Dadım Aşık

(2007)

The Nanny Diaries

Film 1 Saat 46 Dk. Komedi, Dram ABD 21 Aralık 2007

5.4

45 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.2 (58.535 OY)

KONUSU
New Jersey’de yaşayan Annie, üniversiteyi bitirdikten sonra New York’ta iş aramaya başlar. Bulduğu iş Manhattan’lı bir ailenin çocuğuna bakmaktır.

Dadılık işinin ve bu şehrin zengin kesiminin içinde yaşamanın zorluklarını ise zaman geçtikçe anlayacaktır. Aşık da olunca hayat Annie için daha da karm
... Devamı
New Jersey’de yaşayan Annie, üniversiteyi bitirdikten sonra New York’ta iş aramaya başlar. Bulduğu iş Manhattan’lı bir ailenin çocuğuna bakmaktır.

Dadılık işinin ve bu şehrin zengin kesiminin içinde yaşamanın zorluklarını ise zaman geçtikçe anlayacaktır. Aşık da olunca hayat Annie için daha da karmaşıklaşır.

Bir romandan uyarlama olan bu filmin senaryosu yazılırken başrol oyuncusu değiştirilmiş. Gerçek dadılık deneyimlerinden yola çıkılarak yazılan bu hikayenin filmi de gerçekçi ve ilginç olacağa benzer.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@onur4444

8 yıl önce

grayer tam bi şeytan..böyle çocuk olurmu ya.

problem çocuk juniar'dan farksız.

http://www.filimadami.com/arama/?state_input=problem%20%C3%A7ocuk&arama=film-ara

@dehsett

12 yıl önce

7.2 / 10

Öncelikle, bu bir komedi filmi değildir. Komedi unsurları barındırmakla birlikte dram kategorisi içinde daha uygun durmaktadır. Oyunculuklardan ziyade, senaryosu ve baharat tadında katılmış farklı açı çekimleri, şemsiye faktörü ve Amelie'vari unsurlarıyla övgüyü hak eder bir mertebeye ulaşmaktadır. Vasat üzeri bir film.

@havlayankuzu

13 yıl önce

8 / 10

Film gerçekten de, romantik komedi değil. Sulu sepken bir aşk hikayesini, gırtlağımızdan içeri akıtmak gibi bir çabası yok. Mevcut aşk öyküsü filmin anlattığı onca şeyden sadece biri. Zaten, o aşkın da; ne sonu belli, ne başı. Bence, o oğlandan o kıza, koca olmaz. Oğlan epey çakoz duruyordu,tutmadım. Fazla mükemmel mi denir,işte öyle.Film,doğrudan; Wall Street züppelerinin ağırlıkta olduğu, küçük Amerikan Sosyetesinin, sahte periler diyarına dönük bir taşlama çabası. Hala burda,oturduğu yerden özgürlükler ülkesini keşif hayalleri kuran gençler varsa, oldukça yerinde hatırlatmalarla dolu. Ülke, sosyolojik olarak, modern bir kast sistemi etrafında dönüyor. Piramidin en alt katında ikamet eden modern paryaların arasına karışan,işsiz bir Antropoloji mezunu aracılığıyla sistemin içine dalıyoruz ki, oldukça manidar bir seçim olmuş. Yer-yer araya giren, rekabetçi metropol insanı hakkındaki antropolojik jargona uygun tanımlamalar oldukça i
... Devamı
Film gerçekten de, romantik komedi değil. Sulu sepken bir aşk hikayesini, gırtlağımızdan içeri akıtmak gibi bir çabası yok. Mevcut aşk öyküsü filmin anlattığı onca şeyden sadece biri. Zaten, o aşkın da; ne sonu belli, ne başı. Bence, o oğlandan o kıza, koca olmaz. Oğlan epey çakoz duruyordu,tutmadım. Fazla mükemmel mi denir,işte öyle.Film,doğrudan; Wall Street züppelerinin ağırlıkta olduğu, küçük Amerikan Sosyetesinin, sahte periler diyarına dönük bir taşlama çabası. Hala burda,oturduğu yerden özgürlükler ülkesini keşif hayalleri kuran gençler varsa, oldukça yerinde hatırlatmalarla dolu. Ülke, sosyolojik olarak, modern bir kast sistemi etrafında dönüyor. Piramidin en alt katında ikamet eden modern paryaların arasına karışan,işsiz bir Antropoloji mezunu aracılığıyla sistemin içine dalıyoruz ki, oldukça manidar bir seçim olmuş. Yer-yer araya giren, rekabetçi metropol insanı hakkındaki antropolojik jargona uygun tanımlamalar oldukça iğneleyici ve komik.Genel itibariyle; yaratıcı tasvirleriyle dikkatimi cezbeden, alaycı üslubuyla içimin yağlarını eriten, Scarlett Johansson ile gözüme cila çeken kalburüstü bir yapımdı.

@consuela

13 yıl önce

Film Türkçe çevirisinden dolayı çoğu kişinin saldırısına maruz kalmıştır.

\"Dadım Aşık\" kendine uygun bir isim değildir, çünkü film başta romantik-komediye yer vermiyor. Evet içinde var fakat başlıca türü bu değil. Bu bir dram filmidir.

Halk, dolu dolu bir romantik komedi beklerken bu kadar ders içeren bir film gördüklerinde hayal kırıklığına uğramıştır.

Fakat bana kalırsa kendi türünde gayet güzel bir filmdir.
P

@peynir

13 yıl önce

gerçekten çok güzel bir film, izlediğime çok memnun kalmıştım, sosyolojinin günlük hayata uygulanışı hele çok tatlı =)
SPOILER

Dadım Aşık filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dadım Aşık filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dadım Aşık filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FILM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL