kalitesini ortaya koyuyor zaten. Arşivlik..

@lowen

10 yıl önce

7 / 10

Bu filmi 2-3 kere izledim,çok beğendiğim bir filmdir..Konusuyla,oyuncularıyla,renke tonlarıyla güzel bir filmdir.Yanlız,biraz!! abartmışlar..

Yağmur damlalarını kesmeler,suda yürümeler,uçmalar vs vs vs.. adamın tek hamlede 100 oku ekarte etmeside Cüneyt abiyi kızdırıcak cinsten,benden söylemesi..

@dom_cobb

10 yıl önce

8.7 / 10

Filmde Jet Li oynuyor diye ilk başta tereddüt etmiştim.Çünkü o tarz oyunculara karşı bir önyargım var.Sonuçta Jet Li 2. hatta 3. sınıf aksiyon filmlerinin oyuncusu ama buna rağmen filmi izledim.Sonuç mükemmeldi.Görsel bir şölen ve şiirselliğin karışımı bir Yimou Zhang filmi. Özenerek ve mükemmelliyetçi bir anlayışla yapılmış sahneler , yerinde kullanımış müzikler,filmden aldığınız zevki doruğa çıkartan renk kullanımı ve sinematografi, her ne kadar 'Rashomon' a benzesede çok güzel bir kurgu ve Maggie Cheung ,Tony Leung gibi yerinde oyuncu seçimleri. Bence Hero sinema tarihine adını altın harflere kazımış , kazımasa bile kazıyacak olan, harika bir film.Kaçırmayın. 8,7/10

@ustunkoru

11 yıl önce

7.5 / 10

aksiyon var evet ;) goruntuler "renkler" sahane..
SPOILER

Kahraman filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kahraman filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kahraman filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL