Pokemon: İlk Film

(1998)

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back a.k.a Gekijôban Poketto Monsutâ: Myûtsû no Gyakushû

Film 1 Saat 36 Dk. Animasyon, Aksiyon Japonya 9 Haziran 2000

5.4

49 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (46.173 OY)

KONUSU
Bir grup bilimadamı, gizli bir laboratuvarda tüm zamanların en güçlü Pokemon’unu yaratmaya çalışmaktadırlar. Bunun için efsanevi Pokemon Mew’in fosilinde buldukları DNA’yı kullanarak bir dizi biyo-mühendislik çalışmasından sonra Mewtwo’yu meydana getirirler. Yarattıkları şeyin gücünden habersiz olan ... Devamı
Bir grup bilimadamı, gizli bir laboratuvarda tüm zamanların en güçlü Pokemon’unu yaratmaya çalışmaktadırlar. Bunun için efsanevi Pokemon Mew’in fosilinde buldukları DNA’yı kullanarak bir dizi biyo-mühendislik çalışmasından sonra Mewtwo’yu meydana getirirler. Yarattıkları şeyin gücünden habersiz olan bilim adamları ve laboratuvarları, Mewtwo’nun uyanışıyla yok olurlar. Kendisini Frankenstein’ın canavarına benzer bir canavar Pokemon olarak yarattıkları için yaratıcılarına kızan Mewtwo, dünyadan intikamını almaya karar verir.

Acemi bir eğitici, kendisini bir Pokemon dövüşüne davet ettiği sırada Ash Ketchum ve iki arkadaşı Misty ve Brock dinlenmektedirler. Ash, ilk ve favori Pokemonu olan Pikachu sayesinde eğiticiyi rahatlıkla alt eder. Güzel bir kızın hologramı belirir ve üçlüyü New Island’a ustası ’dünyanın en büyük Pokemon eğiticisi’ nin ev sahipliği yaptığı bir partiye davet eder. Üçlü bu daveti kabul eder. Bu sırada Ash’in başlıca rakipleri Team Rocket (Jessi ve James ikilisi ve Pokemon maskotları Meowth’tan oluşan grup) gizlice hologramı seyretmişlerdir ve onlar da partiye katılmak istemektedirler.

Partiye katılacak bütün eğiticiler, feribot iskelesinde toplanırlar. Büyük bir fırtına feribot servisini görev dışı bırakır ancak bazı eğiticiler (Ash, Misty, Brock ve Team Rocket) Pokemon’larını kullanarak tehlikeli suları aşmayı başarırlar.

Kaleye geldiklerinde, hologramdaki güzel kız Joy, eğiticilere büyük holü gösterir ve onları ev sahibi usta eğitici ve dünyanın en güçlü Pokemon’u Mewtwo’yla tanıştırır.

Bundan sonra, tüm zamanların en büyük Pokemon maçı başlar. Bu mücadele, Mewtwo ve Mew’in teke tek dövüşüyle sona erecektir.
Rica Matsumoto

Satoshi (ses)

Ikue Otani

Pikachu (ses)

Mayumi Iizuka

Kasumi (ses)

Satomi Korogi

Togepy (ses)

Yuji Ueda

Takeshi (ses)

Megumi Hayashibara

Musashi (ses)

Shin-ichiro Miki

Kojirō (ses)

Inuko Inuyama

Nyarth (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@raphalleon

14 yıl önce

6.2 / 10

Bizim jenerasyonun çocukluk ve gençlik dönemine rast gelen Pokemon'u izlemeyen yoktur diye düşünüyorum. En başarılı çizgi filmlerden birisiydi.

@bobabi

14 yıl önce

4.8 / 10

Film için özel basılan Mew kartlarından vermişlerdi kimi sinemalarda, koleksiyonuma özel bi' kart katılcağı için sevinmiştim ama İzmir Şan'da yoktu o kartlardan, o hayalkırıklığının üstüne bir de filmde Ash'in taşa dönüşmesiyle birlikte Pikachu'yla beraber ağlamıştım.

O duygusal anları yeniden yaşamak için,

http://www.youtube.com/watch?v=dn3dnZI3kmg

@havlayankuzu

15 yıl önce

Şimdi bu hayvancıklar dövüşüyorlar da, niye arkadaşım ? Sapık mısınız siz? El kadar hayvanlar birbirini dişliyor,pençeliyor,kafa göz gırla; ruh hastası insanlar tarafından hazırlandığını düşünüyorum serinin. Araştırılsın,bu animeyi hazırlayanların tamamı horoz dövüştürücüsüdür,matadordur,bombalacıdır. İddia ediyorum.
G

@gamgam

16 yıl önce

seni seçtim pikachu ağızlara pelesenk olmuştur vakti zamanında...
SPOILER

Pokemon: İlk Film filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pokemon: İlk Film filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pokemon: İlk Film filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL