Tony Takitani

(2004)

Tonî Takitani

Film 1 Saat 45 Dk. Dram Japonya 12 Ağustos 2005

6.2

14 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (4.615 OY)

KONUSU
Tony Takitani, müzisyen bir babanın tek oğludur. Japon’dur ama babası ona tanıştığı bir Amerikalı’nın ismini vermiştir... Annesi doğum sırasında ölen Tony’nin çocukluğundan başlayan yalnızlığı hayatının her döneminde devam eder.

Müzik ve görselliği uyumlu bir şekilde birleştiren film, en paylaşılam
... Devamı
Tony Takitani, müzisyen bir babanın tek oğludur. Japon’dur ama babası ona tanıştığı bir Amerikalı’nın ismini vermiştir... Annesi doğum sırasında ölen Tony’nin çocukluğundan başlayan yalnızlığı hayatının her döneminde devam eder.

Müzik ve görselliği uyumlu bir şekilde birleştiren film, en paylaşılamayan duygu olan yalnızlığı, Tony’nin yalnızlığını, izleyici ile paylaşıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@pnarpnar

9 yıl önce

hakkında yapılan diğer tüm yorumlarda da belirtildiği gibi; "kitap okur gibi izlemek filmi". o yüzden mis gibi ses tonuyla,ağzına sağlık hidetoshi bey.

@vegidemiyorum

10 yıl önce

Tony Takitani yalnızlığın salt halidir. Yaşadığı toplumdan uzak kalmışlık, olmamışlıktır. Bir sevmiş iki üzülmüşlüktür. Tony Takitani bir markadır. Sessiz ama derin adamların hüzünsüz bakışlarında yatan başıboş buğulanmadır. Haruki Murakami gibi usta bir japon romancının kaleminden çıkmış bir uyarlamadır. Haruki Murakami?nin Sahilde Kafka adlı eseri ile Zemberek Kuşunun Güncesini okumuştum ve birbirlerinden benzersiz, mükemmel eserlerdi. Türkiyede pek ses bulamamış bir yazar olmasına rağmen amerika gibi yobaz bir ülkede bile bu adam için siteler kurmuşlar ve adamın elmayı nasıl yediğine kadar merak eden fanlar ile doldurmuşlar. Tony Takitani sıkıcı gelebilir izleyenlere lakin hepimizin hayatı eğlenceli anları çıkarırsak kocaman bir sıkıntı hali kalıyor geriye elimizde. Kim otobüste ayakta beklerken, sabah işe, okula giderken, ışıklarda beklerken, market alışverişini tamamlarken, insanlarla mecburi selamlaşırken, türlü dünyevi düşünceler
... Devamı
Tony Takitani yalnızlığın salt halidir. Yaşadığı toplumdan uzak kalmışlık, olmamışlıktır. Bir sevmiş iki üzülmüşlüktür. Tony Takitani bir markadır. Sessiz ama derin adamların hüzünsüz bakışlarında yatan başıboş buğulanmadır. Haruki Murakami gibi usta bir japon romancının kaleminden çıkmış bir uyarlamadır. Haruki Murakami?nin Sahilde Kafka adlı eseri ile Zemberek Kuşunun Güncesini okumuştum ve birbirlerinden benzersiz, mükemmel eserlerdi. Türkiyede pek ses bulamamış bir yazar olmasına rağmen amerika gibi yobaz bir ülkede bile bu adam için siteler kurmuşlar ve adamın elmayı nasıl yediğine kadar merak eden fanlar ile doldurmuşlar. Tony Takitani sıkıcı gelebilir izleyenlere lakin hepimizin hayatı eğlenceli anları çıkarırsak kocaman bir sıkıntı hali kalıyor geriye elimizde. Kim otobüste ayakta beklerken, sabah işe, okula giderken, ışıklarda beklerken, market alışverişini tamamlarken, insanlarla mecburi selamlaşırken, türlü dünyevi düşünceler ile uğraşırken eğleniyor? Bu yüzden tony izlenmeli. sonra takitani denmeli. Tony Takitani biradan alınan yarım yamalak bir yudumdur, çalınmış yalnızlığın kendisidir.

-

Anne memesine değmemiş sesi kesik Tony Takitani. Yolda görsem sarılacağım, çay içmeye davet edeceğim tony takitani. Olmamışlıklardan bahsetsek karşılıklı. Gönül işleri ne alemde? Benim mi, boşverelim gönül işlerini, hepsi birbirinden karışık. Hayat, doğmak, çikolata, sinema, roman, orhan pamuk? böyle şeylerden de bahsetsek. Japonya, Rusya, Türkiye? ülke ülke değinsek. Gece şökse asıl şeyler sökülse tek tek. Sessizce çöksek bir köşeye ve orada başlardı konuşmadan anlaşmak. Oysa ne zor şeydir anlaşmak.

Pekmezdekisinek veEfendiolamayankolekullanıcılarından alıntıdır.
SPOILER

Tony Takitani filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tony Takitani filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tony Takitani filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL