6.1

37 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.2 (8.275 OY)

KONUSU
Tarihin en kana susamış kadın seri katili, Kanlı Kontes olarak da bilinen 16. yüzyıl Macar kontesi Elizabeth Bathory’dir. Bu hikayeyi beyazperdeye aktaran Julie Delpy, filminde kontesi de canlandırıyor. Efsaneye göre Kontes Bathory yaklaşık 650 genç kıza işkence yapıp onları öldürmüş ve genç kalabil ... Devamı
Tarihin en kana susamış kadın seri katili, Kanlı Kontes olarak da bilinen 16. yüzyıl Macar kontesi Elizabeth Bathory’dir. Bu hikayeyi beyazperdeye aktaran Julie Delpy, filminde kontesi de canlandırıyor. Efsaneye göre Kontes Bathory yaklaşık 650 genç kıza işkence yapıp onları öldürmüş ve genç kalabilmek için kanlarıyla yıkanmış. Ancak Delpy, hikayenin daha çok psikolojik dram yönüne ve dönemin güç savaşlarına odaklanıyor.
Julie Delpy

Erzsébet B...

Daniel Brühl

István Thurzó

William Hurt

György Thurzó

Sebastian Blomberg

Dominic Vi...

Charly Hübner

Ferenc Nád...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@abrahamkarabakh

1 yıl önce

4.6 / 10

Yüksek beklentilerimi karşılamayan bir film. Gençliğini korumaya takıntılı hale gelen ve bunu yapmanın en iyi yolunun bakirelerin kanını kullanmanın olduğuna karar veren 17.yy Kontes Bathory’nin gerçek hikayesini anlatıyor bu film. Bathory ile ilgili diğer filmlere göre daha iyi fakat yinede filmin sıkıcı geçtiği düşüncesindeyim ve içerisinde gereksiz cinsellik içeren sahneler vardı evet film Bathory ile alakalı yani cinsellik olacak hayatından dolayı fakat bir kaç sahne cidden gereksizdi. Ayrıca filmde Türklere karşı nefret söylemleri bulunuyor ve asılsız söylemler var. Şimdi ben bir filmi izlerken ne anlattığını ve verilen mesajlara bakarım. Yabancı birisinin bu filmi lzleyip Türkler hakkında asılsız söylenen şeylere inanması gayet olanaklı bir şey.

Hikaye: Gerçek Hikaye fakat pek iyi işlenmemiş
Sinematografi: İyi
Oyunculuk: İyi
Hedef Kitle: Gençler ve Yetişkinler
Cinsellik: Fazla
Akıcılık: Yavaş

Puanım: 4,6/10
B

@barisba

7 yıl önce

6.6 / 10

Neden herkes Erzebet Bathory'nin kesinlikle seri katil olduğunu varsıyıyor? Olayın arka planı çok önemli.

Kanıt olarak bulunan işkence aletlerini Gyorgy Thurzo uydurmuş olabilir. Sonuçta Gyorgy, Erzebet'in mirasını ele geçirmek istiyordu. Üstelik Erzebet & Istvan aşkını da Gyorgi bozdu. İkisinin arasını açtı, aşıkları birbirinden uzaklaştırdı. Üstelik Dominic Vizakna da Erzebet'i sürekli kışkırttı.

Ben bu olayda Erzebet gerçekten katil olsa bile onu cinayete azmettiren kişilerin (Gyorgy Thurzo, Dominic Vizakna) daha büyük suçlu olduğunu düşünüyorum. Aşkından bitap düşmüş bir kadın olan Erzebet'i "Kanlı Kontess" diye yaftalamadan önce onu oyuna getirenlere kızmalıyız.

@havlayankuzu

13 yıl önce

Elizabeth Bathory denen piskopatın iç alemi merkeze alınmış. Bir manyak,ruh hastası, tarihin en korkunç seri katillerinden biri olan bu kadın hakkında anlatılanların ne kadarı doğrudur bilmiyorum. Ama harbiden böyle bir insan yaşadıysa, böyle bir insan nasıl var olabilmiş,film bunu irdeliyor. Fantastik üsluba meyletmemişler, oldukça gerçekçi bir bakışı var. Bu sebeple sevdim ben.
B

@baharerd

13 yıl önce

6.7 / 10

julie delpy bütün psikopatlııyla dişe dişi kana kan bi film yapmış ama filmde daha çok temaönplanda hani fılmı ızlemeden kapaıında, acıklamalarından herhangi bir cinayet filmi gibi gözüksede yok efendım sakin sakin yormadan izletirir kendisini
SPOILER

Kontes filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kontes filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kontes filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL