7.2

44 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (44.378 OY)

KONUSU
Hitchcock’un yaklaşık 30 yıl sonra İngiltere’ye döndüğü filmi, Londra sokaklarında geçen bir ’seri katil hikayesi’ anlatıyor. Yönetmen, böylesine şaşırtıcı bir dönüş yapınca ise ilk döneminin film gramerini geri getirmiş ve altın dönemindeki o görkemli sinema anlayışını bir kenara bırakmış oluyor. Y ... Devamı
Hitchcock’un yaklaşık 30 yıl sonra İngiltere’ye döndüğü filmi, Londra sokaklarında geçen bir ’seri katil hikayesi’ anlatıyor. Yönetmen, böylesine şaşırtıcı bir dönüş yapınca ise ilk döneminin film gramerini geri getirmiş ve altın dönemindeki o görkemli sinema anlayışını bir kenara bırakmış oluyor. Yani ne renkler, ne de müzik baskın hale geliyor burada. Aksine mesafeli bir İngiltere atmosferinin içinde yozlaşma anlatılıyor. Ancak Hitchcock’un bu mantık doğrultusunda, özellikle cinayet sahnelerinde ’locked-down shot’ tekniğinin katkısıyla ’göstermeden’ sonuç alırken, kendini vince bırakıp uzun planlar da kullanması, onun ustalığını bir kez daha ortaya koyuyor. Hitchcock’un neler yapabileceğini görmek için izlenebilecek bir yapım olsa da, altın dönemindeki başyapıtlarını arayanlar için hayal kırıklığı yaratabilir.
Jon Finch

Richard Ia...

Barry Foster

Robert Rusk

Barbara Leigh-Hunt

Brenda Mar...

Anna Massey

Barbara Ja...

Alec McCowen

Chief Insp...

Vivien Merchant

Mrs. Oxford

Billie Whitelaw

Hetty Porter

Clive Swift

Johnny Porter

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ayaz55

4 ay önce

8 / 10

Hitchcock için basit genel olarak çok başarılı bir film

@cruachan

1 yıl önce

7.9 / 10

Her ne kadar üstadın çoğu filminin gölgesinde kalsada Cinnet konusu ve atmosferi ile Alfred Hitchcock’un sevdiğim filmleri arasındadır.

@filmist

1 yıl önce

7 / 10

Alfred Hitchcock'un izlediğim en basit filmi.
Diğer filmlerine nazaran gerilim yok denecek kadar az, senaryosu alışageldiğimiz Hitchock senaryolarından değil.
Karakterlerin ince ince işlendiği belli hemen hemen herkesin bir özelliği bulunuyor ve buda izlerken ayrı bir keyif katıyor ama genel çerçeveden bakıldığında film eh işte kıvamında.

@mryz

6 yıl önce

5 / 10

Alfred Hitchcock'un izlediğim filmleri arasında en zayıfı buydu, filmin içinde devamlılık adına bazı kusurlar mevcut. (en belirgin olanı patates kamyonu ve tentenin durumu) Ölüm sahneleri komik, yani efekt yoksunluğu, düşük teknolojik imkanlar falan bahane olamaz. Hiç mi tekrar izlemedin usta çektikten sonra diye sorarlar adama.

@thematrixhasyou

7 yıl önce

Kötü film değil, ancak ustadan çok daha iyilerini izledik.

@fthgzl79

8 yıl önce

Alfred Hitchcock yine harika bir film yapmış..Polisiye/gerilim filmi sevenler kaçırmasın bu filmi..10/7,7

@lowen

11 yıl önce

7 / 10

Usta yönetmen Alfred Hitchcock'dan,bir seri katil hikayesi...Sapıkça fantazilerini uygulamak için kendine eş arayan bir adamın,nasıl bir seri katil haline dönüştüğünü ve her cinayetten sonra,hiçbirşey olmamış gibi,günlük hayatına nasıl devam ettiğini izlerken,çok şaşıracaksınız...Filmdeki polis müdürü ve eşinin,yemek muhabbetleri,yemek yerken katili çözme arayışları gayet eğlenceli olmuş..Ayrıca tüm bunlar ele alınırken,hikaye;haksızlığa uğrayan bir adamın,hayattan darbe üstüne darbe yiyen bir adamın,etrafında oluşturulmuş...Akıcı hikayesiyle,tutturduğu temponun hiç bozulmamasıyla,usta yönetmenden keyifli bir film...
SPOILER

Cinnet filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cinnet filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cinnet filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FILM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL