7.2

292 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (209.605 OY)

Süre

2 Saat 9 Dk.

Yönetmen

KONUSU

18. yüzyılın sonlarında İngiltere'de bir genç kızın başına gelebilecek en iyi şey seçkin ve zengin bir koca bulabilmektedir. Evlilik yaşına gelen beş genç kızı için de Bayan Bennet benzer endişeler taşımaktadır, komşu malikaneye zengin ve bekar Charles Bingley taşınana kadar.. Bingley'nin biçilmiş kaftan bir damat adayı olduğuna karar veren Bennet, damat adayı büyük kızı Jane'den hoşlanınca bir plan yapar. Jane'i yağmur altında atla Bingley'lere gönderecek ve o havada geri dönemeyecek olan Jane geceyi malikanede geçirmek zorunda kalacaktır. Ancak planda ufak bir değişiklik olur ve Jane hastalanır. Komşu malikaneye ablasına yardım için giden Elizabeth de aynı köşk de misafir olan Bay Darcy'nin takibine girer. Kendisiyle ilgilenen ilk erkek güzel Lizzie'yi heyecanladırsa da gönlünü bir askere, Bay Wickham'a kaptırır. Ancak gurur aşkın önüne geçecek ve kız kardeşlerin hayatları planlara sığmayacaktır. Küçük kardeş Lydia, Wickham'la kaçtıktan sonra Lizzie'nin hayatı geri dönülmesi zor kararların önünde pişmanlıklara mı mahkum olacaktır?

Elizabeth Bennet

Jane Bennet

Mr. Bingley

Mrs. Bennet

Charlotte Lucas

Lydia Bennet

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (34)

@terabithiasu yazdı...

Sal, 29 Ağu 2017, 19:35 (8 ay önce)

10 / 10

Çokçalı güzel sıfatları saymak yetersiz kalır, müthişti hem film hem kitap.

@pencea yazdı...

Cmt, 12 Ağu 2017, 23:08 (9 ay önce)

Filmi izlerken tek bir şey düşünüyordum '' neden şu zamana kadar kitabını okumadım :(''  Filmi yeni izledim ve kitabınu okumadım sanırım ilk işim o kitabı okumak olacak. Romantizmin dorukta olduğu harika bir hikayesi var. Her ne kadar kitabını henüz okumamış olsam da danslar ve müzikler oldukça güzeldi ve bu da bir kitap uyarlaması olan bir film için iyi bir şeydir. Keira Knightley'i karaktere uyumlu buldum sadece fazla sırıtıyor gibi geldi. Bilmiyorum belki de sadece beni rahatsız etti. Bu filmde Elizabeth'le birlikte Darcy'e aşık oluyorsunuz. Dans sahnelerini tekrar tekrar izlemek istiyorsunuz. Aşk filmlerini pek sevmeyen biri olarak beni etkiledi daha fazla söze gerek yok keyifli bir filmdi. Şimdi gidip kitabını okuyup bir diğer uyarlamasını izleyeceğim.

@aleynaa yazdı...

Çar, 26 Tem 2017, 04:18 (9 ay önce)

Kitabı bitirdiğim gece filmi izlemeye koyuldum,çoğu arkadaşın dediği gibi repliklerin bazılarının birebir olması çok hoştu fakat Eliza'nın önyargısı,siniri,nefreti hatta bazen hırsı,maalesef aktarılamamış.Aynı şekilde Darcy'nin gururlu ve kibirli yapısı hiiiiç yansıtılamamış.Kızı gördüğü an düşüp bayılacak nerdeyse ama kitapta daha soğuk ve gururluydu.Adamı o yüzden sevdik kardeşim.Bu ne böyle kıza ölüp bitmeler.Yani işte bir kitap uyarlaması ne kadar olursa öyle bir film.Kitabı okumasam belki daha farklı düşünebilirdim o yüzden haksızlık etmek istemem aslında ama işte.Okuduk bir kere.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Aşk ve Gurur filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşk ve Gurur filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşk ve Gurur filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları