6.5

56 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (46.036 OY)

Vizyon Tarihi

9 Ekim 2015

Süre

1 Saat 35 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Woody Allen’ın dünya görüşünün katıksız bir temsili: “Varoluşun tamamen anlamsız bir sıradanlık olduğuna inancım sonsuz” diyor büyük yönetmen. “Zihni kaşıyan gerilim dolu bir film” sözleriyle övülen Mantıksız Adam’ın merkezinde yaşama arzusunu yeniden kazanmak isteyen felsefe profesörü Abe Lucas var. Hayatta ne zevk ne de bir anlam bulamayan Abe, duygusal açıdan dibe vurmuştur. Ders vermeye başladığı küçük bir kasabadaki üniversitede iki kadınla yakınlaşır: Mutsuz evliliğinde debelenen öğretim üyesi Rita ile en iyi öğrencisi Jill. Talihin bir oyunuyla Abe öyle bir karar vermek zorunda kalır ki tüm dengeleri ve ilişkileri alt üst olur.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@lothloriendream yazdı...

Cmt, 10 Mar 2018, 14:55 (3 ay önce)

woody allen'ın tarzını sevenler keyif alacaklardır..

@seinfeld yazdı...

Pzt, 29 Oca 2018, 11:49 (5 ay önce)

olmazsa olmaz "aşk" teması eşliğinde bireyin benliğine yabancılaşması, varoluş sıkıntıları, burjuva sınıfının bunalımları, kaçış çabaları anlatılmış. Gayet akıcı bir filmdi. Yani bu tarz felsefi konuların sade ve eğlenceli şekilde anlatılmış olması hoşuma gitti.

@faj yazdı...

Cmt, 05 Mar 2016, 12:07 (2 yıl önce)

izlemesi heyecan veren bir film. woody allen gibi bir isimden daha iyisini bekliyor insan ama bulduğu da kötü değil. belli bir yaştan yada ünden sonra; gişeye değil yüreğe dokunur işler görmek istiyoruz ama olmuyor. ama yinede henüz yaşayan bir efsanenin dumanı üstünde filmini izlemek hoş. oyuncular oldukçe iyiler. senaryosu felsefe soslu. yer yer sığ ama eğlendirici. finali ise çarpıcı. evet bardağın yarısı halen dolu...

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Mantıksız Adam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mantıksız Adam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mantıksız Adam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI