Yönetmen
|
Stephen Hopkins
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yapımcı
|
Gale Anne Hurd
, A. Kitman Ho
, Paul B. Radin
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Paul Aulicino
, Dana LeBlanc Frankley
, Jeff Cranford
|
Birim Reklamcısı
|
Stuart Fink
|
Dolly Sorumlusu
|
Guy Micheletti
|
Negatif Kesici
|
Mo Henry
|
Baş Kostümcü
|
Leigh Bishop
|
Müzik Editörü
|
Sally Boldt
|
Renk Zamanlayıcı
|
Bob Kaiser
|
ADR Editörü
|
Joe Dorn
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Ryan Berg
|
Dolby Danışmanı
|
Thom 'Coach' Ehle
|
Set Fotoğrafçısı
|
Frank Connor
|
İnşaat Formeni
|
Alan Allinger
|
İnşaat Koordinatörü
|
Rodney Armanino
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Becky Sullivan
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Tim McGovern
, Stuart Robertson
|
Yapım Muhasebecisi
|
Marge Rowland
|
Üretim Hizmetleri
|
Michael Douglas
, Grant Hill
, A. Kitman Ho
, Gale Anne Hurd
, Paul B. Radin
, Steven Reuther
|
Butafor
|
Philip McDonald
|
Görsel Efektler
|
Isa Alsup
, Maura Alvarez
, Ryan Berg
, Ron Brinkmann
, Randy Brown
, Colin Campbell
, Joan Collins Carey
, Jerome Chen
, John Decker
, Bruce Devan
, Sheena Duggal
, Nancy Evans
, Thomas F. Ford IV
, Peter Gornstein
, Kelly Granite
, Amy Hollywood Wixson
, Ivo Horvat
, Stephen Kennedy
, Martin A. Kline
, J.W. Kompare
, Paul McGhee
, Tim McGovern
, M. Scott McKee
, George Merkert
, Ann Monn
, Mark Oppenheimer
, Bob Peitzman
, Mike Perry
, Stuart Robertson
, Bill Schultz
, John R. Shourt
, Chuck Shuman
, Barry Weiss
, Guy T. Wiedmann
, Kieran Woo
, Doug Yoshida
, Hal Miles
, Audrea Topps Harjo
, Michael Garcia
|
Dublörler
|
Danny Baldwin
, Gavin Mey
|
Diğer
|
William Goldman
|
Diğer
|
Wendy Altman-Cohen
, Kathi Danielson
, Dave Evans
, Stuart Fink
, Anne C. Ford
, Jane Fry
, Joanne Goldstone
, Peter D. Graves
, Kelly Helstrom
, Richard J. Landon
, Thierry Le Portier
, James Luccarda
, Tim Monich
, Michael Morgenthal
, Natalie Rademeyer
, Paul 'Sled' Reynolds
, Fran Saidman
, Olly Steele
, Jim Stockley
, Jean-Roux Viljoen
, Anna Walton
, Stan Winston
, Kris Wiseman McIntyre
, Spike Seldin
, Fess Reynolds
|
Editoryal Hizmetler
|
Timothy Alverson
, Erik C. Andersen
, Sam Citron
, Megan Gill
, Mo Henry
, Martin C. Heselov
, Sean Hubbert
, Julie Janata
, Bob Kaiser
, Bryan McMahan
, Mark Rathaus
, Ken Terry
|
Kostüm Sorumlusu
|
Michael Dennison
, Dan Grace
, Jo Katsaras
, Carolyn Marston
, Sophie Norinder
, Janet Schriever
, John Scott
|
Kamera Teknisyeni
|
Gabriel Beristain
, Todd Carmody
, Frank Connor
, Jack Couffer
, Lars Cox
, Harmon Cusack
, Carlos De Carvalho
, Mannie Ferreira
, Mark Forster
, Mauriece Jacks Jr.
, Robert Jason
, Daron Keet
, Richard Latham
, Wayne Leach
, Stan McClain
, Neal Norton
, Dennis Seawright
, Joseph D. Urbanczyk
|
Özel Efektler
|
Jason Barnett
, Darin Bouyssou
, Jim Charmatz
, Chris Corbould
, David Covarrubias
, Glenn Derry
, Paul Dunn
, Grady Holder
, Doug Hudson
, Paul Knowles
, Richard J. Landon
, Lindsay MacGowan
, David Mahlangu
, Bob Mano
, Kevin McTurk
, Sylvia Nava
, Jon Neill
, John Rosengrant
, Shaun Rutter
, Stiles White
, Andy Williams
, Janek Zabielski
, Lance Gilmer
|
Müzik
|
Jerry Goldsmith
, George Acogny
, Sally Boldt
, Alexander Courage
, Kenneth Hall
, Mitchell Leib
, Curtis Roush
, Nick Vidar
, Skaila Kanga
, Jonathan Snowden
, Bruce Botnick
|
Ses
|
Christopher Assells
, Paul Aulicino
, Bob Beher
, Gary Blufer
, Lance Brown
, Kelly Cabral
, Jeff Cranford
, Marc Deschaine
, Joe Dorn
, Michael Dressel
, Gordon Ecker
, John Michael Fanaris
, Dana LeBlanc Frankley
, Rick Hart
, Hilda Hodges
, Glenn Hoskinson
, Mildred Iatrou
, Simon Kaye
, Mary Jo Lang
, John Leveque
, Martin Lopez
, Kimberly Ellen Lowe
, Steve Mann
, Blake Marion
, Donald O. Mitchell
, Frank A. Montaño
, Gary Mundheim
, Steve Nelson
, Mark Pappas
, Juliet Phillips
, John Roesch
, Kim Secrist
, Bruce Stambler
, Tommy Staples
, Becky Sullivan
, Shawn Sykora
, Donald L. Warner Jr.
, Marshall Winn
, Richard E. Yawn
, David Abrahamsen
, Peter Gleaves
, Ken S. Polk
, Carolyn Tapp
|
İkinci Birim
|
Javier Chinchilla
, Jamie Christopher
, Lee Cleary
, Jack Couffer
, Simon Damast
, José Luis Escolar
, Jacinta Hayne
, Patrick Kinney
, Franco Mariola
, Josh McLaglen
, Douglas A. Raine
, Matt Rebenkoff
, David H. Venghaus Jr.
|
Operasyon Yöneticisi
|
Carol Dantuono
, Bruce Devan
, Michael L. Games
, Thomas Hayslip
, Grant Hill
, Toby Pease
|
Makyaj Sorumlusu
|
Paul Engelen
, Robert Maverick
, Suzanne Stokes-Munton
, Cecilia Verardi
, Megan Tanner
|
Yapım Sanatçısı
|
Stuart Wurtzel
|
Sinematografi
|
Vilmos Zsigmond
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Donald O. Mitchell
, Frank A. Montaño
, Rick Hart
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Bruce Stambler
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Jerry Goldsmith
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Grant Hill
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
José Luis Escolar
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Matt Rebenkoff
, David H. Venghaus Jr.
, Patrick Kinney
, Jamie Christopher
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
Steve Saklad
, George Richardson
|
Ses Mikseri
|
Simon Kaye
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Paul Engelen
|
Eş Yapımcı
|
Grant Hill
|
Sanat Yönetimi
|
Giles Masters
, Malcolm Stone
, Zack Grobler
, George Richardson
, Steve Saklad
, Sean Ahern
, Rodney Armanino
, Victor Botha
, Hennie Goddard
, Vivienne Gray
, Dale Haugo
, Roland Hunter
, Michael Hyman
, Belinda Johnson
, Tim Larsen
, Hank Mayo
, Philip McDonald
, Dave Midson
, Frank Musitelle
, Marco Rubeo
, Robert H. Winn
, Mickey Woolfson
, Mickey Pugh
|
Editör Yardımcısı
|
Sean Hubbert
|
Set Dekorasyon
|
Hilton Rosemarin
|
Yönetici yapımcı
|
Steven Reuther
, Michael Douglas
|
Oyuncu Seçimi
|
Mary Selway
, Sarah Trevis
, Barbara Harris
, Jane Warren
|
Roman
|
John Henry Patterson
|
Görüntü Yönetmeni
|
Vilmos Zsigmond
|
Editör
|
Steve Mirkovich
, Robert Brown
, Roger Bondelli
|
Dublörler Koordinatörü
|
Danny Baldwin
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Chris Corbould
|
Senaryo
|
William Goldman
|
2. Birim Görüntü Yönetmeni
|
Gabriel Beristain
|
ADR Ses Oyuncu Seçimi
|
Barbara Harris
|
Mekan Yöneticisi
|
Kevin De La Noy
, Alex Gladstone
|
Diyalog Editörü
|
Mildred Iatrou
, Kimberly Ellen Lowe
, Marshall Winn
, John Leveque
|
Makyaj Sanatçısı
|
Meg Speirs
, Tom Lucas
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Michael Dennison
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Stuart Wurtzel
|
Kuaför
|
Vera Mitchell
|
Yapım Sorumlusu
|
Michael L. Games
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Kenneth Hall
|
Dış Sesler Editörü
|
Bob Beher
, Mark Pappas
, Shawn Sykora
|
Kostüm Tasarımı
|
Ellen Mirojnick
|
Ses efektleri Editörü
|
Lance Brown
, Kim Secrist
, Gary Mundheim
, Donald L. Warner Jr.
, Gordon Ecker
, Steve Mann
, Glenn Hoskinson
, Steve Nelson
, Richard E. Yawn
|
Boom Operatörü
|
Tommy Staples
|
Baş Kuaför
|
Suzanne Stokes-Munton
|
Senaryo Süpervizörü
|
Nikki Clapp
, Wiebina Berrington
|
Genel
|
Neal Norton
, Lars Cox
, Joseph D. Urbanczyk
, Carlos De Carvalho
, Javier Chinchilla
, Dennis Seawright
, Josh McLaglen
, Rick Canelli
, John Roesch
, Hilda Hodges
, Carolyn Tapp
, Mary Jo Lang
, Mike Miller
, Michael Dressel
, Thomas J. O'Connell
, Roger Bondelli
, Robert Brown
, Steve Mirkovich
, Bert Lovitt
|