Buzdan Hayaller 2003

Noi Albinoi a.k.a Noi the Albino

7.1

103 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (8.243 OY)

Süre

1 Saat 30 Dk.

Tür

Dram

Yönetmen

KONUSU

Noi, Kuzey İzlanda’da küçük bir yerleşim biriminde yaşayan 17 yaşında son derece akıllı bir genç. Fakat yaşadığı çevreden oldukça sıkılıyor ve oradan kaçmanın hayallerini kuruyor. Daha sonra hayatına yerel bir benzincide çalışan bir kız giriyor. İkisi çevresi bembeyaz dağlarla çevrili, kısıtlı dünyalarından kurtulmanın yollarını arıyorlar.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (18)

@sandel yazdı...

Sal, 20 Haz 2017, 18:00 (1 yıl önce)

7 / 10

Dağur Kárı'nın ilk uzun metrajlı filmi olan ''Nói albínói'' sade ve sıcak hikayesi ile ön plana çıkıyor. Noi karakteri üzerinden anlatılan hikaye, İzlanda'nın minik bir kasabasında geçiyor. Buzla çevrili kentte neredeyse hapis hayatı yaşayan Noi'nın istekleri aslında bir çoğumuza tanıdık gelen istekler. Uzaklara gitmek! Yerleşik hayata alışamadığımızdan mı yoksa insanı boğacak duruma getiren toplumdan kaçma isteğinden mi bilinmez, ?gitmek? sanki bir tür ilaç gibi her daim karşımıza çıkıyor.   Noi'nın benzincide çalışan İris ile olan naif ve masum ilişkisi, hayata bakış açısı ve beklentileri başarılı bir şekilde analiz edilmiş. Noi, buzdan hayaller kurarak yaşayan birisi. Bu yüzden henüz bazı gerçeklerin farkında değil. Aslında farkında olmak isteyen birisi de değil. Bulunduğu çevrenin kurallarına mizahı yollarla tepki gösteriyor. Ses kaydetme cihazını arkadaşı ile okula göndererek aslında çok şey söylüyor. Toplumun sıradanlığına ve monotonluğuna bir şekilde ''bıktım'' diyerek kendi çizgisinde yürümeye çalışıyor. İzlanda'da düzenlenen Edda Festivali?ne 11 dalda aday olan ''Buzdan Hayaller'', toplamda 14 adaylık ve 20 ödülle evine döndü.  Sabey Sandel

@poeticnorth yazdı...

Cum, 22 Oca 2016, 21:40 (2 yıl önce)

izlanda'nın soğukluğu mu? yoksa noi'nin hayallerinin ve isteklerinin sıcaklığı mı? hayaller kurarsın, istersin, olmaz. ama yine de umudunu kaybetme diyor film.

@jay-jay-jandarm yazdı...

Çar, 24 Eyl 2014, 04:06 (4 yıl önce)

8.1 / 10

buz gibi keskin, soluk, mavi, yakıcı bi film hatta direk buz gibi film

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Buzdan Hayaller filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Buzdan Hayaller filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Buzdan Hayaller filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI