6.7

94 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (465.920 OY)

KONUSU
Aladdin, sokak hırsızı ve maymun arkadaşı Abu’dan başka kimsesi olmayan yoksul bir gençtir. Prenses Jasmine, saraydan sıkılıp şehire çıkıp dolaşmaya başladığında Aladdin ile tanışıyor. Ancak Sultan’ın veziri Jafar, Aladdin’i hapise attırıyor. Aslında Jafar, peşinde olduğu lambayı sadece Aladdin’in a ... Devamı
Aladdin, sokak hırsızı ve maymun arkadaşı Abu’dan başka kimsesi olmayan yoksul bir gençtir. Prenses Jasmine, saraydan sıkılıp şehire çıkıp dolaşmaya başladığında Aladdin ile tanışıyor. Ancak Sultan’ın veziri Jafar, Aladdin’i hapise attırıyor. Aslında Jafar, peşinde olduğu lambayı sadece Aladdin’in alabileceğini öğrendiği için Aladdin’i tutuklatıyor. Lambayı alan Aladdin Jafar’a vermiyor ve lambanın içinden çıkan Genie (seslendiren:Robin Williams) ile karşılaşıyor. Üç dileğinin gerçekleşmesini sağlayacak olan bu cin, Aladdin’in aşık olduğu Prensesle evlenmesine yardımcı olamıyor. Çünkü prenses sadece bir prensle evlenebilir.
Scott Weinger

Aladdin (ses)

Robin Williams

Genie / Pe...

Linda Larkin

Jasmine (ses)

Jonathan Freeman

Jafar (ses)

Douglas Seale

Sultan (ses)

Frank Welker

Abu / Cave...

Brad Kane

Aladdin (s...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@monco

3 ay önce

7.5 / 10

Sırf cin için bile izlenebilecek bir film. Dikkatli izleyiciler sonrasında çekilen yuzlerce animasyon filminde Cine benzer onlarca karakterin atası olduğunu anlayabilir.

@tiamath

4 yıl önce

5 / 10

Bilinen hikayenin çizgi-animasyon versiyonu. Özellikle küçük kardeş veya çocuğunuzla keyifli izlenebilecek bir film diyebilirim.
W

@wolfie

10 yıl önce

Filmin orjinal versiyonda açılış şarkısı şöyle: "where they cut off your ear if they don't like your face it's barbaric, but hey, it's home" yani "yüzün beğenilmezse kulağının kesildiği yer, bu barbarca, ama evim" . Daha sonra Amerikan-Arap Ayrımcılık Karşıtlığı Komitesi'nin baskısıyla walt disney iki dizeyi değiştirmeyi kabul etmiş. Yeni versiyonu: "where it's flat and immense and the heat is intense, it's barbaric, but hey it's home" yani "düz ve uçsuz bucaksız. sıcaklık da feci... barbarca ama evim". Barbar kısmı durduğuna göre araplar yeterince baskı yapamamış demek ki.
SPOILER

Aladdin filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aladdin filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aladdin filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL