7.6

266 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (104.100 OY)

Süre

1 Saat 41 Dk.

Ülke

İngiltere

Yönetmen

KONUSU

12 yaşında, babasını Falkland Savaşı'nda kaybetmiş bir çocuk olan Shaun, bir gün karıştığı bir sokak kavgası sonrasında dazlaklardan oluşan bir sokak çetesinin arasına karışır. Kimseye zarar vermeden kendi hallerinde takılan bu grubun içinde zenci bir üye de dahil çeşit çeşit insan bulunmaktadır.Fakat bir gün liderleri olan Woody'nin hapisten yeni çıkan bir arkadaşının aralarına katılması ile herşey değişecektir. Combo, hapiste geçirdiği yıllarda oldukça radikalleşmiştir. İngiltere'nin, sadece beyaz İngilizlere ait olduğu düşüncesi ile grubun üyelerini radikal harekete katılmak için prove etmeye çalışır ve bunda da büyük ölçüde başarılı olur.1980'li yıllarda İngiltere'de gittikçe radikalleşen ırkçılık hareketlerine içeriden başarılı bir bakış atan This is England, son yıllarda ırkçılık üzerine yapılmış en başarılı politik filmlerden biri... Filmin 2006 yılında En İyi İngiliz Bağımsız Filmi seçildiğini de ekleyelim.

This is Turkey!

Filmi az önce bitirdim. Genelde film izlerken kafam sık sık düşüncelerle dolar, kendi kendime konuşurum, ben de hadi bu sefer yazayım dedim. Hemen hemen yaptığım her tartışmada  duyduğum standar...
darkscream

@darkscream yazdı...

24.11.2012

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (23)

@memudula yazdı...

Pzt, 28 Ağu 2017, 03:23 (9 ay önce)

Kutsal Woody'Bende isterdim hayatımın en berbat döneminde gerisin geri her şeyi unutturacak,bir grubun üyesi olmayı.Bende isterdim Sharon kadar ne istediğini bilen gözü pek biri olmayı.Resmen bu film ilham veriyor.Düşüncelerinizi ne olursa olsun her zaman arkasında olmayı,küçücük bir bedenin 100 yaşındaki bir ruhun tecrüblerine sahip olmayı ve oldurtmayı.

@alosmanabi yazdı...

Cum, 28 Nis 2017, 13:36 (1 yıl önce)

Film gayet başarılı da çeviride bi sıkıntı var gibi "...babasını Falkland Savaşı'nda kaybetmiş bir çocuk olan Shaun, bir gün karıştığı bir sokak kavgası sonrasında dazlaklardan oluşan bir sokak çetesinin arasına karışır. Kimseye zarar vermeden kendi hallerinde takılan bu grubun içinde..."  kimseye zarar vermeden kendi hallerinde takılan çeteyi de görmüş olduk.

@ham yazdı...

Cum, 27 Oca 2017, 22:58 (1 yıl önce)

Thomas Turgoose'un filmin önüne geçmiş oyunculuğu var helal olsun Filmin kostüm direktörü harika işler çıkarmış. Bence 80'li yıllarını İngiltere'de geçirmemiş insanlar için bu film biraz yavan kalıyor. (mesela ben)

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Burası İngiltere filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Burası İngiltere filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Burası İngiltere filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER