7.7

299 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (128.187 OY)

KONUSU
12 yaşında, babasını Falkland Savaşı’nda kaybetmiş bir çocuk olan Shaun, bir gün karıştığı bir sokak kavgası sonrasında dazlaklardan oluşan bir sokak çetesinin arasına karışır. Kimseye zarar vermeden kendi hallerinde takılan bu grubun içinde zenci bir üye de dahil çeşit çeşit insan bulunmaktadır.

F
... Devamı
12 yaşında, babasını Falkland Savaşı’nda kaybetmiş bir çocuk olan Shaun, bir gün karıştığı bir sokak kavgası sonrasında dazlaklardan oluşan bir sokak çetesinin arasına karışır. Kimseye zarar vermeden kendi hallerinde takılan bu grubun içinde zenci bir üye de dahil çeşit çeşit insan bulunmaktadır.

Fakat bir gün liderleri olan Woody’nin hapisten yeni çıkan bir arkadaşının aralarına katılması ile herşey değişecektir. Combo, hapiste geçirdiği yıllarda oldukça radikalleşmiştir. İngiltere’nin, sadece beyaz İngilizlere ait olduğu düşüncesi ile grubun üyelerini radikal harekete katılmak için prove etmeye çalışır ve bunda da büyük ölçüde başarılı olur.

1980’li yıllarda İngiltere’de gittikçe radikalleşen ırkçılık hareketlerine içeriden başarılı bir bakış atan This is England, son yıllarda ırkçılık üzerine yapılmış en başarılı politik filmlerden biri... Filmin 2006 yılında En İyi İngiliz Bağımsız Filmi seçildiğini de ekleyelim.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@alosmanabi

7 yıl önce

Film gayet başarılı da çeviride bi sıkıntı var gibi

"...babasını Falkland Savaşı'nda kaybetmiş bir çocuk olan Shaun, bir gün karıştığı bir sokak kavgası sonrasında dazlaklardan oluşan bir sokak çetesinin arasına karışır. Kimseye zarar vermeden kendi hallerinde takılan bu grubun içinde..."

kimseye zarar vermeden kendi hallerinde takılan çeteyi de görmüş olduk.
K

@korkutan

7 yıl önce

Thomas Turgoose'un filmin önüne geçmiş oyunculuğu var helal olsun

Filmin kostüm direktörü harika işler çıkarmış. Bence 80'li yıllarını İngiltere'de geçirmemiş insanlar için bu film biraz yavan kalıyor. (mesela ben)

@beer92

7 yıl önce

7.1 / 10

Irkçılık konusunda ser verip sır vermeyen İngiltere'yi itin götüne sokup aynı zamanda insanı çocukluğuna götüren sugibi film.Mekanlar, karakterler tam bir ingiliz rapsodisi tadında.
F

@filmdahi

9 yıl önce

9 / 10

Film Muhteşem

Filmi iki bölüme ayırıyorum.İlk bölüm Gruba girdiği zaman Öbürü Combo'nun teklif sahnesi

Son sahne dram yüklü ama film bazılarına göre ağır olabilir. Başrolde oynayan çocuk baya iyi

oyuncu konu olarak benzemesede bi trainspotting havası vermiyor değil.Son sahnedeki deniz

sahnesi beni benden aldı.Milliyetçilik,Irkçılık ilgili en iyi filmlerden ayrıca American History x'de

benziyor City of god var buna benzer ırkçılık fenan konulu filmin sonundaki ırkçılık ilgili

sahnesinde çok üzüldüm ayrıca filmin sonunda çıkan muzik gerçekten süper bir soundtrack

İngilterenin sadece beyazlara ayit olmadığını gösteren muhteşem film

Puanım:90

@sagaris

10 yıl önce

8 / 10

80'lerin İngilteresinin o atmosferine, yükselen ırkçılık, ayrımcılığa mercek tutan,sömürgeciliğin sonucu olarak ülkelerine gelen hindistan ya da Pakistan'lı çalışanlara, zamanla aks eden ekonomik kriz ve işsizliğin ardından harlanan milliyetçiliğin durdurulamaz boyuttaki vaziyeti de gözler önüne serilmiş.bir dakika bile sekmeyen harika oyunculuklar, dozunda şiddet kullanımı, gayet sağlam bi film..

@ozlemmonderr

10 yıl önce

1 / 10

müzikleri ve oyunculuklarıyla gönlümün serin bir köşesine yerleştirmiş bulunmaktayım.

izlenmeli, bir american history X mesajı içeriyor.
P

@pelezinho

10 yıl önce

7.5 / 10

ufaktan bir american history x çağrışımı yaptı bana.ve hatta american history x'in daha yumuşatılmış hali gibi.shane meedows ırkçılık yada aşırı milliyetçiliği daha yumuşatarak,şiddeti daha kontrollü yansıtmış izleyiciye.bilemiyorum belkide thomas turgoose'un varlığı filmi bu noktaya getirmiştir.tony kaye american history x'te yüzümüze çok daha sert vuruyordu ırkçılığı.stephan graham için oyunculuk dersi vermiş diyebiliriz.hele final sahnesindeki patlaması tahminimce izleyen herkesi etkisi altına almıştır.ve tabiki thomas turgoose.ufaklık büyük oynamış.hemde çok.1980 ingilteresine güzel bir eleştirek bakış.ve tabiki savaş meraklısı dünyaya.

@figencicek

11 yıl önce

ırkçılığa birdaha lanet edelim diye ibretlik film şeysi .

"baksana sahip olduğum şansa iyi bir adamı bile kötü edebilir."

http://www.youtube.com/watch?v=nJo98061Wl4

mikemmeliğ bitiş sarkısı

@ness

11 yıl önce

İnsanlar bi şeylere inanıp uğrunda savaşıyolar ve sonu hüsran oluyo. Kendini ortaya atan adam her zaman hayal kırıklığına uğrar. İngiltere'de bile.

Combo senden nefret ediyorum

@smaug

12 yıl önce

Vermek istenilen mesajı güzel bir şekilde izleyiciye aktarmayı başaran etkileyici bir film. American History X filmini sevenler bunu da sevecektir.

@strangelove

12 yıl önce

8.1 / 10

American History X'in İngiltere şubesi desem pek yanlış olmaz bu film için. Onun kadar vurucu değildi belki ama en az onun kadar duygu yüklüydü bana göre. Ufaklığın performansına diyecek yok zaten ama Stephen Graham, sen ne biçim bir oyuncusun yahu? Adamın yer aldığı bütün sahnelerde, her an kavga dövüş çıkacakmış gibi gerildim, nasıl bir halet-i ruhiyeyle oynadıysa.

@stiff

12 yıl önce

6.3 / 10

Çok vasat bir film. Oysa beklentilerim vardı. Irkçılığın nasıl beyin yıkamak üzerine kurulu olduğu ve neticesinde neler olabildiği anlatılmaya çalışılmış. Filmin dikkat çeken tek yanı Thomas Turgoose’un yaşından büyük oyunculuğu. Daha sonra dizi olarak da çekilmiş galiba. Bu filmi beğenmediğim için de çok tepki gördüğüm yerler olduğunu söyleyeyim. Beni tatmin etmediği için 6 küsür/10.

@barine

12 yıl önce

8 / 10

uzun yolculuk sırasında koltuğun arkasındaki küçücük televizyonda rastlayıp izledim bu filmi, müziklerine hasta oldum. fakat "skinhead" olayını bilmediğimden tam da anlayamadığımı fark ettim sonradan araştırınca. son sahnesi hem görüntüsü hem de "please please please let me get what i want" (ki şarkının orjinalinden güzel bir versiyonudur bence) sayesinde izlediğim en güzel en hüzünlü sonlardan biridir.

@jamais_vu

12 yıl önce

8 / 10

Thomas Turgoose; Somerstown filmi ile gönlümde yer etmişti bu performansıylada pekişti... diğer iki filminide bulup izlemek gerek. Taktir edilesi bi performans.

@maroia

13 yıl önce

10 / 10

adam olun da izleyin lan dedirten filmdir. soundtrackleri başlı başına harikadır, saçınızı üç numara yapmak gelir içinizden, yapınız. durmayınız. izledim, yaptım, olacak!
SPOILER

Burası İngiltere filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Burası İngiltere filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Burası İngiltere filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL