Mantıksız Adam (2015)

Irrational Man

Film 1 Saat 35 Dk. Dram, Komedi ABD 9 Ekim 2015

6.5

58 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (50.874 OY)

KONUSU
Woody Allenın dünya görüşünün katıksız bir temsili: Varoluşun tamamen anlamsız bir sıradanlık olduğuna inancım sonsuz diyor büyük yönetmen. Zihni kaşıyan gerilim dolu bir film sözleriyle övülen Mantıksız Adamın merkezinde yaşama arzusunu yeniden kazanmak isteyen felsefe profesörü Abe Lucas var. Haya ... Devamı
Woody Allenın dünya görüşünün katıksız bir temsili: Varoluşun tamamen anlamsız bir sıradanlık olduğuna inancım sonsuz diyor büyük yönetmen. Zihni kaşıyan gerilim dolu bir film sözleriyle övülen Mantıksız Adamın merkezinde yaşama arzusunu yeniden kazanmak isteyen felsefe profesörü Abe Lucas var. Hayatta ne zevk ne de bir anlam bulamayan Abe, duygusal açıdan dibe vurmuştur. Ders vermeye başladığı küçük bir kasabadaki üniversitede iki kadınla yakınlaşır: Mutsuz evliliğinde debelenen öğretim üyesi Rita ile en iyi öğrencisi Jill. Talihin bir oyunuyla Abe öyle bir karar vermek zorunda kalır ki tüm dengeleri ve ilişkileri alt üst olur.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@lothloriendream

1 yıl önce

woody allen'ın tarzını sevenler keyif alacaklardır..

@seinfeld

1 yıl önce

olmazsa olmaz "aşk" teması eşliğinde bireyin benliğine yabancılaşması, varoluş sıkıntıları, burjuva sınıfının bunalımları, kaçış çabaları anlatılmış. Gayet akıcı bir filmdi. Yani bu tarz felsefi konuların sade ve eğlenceli şekilde anlatılmış olması hoşuma gitti.

@faj

3 yıl önce

izlemesi heyecan veren bir film. woody allen gibi bir isimden daha iyisini bekliyor insan ama bulduğu da kötü değil. belli bir yaştan yada ünden sonra; gişeye değil yüreğe dokunur işler görmek istiyoruz ama olmuyor. ama yinede henüz yaşayan bir efsanenin dumanı üstünde filmini izlemek hoş. oyuncular oldukçe iyiler. senaryosu felsefe soslu. yer yer sığ ama eğlendirici. finali ise çarpıcı. evet bardağın yarısı halen dolu...

@longisland

3 yıl önce

4.1 / 10

Kitap olsa okunur, ama film... yani film susmuyor ve şaşırtmıyor düşündürmüyor kendi kendine film ana fikrini zaten anlatıyor. Gözükapalı dinleseniz de olur ama yani sevmedim, sevemiyorum.

@cografi-mecburi

3 yıl önce

"Woody Allen'ın çok sevdiği "genç kız enetelektüel profesörüne aşık olur" teması"

Böyle bir tema yok. Allen'ın 90'lı yıllardan bugüne bütün filmlerini inceledim. Hakikaten yok. Biliyormuş gibi görünmeye çalışmak güzel fakat nafile bir gayret. Siz bilmeye çalışın.

Pek bir şey beklenebilecek bir film değil. Ve fakat diğer Woody Allen filmleri gibi, muhtevası boş değil. Öğretileri, öğrenebilene öğrettikleri vardır. İşlenen cinayetin haklılığı veya haksızlığı üzerine saatlerce konuşulabilir, kalabalık bir arkadaş grubuyla beyin fırtınası yapılabilir.

@pinarskywalker

3 yıl önce

7.5 / 10

Woody Allen'ın çok sevdiği "genç kız enetelektüel profesörüne aşık olur" temasını, bir başka çok sevdiği cinayet temasıyla birlleştirmiş ama ortaya orta-iyi dereceden daha iyi bir film çıkaramamış.
SPOILER

Mantıksız Adam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mantıksız Adam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mantıksız Adam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL