8.3

68 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (13.987 OY)

Süre

1 Saat 36 Dk.

Ülke

Fransa ABD

KONUSU

Fransız yönetmen Jean-Jacques Annaud'nun efsanevi olarak anılmasında belki de en büyük paya sahip olan bu Claude Berri yapımı, bir ayının büyüme öyküsünü Disneyvari olmayan, inandırıcı ve dramatik bir tonda gözler önüne seriyor:Annesini kaybeden ve kendi başına hayatta kalmaya çalışan bir yavru ayı, yetişkin bir ayıyla yakınlaşmak ister. Ancak bu devasa yaratığın dostluğunu kazanması için Bill ve Tom isimli iki avcının mezalimine karşı onunla kader birliği yapması gerekecektir...Sanıldığının aksine bir belgesel değil, konulu bir film olan Ayı'nın, ülkemizdeki sinemalarda "Bir Sevgi Filmi" alt başlığı ile gösterilmiş olduğunu, kimi sinemaseverler gülümseyerek anımsayacaklar...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@surgeon yazdı...

Pzt, 19 Oca 2015, 20:22 (3 yıl önce)

9.7 / 10

Film 1988 yapımı olmasa çok güzel animasyon yapmışlar dicem, değil.  Film boyunca 'acaba ayı kostümlerinin içinde insan mı var?' diye düşündüm, o da değil. Bildiğin ayı oynamış filmde. Bildiğin mükemmel oynamış. Bildiğin insanlık dersi vermiş. Belgeselimsi bi tarz filmle nasıl bu kadar derine inebilmiş yönetmen; hayret ettim, saygı duydum.    Ayının avcıyı sıkıştırdığı, yerin dibine gömdüğü, nokta gibi ufacık kalmasına sebep olan sahnesi herhalde kült kareler arasında çoktan yerini almıştır. İç acıtan, oh olsun dedirten, tek nefeste binbir duyguya sokan efsane sahne! Küçük ayının mantar kafası da çok hoştu :) Ve tabiki son sahne, ikisnin pumayı kaçırmak için aynı anda bağırdıkları güzide an.. Her izlediğinde aynı etkiyi verebilecek, her zaman hafızada yerini koruyacak, fazlasıyla gerçekçi, belgeselimsi başyapıt..

@tomanas yazdı...

Per, 20 Şub 2014, 17:43 (4 yıl önce)

Sinemada izlediğim ilk film, yaşımda 6 filan. Ailemin beni bir animasyon yerine neden böyle bir filmle sinemaya başlattığını lise zamanı düşünürdüm. Ama şimdi anlıyorum ki sanırım sinema tutkumun ve hayvan sevgimin ilk tohumuydu bu film. Küçükken yaşadıklarımın bir çoğunu hatırlamıyorken bu filmin nerdeyse baştan sona her sahnesini hatırlıyorum. Bu kadar duygusal bu kadar gerçekçi bu kadar sizi içine çeken bir film gerçekten az bulunur.

@thekaramamba yazdı...

Pzt, 14 Eki 2013, 21:18 (4 yıl önce)

9.5 / 10

Ayı'nın İnsanlık dersi verdiği film.   Özellikle yavrucağın mantarı yedikten sonra girdiği tripler harika :)

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ayı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ayı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ayı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI