Buzdan Hayaller

(2003)

Noi the Albino a.k.a Nói albinói

Film 1 Saat 33 Dk. Komedi, Dram İzlanda, Almanya 27 Şubat 2004

7.3

120 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (9.573 OY)

KONUSU
Noi, Kuzey İzlandada küçük bir yerleşim biriminde yaşayan 17 yaşında son derece akıllı bir genç. Fakat yaşadığı çevreden oldukça sıkılıyor ve oradan kaçmanın hayallerini kuruyor. Daha sonra hayatına yerel bir benzincide çalışan bir kız giriyor. İkisi çevresi bembeyaz dağlarla çevrili, kısıtlı dünyal ... Devamı
Noi, Kuzey İzlandada küçük bir yerleşim biriminde yaşayan 17 yaşında son derece akıllı bir genç. Fakat yaşadığı çevreden oldukça sıkılıyor ve oradan kaçmanın hayallerini kuruyor. Daha sonra hayatına yerel bir benzincide çalışan bir kız giriyor. İkisi çevresi bembeyaz dağlarla çevrili, kısıtlı dünyalarından kurtulmanın yollarını arıyorlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@asdaswas

4 yıl önce

Bu filmin dublajının linki var mı?

@poeticnorth

8 yıl önce

izlanda’nın soğukluğu mu? yoksa noi’nin hayallerinin ve isteklerinin sıcaklığı mı?

hayaller kurarsın, istersin, olmaz. ama yine de umudunu kaybetme diyor film.

@jesuisgundi

9 yıl önce

8.1 / 10

buz gibi keskin, soluk, mavi, yakıcı bi film hatta direk buz gibi film

@poormf

10 yıl önce

5 / 10

Görsel olarak sıradan anlatımın hakim olduğu filmde ortaya koyduğu konunun üzerine gitmek yerine kaçamak bir son tercih edilmiş... 50/100
M

@muhob

10 yıl önce

Evet kader var fakat doğdunuz yer ile orantılı kader var. Yeteneklerinin farkına varıp, senin ileriye gitmene yardımcı olacak kimse yoksa doğduğun yerin kaderi senin kaderin olur. Sen kendinin farkında olmazsan kimse sana bi şey yapamaz. Hayallerinin üstüne plansız programsız gidemezsin aksi halde arabanın tekeri kara saplanır. Yaşadığın yerin sana yön vermesine izin verirsen hayallerine makinenin içine sıkışan resimlere bakarak ulaşırsın.

@sagaris

10 yıl önce

7.4 / 10

Filmi izlerken sizde yalnızlık hissi duymaya başlıyorsunuz

@otlu_kek

10 yıl önce

filmin btmesiyle beraber tekrar soundtracklerini dinlemeye koyuldum.Nefis

@wrist_cutter

10 yıl önce

7 / 10

bana kalırsa anlatılmak istenen konunun etrafında dolaşılmış, dolaşılmış ve sonunda istenen "şey" anlatılamamıştır. anlatılamamıştır derken bunu filmden değil kendi hayal gücümüzle çıkarıyoruz. benim izlenimlerim bu. sanki david lynch in daha teknik çalışan bir örneğiymiş gibi geldi. lynch den de pek haz etmem.

@cozyapiciel

10 yıl önce

sistemin klasik bir şekilde küçük yerleşim birimlerine yaptıklarını gördüğümüz film. bu kasaba öyle bir yer ki başarılı olanlar, olma ihtimali olanlar yakayı bu küçük yerden kurtarıp "büyük hayallere" yelken açmışlar fakat kasabada kalanlar ya yaşlılar ya da bırak kaçıp başarılı olmayı, hayatın sillesini yemiş, sürünen insanlar. Bu yitik kasabada esas karakterimiz Noi'nin hikayesini izliyoruz; "özel",zeki ve öfkeli Noi'nin. etkileniyoruz, hislerine ortak oluyoruz Noi'nin, özellikle son sahnelerde. bembeyaz karların ortasında karanlık, melankolik, başarılı film.

@tylerdal_durden

11 yıl önce

4.9 / 10

Film beni inanılmaz şekilde içine çekti. Eğer bu dünyada doğuştan bir şansınız yoksa hepiniz "Noi" gibi yaşamak zorunda kalırsınız. Hele bir de buna doğuştan bir hastalık eklenince. Adaleti olmayan bir dünya da adaletli bir şekilde yaşamakta imkansızdır.
I

@ilves

11 yıl önce

8 / 10

soğuk ülkeden sıcak hayaller diyelim.
R

@rossi

13 yıl önce

8.5 / 10

çok özel , yaratıcı sahneler barındıran, sade ve bizden çok uzak bir coğrafyadaki,aslında ortak hayallere seslenen soğuk ülkenin sıcacık filmi.....
A

@alexander_super

15 yıl önce

türkçe'ye buzdan hayaller ismiyle gayet başarlı bir şekilde çevrilmiş.nasıl oldu da albino noi diye çevirmediler şaşkınlık içindeyim

filmde çok fazla diyalog olmamasına rağmen noi abi çok şey anlatıyo aslında çok başarılı bir film
C

@crimean

15 yıl önce

4.8 / 10

içinde çok az diyalog olmasına rağmen güzel bir film olmayı beceren bir yapımdır noi albinoi. şahsen durağan atmosferine rağmen hikayesini çok güzel bir biçimde izleyiciye aktarmasıyla sıkılmadan izlediğim film olmuştur. tavsiye ettiğim arkdaşların "ne lan bu bembeyaz herif, konuşmuyorlar lan bunlar" gibilerinden tepkiler göstermesi üzerine kendilerine karate kid serilerini tavsiye etmişliğim bile vardır.
P

@pony

15 yıl önce

8.5 / 10

Aynı güzellikte bir de soundtrack albümü vardır bu güzide filmin.Müziklerini yapan kişi ise yönetmenin bizzat kendisi olan Dagur Gari..
SPOILER

Buzdan Hayaller filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Buzdan Hayaller filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Buzdan Hayaller filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL