7.7

266 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (8.381 OY)

KONUSU
Yanaşma oğlu Şener, köy ağasının güzel kızı Müjde’ye aşıktır. Müjde de Şener’i sevmektedir ancak babası onu Şener’e vermek istemez. Müjde’ye sevdalı başka bir genç olan Kaya, Müjde ile Şener’in birlikte kaçacaklarını babasına ihbar eder. Ağa Şener’e rüşvet teklif eder, paraları önce alan ama sonrası ... Devamı
Yanaşma oğlu Şener, köy ağasının güzel kızı Müjde’ye aşıktır. Müjde de Şener’i sevmektedir ancak babası onu Şener’e vermek istemez. Müjde’ye sevdalı başka bir genç olan Kaya, Müjde ile Şener’in birlikte kaçacaklarını babasına ihbar eder. Ağa Şener’e rüşvet teklif eder, paraları önce alan ama sonrasında ağanın yüzüne firlatan Şener’i Müjde görmez ve para yüzünden terk edildiğini düşünür. Kaya ile evlendirilen Müjde düğünden kaçar. Bu sırada Şener’de İstanbul’a gitmiş ve sesini keşfeden gazinocular kralı sayesinde meşhur olmuştur.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tarik75

6 ay önce

8.4 / 10

absürt komedi. çok iyi

@neuromancer

1 yıl önce

Dönemin filmlerindeki arabesk sevdasıyla çok güzel dalga geçiyor. Bunun yanında sinematografik açıdan da çok güzel sahneler var. Uğur Yücel ise bildiğin Andy Garcia'nın yerli versiyonuymuş.

Çok eğlendiğim filmlerden birisi.

@fawkessa

4 yıl önce

8.4 / 10

Türk sinemasının bir daha asla çekilemeyecek yegane filmi olabilir.
A

@aktura

6 yıl önce

8.5 / 10

Türk filmi klişeleri ile çok hoş dalga geçen, türk filmi hayranlarının yüzlernde tebessümle izleyecekleri güzel bi film.

@lowen

11 yıl önce

6.8 / 10

Gani Müjde'nin en iyi işi olduğu söylemlerine kesinlikle katılıyorum. Aynı tarzı Kahpe Bizans filminde de denedi ama onun, bu film kadar tuttuğu söylenemez. 2000 li yıllar değil de, biraz daha erkenyapsaydı bu işi,bu film kadar ses getirebiirdi.

Filme gelince, Türk sineması çok iyi ti'ye alınmış,çok ince göndermeler var. Şener Şen ve Müjde Ar rollerinin hakkını fazlasıyla vermiş.Özellikle final sahnesi çok iyiydi,baya güldüm.Film bittiğinde uzun süre 'Terkedildim,terkedildim' şarkısını söyleme isteğini bastırmanız biraz zor.

@jackrai

11 yıl önce

8.1 / 10

Sanırım Gani Müjde’nin en iyi eseri. Absürd komedinin ülkemizdeki en iyilerinden biri.

@ucurumdakisoz

11 yıl önce

yerli yapımlar arasında izlediğim absürd komedi ve karamizah anlayışını en iyi yansıtan filmlerin başında gelir. olayları dramatize ederken ve ben tam ah ulan ya derken hoop bi absürtlük ile olayları farklı boyutlara taşımıştır. o dönemin yozlaşmışlıklarına da birçok göndermeler de bulunur.
N

@noumenon

12 yıl önce

8 / 10

En sevdiğim Türk filmleri arasında ilk 5'e rahatlıkla girer. Şener Şen ve Uğur Yücel inanılmaz bir oyunculuk sergiliyor. Film hem arabesk furyasıyla, hemde dönemin saçma fimleriyle dalga geçer nitelikte. Türkiye'nin en güzel müzikal filmidir bana göre. Zira zamanında bu filmin müziklerini bulabilmek için 500 takla attığımı biliyorum..

Televizyonda gösterildiğinde artık sansür yiyor meşhur sahneleri bazı replikleri falan. O yüzden internetten sansürsüz olanını izleyin veya edinin.

Canınız mı sıkıldı açın bu filmi izleyin, neden sıkıldığınızı bile unutacaksınız o derece kaptırır ve eğlendirir..

@123654

14 yıl önce

şener şen in "terkedildim" vurgulamaları da mükemmeldir bu filmde. ayrıca şener şen ve uğur yücel bir aradadır bu da tekrar tekrar izleme sebeplerinden biridir.ama yalnızca biridir

@cruachan

14 yıl önce

8.4 / 10

beyler ağalar istanbul ne tarafta gösterelim anam:)
T

@turkcekarakterk

15 yıl önce

ben küçükken bunu izlerken ağlamıştım, hey gidi günler.
P

@pekipis

16 yıl önce

allah ım kör et beni allah ın kör et beni allah ım kör oldum hahhahaha izlediğim en eğlenceli arabesk filmi :)

@babelfish

16 yıl önce

7.9 / 10

4,5 yaşımdayken beni götürdükleri ilk filmdir annemle babamın.. buradan kendilerine selam ediyorum..
SPOILER

Arabesk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Arabesk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Arabesk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL