Bunu Hakedecek Ne Yaptım?

(1984)

¿Qué he hecho yo para merecer esto? a.k.a What Have I Done to Deserve This?

Film 1 Saat 41 Dk. Komedi, Dram ispanya

7

12 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (9.021 OY)

KONUSU
Gloria, sıradan bir ev kadınıdır. Taksi şoförlüğü yapan duyarsız kocası, uyuşturucu satarak harçlıklarını çıkaran iki oğlu ve evde bir sürüngen besleyen kayınvalidesiyle birlikte yaşamaktadır. Ev işlerinden başını kaşıyacak vakti yoktur. Ancak Gloria da daha iyi bir hayatın özlemini duymakta, en azı ... Devamı
Gloria, sıradan bir ev kadınıdır. Taksi şoförlüğü yapan duyarsız kocası, uyuşturucu satarak harçlıklarını çıkaran iki oğlu ve evde bir sürüngen besleyen kayınvalidesiyle birlikte yaşamaktadır. Ev işlerinden başını kaşıyacak vakti yoktur. Ancak Gloria da daha iyi bir hayatın özlemini duymakta, en azından cinsel gücü yerinde bir erkekle sevişmek istemektedir.



Almodovar, daha önceki filmleri Arzunun Kanunu ve Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar’da ortaya çıkan güldürü anlayışını bu filmde de sürdürmektedir. Son derece hızlı bir kurguya sahip, açık saçık esprilerin zincirleme olarak akıp gittiği bir güldürü olan Bunu Hak Edecek Ne Yaptım?, aynı apartmanda yaşayan insanlar arasındaki ilişkileri ustaca anlatan, yönetmenin daha sonra ticari başarı kazanan filmlerinden çok daha keskin bir mizah duygusuna sahip bir filmdir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sebo

8 yıl önce

Filmi izlerken başlığı düşünerek "Bunları hak edecek çok şey yapmışsın, baksana" diyesiniz geliyor. Film ara sıra güldürüyor ama daha fazlasını ne yazık ki vermiyor. İzledikçe şaşırıyorsunuz, tuhaf bir işleyişi var çünkü. Daha iyi anlayanlar beri gelsin de anlatıversin.
SPOILER

Bunu Hakedecek Ne Yaptım? filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bunu Hakedecek Ne Yaptım? filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bunu Hakedecek Ne Yaptım? filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL