Zorba

(1964)

Zorba the Greek a.k.a Alexis Zorbas

Film 2 Saat 22 Dk. Komedi, Dram Yunanistan, ABD 14 Aralık 1970

7.8

135 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (24.201 OY)

KONUSU
Basil (Alan Bates) bir Yunan adası olan Girit’te yaşayan ve son derece sosyal, kaba ve hayatı seven köylü Zorba’nın (Anthony Quinn) dostça davrandığı çekingen ve utangaç İngiliz bir yazardır. Zorba Basil’in terkedilmiş maden ocağında çalışmayı kabul ettiğinde genç adam dünyayı gözlemek yerine onun b ... Devamı
Basil (Alan Bates) bir Yunan adası olan Girit’te yaşayan ve son derece sosyal, kaba ve hayatı seven köylü Zorba’nın (Anthony Quinn) dostça davrandığı çekingen ve utangaç İngiliz bir yazardır. Zorba Basil’in terkedilmiş maden ocağında çalışmayı kabul ettiğinde genç adam dünyayı gözlemek yerine onun bir parçası olmaya başlar

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tarik75

1 yıl önce

3.9 / 10

müziklerini beğendim sadece.

@volkk

1 yıl önce

10 / 10

Muhteşem.

@hanife08

5 yıl önce

Efsane bir film. Efsane diyaloglara sahip kısacası tam bir şaheser.

@messiyg

6 yıl önce

7.4 / 10

Zorba felsefesinden çok A. Quinn oyunculuğu konuşmuş ama yine sağlam bir uyarlama olmuş...

@linquter

6 yıl önce

7.5 / 10

Anthony Quinn karaktere cuk oturmuş. Kitabın felsefesine derinlemesine giremeden çok yüzeysel bir şekilde işlendiği halde 2 saatin üstünde bir film olmuş. Yine de bu süre içinde başarılı bir uyarlama yapmışlar. Kitap gerçekten Zorba'nın ve yazarın iç dünyasını çok iyi yansıtıyor, çok iyi bir kitap. Kitap kadar iyi bir uyarlama yapmalarını zaten beklemediğim için bu uyarlama beni tatmin etti.

@senadir

10 yıl önce

anthony amca güzel oynamıştır lakin film asla kitabın yerini tutamaz. Kitap başucudur.

@otlu_kek

10 yıl önce

kitabını okumadım ama ona rağmen bir şeylerin havada kaldığını hissettim.Gene de güzel bir filmdi.Yunan ezgileri çalıyor arkada tıngır mıngır gidiyor film.

zorbanın ilk dansettiği sahnede ağzım açık aval aval bakakaldım.İyi yöntemmiş denemek lazım:) aşağıda da bahsedilmiş.Madam öldükten sonra eve gelen o iki yaşlı teyze neydi öyle ya?önce aa kadın ölecek diye geldiler incil filan okucaklar herhalde dedim ama baktım bunlar kadın daha ölmeden çekmece karıştırıyor.Kadıncağız son nefesini vermeden eşyalarının yağmalandığını gördü de öyle gitti. Patron karakteri de ne kılıbık ne çıtkırıldım bir şeydi öyle.Kesin kitaptaki gelişimi daha detaylıdır.Sanki yüzeysel geçilmiş gibi oralar.

@okgokg

12 yıl önce

6.5 / 10

Bir yanda her düşünceye hitap eden bir kitap, diğer yanda her şeyi havada kalmış bir film. Kitabı okuyup, beğenen biri olarak bu filme ne yazık ki olmamış diyorum. Kitabın gücünü aldığı kilisenin yozlaşmışlığı yoktu bir kere! Kitabı okumadan izlerseniz, seversiniz diye düşünüyorum ama benim kafamda çizdiğim Zorba karakteri ile Anthony Quinn'in uzaktan yakından alakası yok. Filmde en oturaklı karakter Madam Hortanse olmuş, başka da bir numarası yoktu benim için.
SPOILER

Zorba filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zorba filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zorba filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL