7.5

205 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (230.861 OY)

KONUSU
Yeni evindeki gizemli bir kapıyı açarak paralel gerçekliğin serüvenine giriş yapan genç bir kızın hikayesi. Kendi hayatına benzese de çok daha fantastik olan bu diğer dünyada Caroline, buranın sakinleri olan egzantrik Forcible ve Spink ile karşılaşacaktır.

Nightmare Before Christmas’ın yönetmeni He
... Devamı
Yeni evindeki gizemli bir kapıyı açarak paralel gerçekliğin serüvenine giriş yapan genç bir kızın hikayesi. Kendi hayatına benzese de çok daha fantastik olan bu diğer dünyada Caroline, buranın sakinleri olan egzantrik Forcible ve Spink ile karşılaşacaktır.

Nightmare Before Christmas’ın yönetmeni Henry Selick yine yönetmen koltuğunda.
Dakota Fanning

Coraline J...

Teri Hatcher

Mel Jones ...

Keith David

Cat (ses)

Jennifer Saunders

April Spin...

Ian McShane

Mr. Sergei...

Dawn French

Miriam For...

John Hodgman

Charlie Jo...

Robert Bailey Jr.

Wyborne "W...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zepuhian

1 yıl önce

9.2 / 10

İlk izlediğimde kararsızdım çünki kalitesi çizimleri hamur dan yapılmış gibiydi . İzlediğimde yaşım küçük olduğu için korkunç geliordu. Büyüdükden sonra tekrar tekrar izledim . Şuan en çok sevdiğim animasyonlardan biridir bendeki yeri ayrıdır tavsiye ederim kesinlikle izleyin.

@berat_k

3 yıl önce

7.1 / 10

Neil Gaimen'in Karolin isimli kitabını iki günde okuyup buralara geldim. Şimdi aklımda şöyle bir soru var: ilerde, şayet çocuğum olursa bu filmi ona izletmeli miyim?

@berenices

3 yıl önce

Dvdsinde filmin yapım aşamasıyla ilgili bi video var karakterlerin tasarımı dekor kıyafet tasarımı ve seslendirme gibi filmin geçtiği süreçleri anlatıyor ilgilenenler için harika bi kaynak (ayrca videoda sette neil gaiman da görünüyor)

@berenices

3 yıl önce

Bu film de bana Alice in Wonderland uyarlaması gibi geliyor sanki bu, spirited away ve alice (ama svankmajerınkı tim burtonınkı değil tim burton severim ama alice'i biraz anlamamış gibi) bu filmler hep aynı rüyayı farkli kişilerden dinlemek gibi
W

@wersolame

6 yıl önce

Kesinlikle izlediğim en iyi animasyonlardan biriydi ve kesinlikle izlediğim en iyi yetişkin animasyonu idi.

masal gibi değil gibi ,çoğu yerde ürkmedim değil , izlenmesi gereken bir yapım.

en yakın zamanda babamla izliycem.

@altuneli

8 yıl önce

Berbat değildi ama aldığı puanı da fazla buldum.

@thewhiterabbit

9 yıl önce

9.3 / 10

Tüm bu korkunç cadı ve onun küçük çocukları ele geçirmek için oyandığı oyunlar,küçük ebeveynlerinden tatminsiz mutsuz kızın başka bir dünyaya çekilmesi bence korkunç imgelerle beslenen gerçek bir masal gibiydi.Bir yandan coraline'ın kendi ailesin sevebilmesi için kendi kendine oynadığı yaratıcı bir oyun gibi geliyor bütün hikaye.Sevimli detaylarla dolu hikayesini sevimsiz bir realiteden alan bu açıdan çok yönlü bir filmdi

@amip

10 yıl önce

6.1 / 10

animasyonları çok severim,normal bir filmden daha bi dikkatle daha bi özenle izlerim. müzikler güzeldi görüntüler güzeldi senaryoyu da gerçekten çok beğendim ama filmin başına oturupta kalkmadan izleyemedim,hiç bir animasyonda bu kadar sıkılmamıştım galiba.olayını bu kadar beğendiğim bir film böyle dediğim için üzgünüm açıkcası.ama diğer yorumlara göre arkadaşlar keyifle izlemişler size de keyifle seyirler dilerim.

@minotauruss

10 yıl önce

6.5 / 10

Hiç bir animasyon filmine kötü demem çünkü size çok büyük şeyler vaad etmezler .Konusu, yaşı büyükler için çekici gelmeyebilir .3D sevenler için pop out efektleri ve derinliği gerçekten çok iyi.

@otlu_kek

10 yıl önce

Çok iyi bir konu zayıf bir kurguyla işlenirse ortaya ne çıkar sorusunun cevabıdır bu film.Evet konu itibariyle izlendiğinde başlarda güzel giden gidişat masalsı bir hava yaratırken olaylar tepetaklak gitmeye başladığında o masalsı havayı kaybederiz ve film aniden sıradan bir animasyona dönüşüverir.Fakat şunu da söylemeliyim ki sırf konusu için bile izlenmeye değerdir.

@dukkimki

12 yıl önce

özellikle ikinci yarısında tim burtonvari bir atmosfer göze çarpıyor. ve yine ikinci yarısı nefessiz izlenebiliyor. ancak çoğu yorumcunun aksine bence bu bir çocuk filmi. özellikle ilk yarısında zor dayandım.. siz de dayanabilirseniz izlenebilir bir film sizi bekliyor 10/7

@beriberibulue

13 yıl önce

-sanırım epey bi spoiler içerir!!!-

animasyonun iyisi kötüsü olmaz diye düşünüp de sadece renklerin,çizgilerin, kurgunun seyrine dalıp konuyu es geçmek olmazdı.

evet keyifli dakikalar yaşattığı su götürmez bir gerçek ancak sonucunda; ebeveynler bencil,duyarsız,işe yaramaz,çocuklarını asla dinlemez,onların isteklerine saygı göstermeyi akıl etmez olabilirler ama siz yine de onların sözünden çıkmayıp sabredin her şey elbet yoluna girer yoksa mazallah cadının biri gözünüzü deşmek ister de sizi o berbat aile ortamını mumla arar duruma getiriverir temalı bir animasyon olduğunu görmek üzücüydü cidden.

çocuğum olsa kesin izletirdim şahsen,uzun bi süre ne desem yapardı muhtemelen (?) :)
B

@basak

13 yıl önce

10 / 10

çok güsel bir animasyon.insan izlerken başka bir dünyanın içinde sanki! müzikleride çok güsel filmin verdii derste..her yetişkin ve çocuk izlemeli

@zerafrancie

13 yıl önce

bazı filmler vardır kötü gününüze güneş gibi doğar. bazı filmler vardır neden bunu izlemekte geç kaldım dersiniz.bazı filmler vardır reel tek bir şey görmezsiniz ama o asla elle tutamayacağınız cisimlerle konuşmak onlarla yaşamak bir şeyler paylaşmak istersiniz. bazı filmler vardır içinde kara kediler ya da düğmeden gözleri olan anneler vardır. sizde bilirsinizki bazen bu tür şeyler ilgimizi daha çok çeker.evet evet hem ürkütücü hemde yüzü gülümseten dedim.bunların hepsini yalnızca edward scissorhands de görebilceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.bunun bir tim burton filmi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. bu animasyona bayılcaksınız!! orda yaşamak gözlerinize düğme dikmeyi kabul ediceksiniz..

@tamara

14 yıl önce

7.6 / 10

"GeneL animasyon mantığı"nı kıran bir yapımLardan.. "Animasyon" dendimi "çocuk fiLmi" akLına geLiyor birçok insanın ama bu animasyondan sonra umarım artık günümüz animasyonLarının birçoğunun asLında büyükLere yöneLik oLduğu anLaşıLır... Nitekim dediğim gibi bu tam da "büyükLere yöneLik" bir animasyon..KuLLanıLan teknik çok başarıLı, anLatıLanLar ise fazLasıyLa dikkate değer.. İçindeki geriLim ve heycanın yanı sıra değişen günümüz aiLe yapısına da çok güzeL göndermeLerde buLunuyor.. Öte yandan fiLm yarattığı ironiLerLe de dikkat çekiyor bence, hep mükemmeL bir aiLesinin oLmasını isteyen CoraLine yeri geLiyor bundan kaçıyor ve hataLı buLduğu aiLesini istiyor.. Bunun dışında fiLm asLında baya ürkütücü.. Korkunç diyemem ama izLeyiciyi ürkütüp gerebiLdiğini söyLeyebiLirim :)Kedi ayrıntısı da hoşuma giden başka bir oLay, birçok fiLmde kediLeri "kötü" varLıkLar oLarak niteLerLer ama bu animasyon bir fark yaratmış, bir kedi sever oLar
... Devamı
"GeneL animasyon mantığı"nı kıran bir yapımLardan.. "Animasyon" dendimi "çocuk fiLmi" akLına geLiyor birçok insanın ama bu animasyondan sonra umarım artık günümüz animasyonLarının birçoğunun asLında büyükLere yöneLik oLduğu anLaşıLır... Nitekim dediğim gibi bu tam da "büyükLere yöneLik" bir animasyon..KuLLanıLan teknik çok başarıLı, anLatıLanLar ise fazLasıyLa dikkate değer.. İçindeki geriLim ve heycanın yanı sıra değişen günümüz aiLe yapısına da çok güzeL göndermeLerde buLunuyor.. Öte yandan fiLm yarattığı ironiLerLe de dikkat çekiyor bence, hep mükemmeL bir aiLesinin oLmasını isteyen CoraLine yeri geLiyor bundan kaçıyor ve hataLı buLduğu aiLesini istiyor.. Bunun dışında fiLm asLında baya ürkütücü.. Korkunç diyemem ama izLeyiciyi ürkütüp gerebiLdiğini söyLeyebiLirim :)Kedi ayrıntısı da hoşuma giden başka bir oLay, birçok fiLmde kediLeri "kötü" varLıkLar oLarak niteLerLer ama bu animasyon bir fark yaratmış, bir kedi sever oLarak en hoşuma giden ayrının bu oLduğunu söyLeyebiLirim :) Öte yandan fiLmde yaratıLan hayaL dünyasının iLgi çekici oLmakLa birLikte özgün oLduğunu söyLeyemiycem maLesef.. Pan'ın Labirenti fiLmini izLeyenLer biLir, ürkütücü bir hayaL dünyası yaratan iLk çocuk CoraLine değiL.. Ama animasyonun tarzı güzeL yani kendini sonuna kadar izLettirebiLiyor.. En azından ben fiLmin sonunu çok rahat getirdiğimi söyLeyebiLirim :)Kısaca fiLm için animasyon tekniği güzeL, hayaL dünyasının yarattığı atmosfer iLginç ve müzikLer orjinaL hatta ürkütücü havanın oLuşmasında müzikLerin payı azımsanmayacak derecede :) Senaryo ise özgün oLmamakLa birLikte iyi ve sesLendirme başarıLı.. Ben yapımı beğendim...
SPOILER

Koralin Ve Gizli Dünya filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Koralin Ve Gizli Dünya filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Koralin Ve Gizli Dünya filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL