Dünyanın Uzak Ucu

(2003)

Master and Commander: The Far Side of the World

Film 2 Saat 18 Dk. Aksiyon, Macera ABD 28 Kasım 2003

6.7

114 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (199.337 OY)

KONUSU
Napolyon Savaşları sırasında İngiliz Deniz Kuvvetleri’nde bir yüzbaşı olan Kaptan Lucky Jack Aubrey, geminin doktoru Stephen Maturin ve gemileri Surprise...
Surprise, kendilerinden daha güçlü bir düşman tarafından saldırıya uğrarlar. HMS Surprise oldukça büyük hasar almış adamlarının çoğu yaralanmış
... Devamı
Napolyon Savaşları sırasında İngiliz Deniz Kuvvetleri’nde bir yüzbaşı olan Kaptan Lucky Jack Aubrey, geminin doktoru Stephen Maturin ve gemileri Surprise...
Surprise, kendilerinden daha güçlü bir düşman tarafından saldırıya uğrarlar. HMS Surprise oldukça büyük hasar almış adamlarının çoğu yaralanmıştır . Aubrey arkadaşlık ve görev arasında bir ikilem yaşamaktadır. İki okyanus arasında düşmanının ve ganimetin peşine düşmüştür. Bu görev ya onun ünü ve şöhretini arttıracak ya da onu ve tayfalarını yok edecektir.
Brezilya sahillerinden başlayan macera dünyanın büyük bir kısmını dolaşmakta, Cape Horn’un fırtınalı sularından dünyanın uzak ucundaki Galapagos Adasına varmaktadır.
Russell Crowe

Captain Ja...

Paul Bettany

Dr. Stephe...

James D'Arcy

1st Lt. To...

Edward Woodall

2nd Lt. Wi...

Chris Larkin

Capt. Howard

Max Pirkis

Blakeney

Billy Boyd

Barrent Bo...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
K

@kadircj

11 ay önce

7 / 10

sessiz sakin kendi halinde bir film

@sedatgrlic

3 yıl önce

10 / 10

neden böyle düşük puan aldığını anlamadım. Bir iki sahnede kurguda aksaklık olsa da senaryosu, oyunculukları, şahane görüntüleri ve o upuzun savaş/dövüş sekansıyla en az 8 puanı hak ediyor bu film. Atmosfer iyi yansıtılmış, karakterler iyi betimlenmiş. Kıyıda köşede kalmış güzel bir film.

@asdf_13

6 yıl önce

7.2 / 10

Efekt konusunda oscar almıştı diye hatırlıyorum. Özellikle de sesler. Gerçekten hak eden bir yapım. Savaş sahneleri çok başarılı. Genel olarak da ellerinden geldiğince gerçekçi kalmaya çalışmışlar. Hem gişe seyircisini ihmal etmemişler hemde ana konudan kopmamışlar. Russel'ı tarihi karakterlerde görmek ayrı bir zevk zaten.

@gamazashi

7 yıl önce

8 / 10

Bir denizci olarak filmi çok beğendim, sitedeki puanının bu kadar düşük olması da normaldir, herkesin seveceği coni depli bir deniz filmi değil sanırım.

8/10

@emy

8 yıl önce

7.4 / 10

ortasında olması gereken şey sonunda oldu bu kadar merak ettiğim bi yerde bittiğine üzüldüm.

maturin in uğraşları o savaşın aksiyonundan bi kaç dakika çıkarıp doğaya sürükledi, araya serpiştirmişler sanki.hoş olmuş.

joseph morganın da ilk sinema filmi, karakterleriyle güzel özleşleştiğini buradan yola çıkarak söyleyebilirim.
A

@alidarko

11 yıl önce

pirates of the car. ile aynı zamanda çıkmıştı...arka planda kalmasına rağmen belki şuana kadar yapılmış ,en iyi deniz savaşlarını içeren film.
Y

@yukoo

12 yıl önce

9.3 / 10

bu filmi heralde yuzlerce kez izleyebilirimmmm...içinde herseyden var hele o galapagos adalarını kesfedıslerı benı cok heyecanlandırmıstı... tabi bilimlere merakı olan herkes bu fılmı begenecektır zannımca:)
SPOILER

Dünyanın Uzak Ucu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dünyanın Uzak Ucu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dünyanın Uzak Ucu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL