Düğün Dernek

(2013)

Wedding Association

Film 1 Saat 46 Dk. Komedi Türkiye 6 Aralık 2013

6.3

482 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (23.893 OY)

KONUSU

Selçuk Aydemir ve tayfasının bu yaz çekimlerine başlayacağı yeni filmi Düğün Dernek, Sivas’ta geçecek. İşler Güçler ekibinin çoğunun yer alacağı filmde Murat Cemcir ve Ahmet Kural’a Binnur Kaya eşlik edecek. Düğün Dernek filmi 6 Aralık’ta sinemalarda.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hopelives

9 yıl önce

Tam bir Selçuk Aydemir klasiği. İşler Güçler'i Kardeş Payı'nı beğenerek izleyen birinin bu filmi beğenmemesi çelişkinin daniskasıdır. Küfürle güldürme denen saçmalığa inanan biri değilim. Küfür ve argo yerinde ve doğru kullanıldığında komedide hayli yeri olan unsurlardır. İnsanların günlük hayatlarında hiç küfür etmiyormuş, her an İstanbul Türkçesi konuşuyormuşçasına "küfürlü komediye karşıyım :( " tarzında beyanlarda bulunmaları samimiyetsiz ve gerçek dışıdır. Hele bunu bir Selçuk Aydemir yapımı için söyleyebilmek komiktir aynı zamanda. Zira bu adam ve kuzeni Burak Aksak, ülkede son yıllarda yapılmış, tamamen yerli üretim olan en kaliteli ve üretiminde zekanın en fazla kullanıldığı komedi ürünlerini ortaya koymaktalar. Tabi Ayrılsakta Beraberiz'den sonra gelen, toplumsal mesaj verme kaygısı taşıyan içi boş ve yapmacık mutluluklarla dolu Birol Güven dizilerini beğenenler bu yazıya katılmayabilir. Yahut andaval bir denyonun hanzolukların
... Devamı
Tam bir Selçuk Aydemir klasiği. İşler Güçler'i Kardeş Payı'nı beğenerek izleyen birinin bu filmi beğenmemesi çelişkinin daniskasıdır. Küfürle güldürme denen saçmalığa inanan biri değilim. Küfür ve argo yerinde ve doğru kullanıldığında komedide hayli yeri olan unsurlardır. İnsanların günlük hayatlarında hiç küfür etmiyormuş, her an İstanbul Türkçesi konuşuyormuşçasına "küfürlü komediye karşıyım :( " tarzında beyanlarda bulunmaları samimiyetsiz ve gerçek dışıdır. Hele bunu bir Selçuk Aydemir yapımı için söyleyebilmek komiktir aynı zamanda. Zira bu adam ve kuzeni Burak Aksak, ülkede son yıllarda yapılmış, tamamen yerli üretim olan en kaliteli ve üretiminde zekanın en fazla kullanıldığı komedi ürünlerini ortaya koymaktalar. Tabi Ayrılsakta Beraberiz'den sonra gelen, toplumsal mesaj verme kaygısı taşıyan içi boş ve yapmacık mutluluklarla dolu Birol Güven dizilerini beğenenler bu yazıya katılmayabilir. Yahut andaval bir denyonun hanzoluklarını anlatan filmleri seri seri düzen Şahan Gökbakar'ı komedyen sayan, beğenerek izleyen arkadaşlara da sözüm yok.

Özet; Son yıllarda çekilmiş en iyi yerli komedi filmlerinden biri.

Not; Yukarıda yazanların hepsi kişisel fikrimdir.
S

@siyahtuval

10 yıl önce

5.4 / 10

hmmm açıkcası beğenmedim bu filmi... oyuncular tamam iyi hoş kaliteli ama olmamış :(

@cumanicus

10 yıl önce

1 / 10

Kardeş payı çok güzel, bu da güzeldir deyip izlemeyin. Son yıllardaki en balon türk filmi.

@havlayankuzu

10 yıl önce

Bu filmi izlediğim vakitler sinemaya susamıştım. Ben öyle sizin gibi her hafta bir filme gidemiyorum. Zira yaşadığım yere en yakın sinema 180 km uzakta. Bundan olacak sanırım ben bu filmi çok sevmiştim. Sıcak gelmişti,samimi gelmişti. Elbette ne o kadar sıcak bir filmdir ne de o kadar samimi.

Filmin en güzel kısmı,sistem saplantılarına çok bel bağlamamış olması. Selçuk Aydemir'de o tür bir serbestlik var. Ana karakterlerinden biri asker kaçağı olabiliyor yada karakterler polisleri çok sevmeyebiliyorlar. Ortodoks sinemamızda pek görmediğimiz çeşitlilikte tiplemeler yaratabiliyor adam. Murat Cemcir'in nerelere ait olduğunu bilemediğim ağızı sempatik geliyor bana.

Bir de sanırım bir AKP alt metni vardı filmde,yada ampul sahnesinden ben onu çıkardım. Neyse,hoş film bence.

@ezacr

10 yıl önce

1 / 10

Sevemedim malesef.Ben öyle küfüre gülen insanlardan değilim ve sinemada bunu gördüm.Bence abartıldığı kadar iyi bir film değil.Ahmet Kural'a o tip hiç gitmemiş.Tama oyuncu her role girmeli ama abartı bir karakter olmuş.

@vfv

10 yıl önce

Bu filmi neden çok geç izledim bilmiyorum ama sonuç olarak izledim ve filmin keyfine vardım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Son yıllarda Türk yapımı bazında izlediğim en güzel filmlerden biriydi. Hatta en iyi Komedi filmleri listesine de girebilir. Çünkü bizim ülkemizde komedi türünde yapılan yapımlara baktıgınızda çoğu saçmalık ötesi konu replik ve kurguyla ele alınır ama bu film bunlardan tamamen farklı bir yerde. Bu film gişede büyük başarılara imza atmıştı ve en çok kazanan Türk filmi olma özelliğini eline almıştı fakat Recep İvedik denilen saçmalığın bu filmi geçtiğini öğrendiğimde resmen yıkıldım. Biz böyle bir ülkede yaşıyoruz arkadaş. Herkesin görüşüne saygım var yanlış anlaşılmasın ama sonuçta bu filmin daha kaliteli olduğu gerçeği de bariz ortadadır. Ahmet Kural Murat Cemcir ikilisini de ayrıca hep sevmişimdir. Daha önceki projeleri bir kenara Tür yapımı diziler izlemeyen Ben Aynı ikilinin başrollerinde oynadıgı Kardeş Payı i
... Devamı
Bu filmi neden çok geç izledim bilmiyorum ama sonuç olarak izledim ve filmin keyfine vardım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Son yıllarda Türk yapımı bazında izlediğim en güzel filmlerden biriydi. Hatta en iyi Komedi filmleri listesine de girebilir. Çünkü bizim ülkemizde komedi türünde yapılan yapımlara baktıgınızda çoğu saçmalık ötesi konu replik ve kurguyla ele alınır ama bu film bunlardan tamamen farklı bir yerde. Bu film gişede büyük başarılara imza atmıştı ve en çok kazanan Türk filmi olma özelliğini eline almıştı fakat Recep İvedik denilen saçmalığın bu filmi geçtiğini öğrendiğimde resmen yıkıldım. Biz böyle bir ülkede yaşıyoruz arkadaş. Herkesin görüşüne saygım var yanlış anlaşılmasın ama sonuçta bu filmin daha kaliteli olduğu gerçeği de bariz ortadadır. Ahmet Kural Murat Cemcir ikilisini de ayrıca hep sevmişimdir. Daha önceki projeleri bir kenara Tür yapımı diziler izlemeyen Ben Aynı ikilinin başrollerinde oynadıgı Kardeş Payı isimli diziyi de her hafta heyecanla izliyorum. Kendi çizgilerinin altına hiç bir zaman düşmüyorlar. Kısacası mutlaka izlenmesi gereken bir yapımdır. 10/ 7.5

@asdf_13

10 yıl önce

5 / 10

Ben daha iyisini bekliyordum. Çalgı Çengi saf komedi anlamında çok daha iyiydi. Aslında saf komedi olarak değerlendirirsek bundan daha iyi bir çok film sayılabilir. Daha genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, emek açısından hakkını vermek lazım. Ülkemizde düzenli olarak çıkan 2. belkide 3. sınıf komedi filmleri sınıfına sokulamaz. Bazı arkadaşlar 1 puan vermişler, abartmışlar.

Ancak bu ikiliye daha çok gülmeyi bekliyor insan.

Selçuk Aydemir'in eğlenceli sahne geçişleri ve ara ara yapılan bir kaç kaliteli espri beni canlı tuttu sadece.

Özellikle Ahmet Kural'ın minibüs sahnesi favorimdi.
U

@ulangaassaray

10 yıl önce

7 / 10

reklamı iyi yapılan film. çıkarılan "entarisi dım dım yar" şarkısı ne kadar eski kim bilir... bu film sayesinde bu şarkı insanların diinden düşmedi. biz bile lise sıralarında akıllı tahtalardan açıp dinledik, oynadık karşılıklı ergence. çok iyi reklam emme, herkesin öveceği kadar muhteşemliği yok. ve ahmet kural-rasim öztekin ikilisi oyunculuklarıyla ciddi anlamda eziyorlar diğerlerini. durum komedileri ve ahmet kural'ın attığı karakter efsaneydi. oyunculuğunu bir kez daha sevdim şahsen. diğer türlü sonuna doğru gerçekten sıktı. hatta filmden çıktığımda arkadaşıma "düğün dernek düğün dernek dediler, hakikaten bu muydu lan?" dedim. neyse, ortada emek varmış gerçekten. bir kere izlenir fakat ikinciye bunaltır, sıkar. deneyerek gördüm.
V

@volk

10 yıl önce

1 / 10

Kural ve Cemcir ikilisinin tv işlerinin sadece bir bölümünü izledim. Çünkü tuvalet esprileri bana hitap etmiyor. Buna rağmen Düğün derneği izlerken herhangi bir önyargım yoktu çünkü bölge komedisi denen tarzı severim. Ama olmamış. Şiveyle bu iş olmuyor. Ben şahsen sivaslı olsam kızarım bu yapıma. Bunlar nasıl karakterler? Camiye Allah rızası için verilen parayı çalıyor adam. Bu kadar yaygara koparılmasını anlayamadım açıkçası. Her şeyden önce film komik değil. Bunu yanında kurgu, oyunculuk, senaryo hepsi baştansavma yapılmış. Çok kalitesiz bir yapım. Beğenmedim tavsiye etmiyorum.
S

@slurvish

10 yıl önce

maalesef bir " çalgı çengi" değil. bu filmde çalgı çengi' deki samimiyet yoktu. ya da şu sıralar gayet popüler oldukları için böyle hissediyorum, bilemedim.

fakat kötü veya zaman kaybı bir film değil. gülümsetmeyi başarıyor.
I

@ironhead

10 yıl önce

overrated 10/5

@joeyy

10 yıl önce

ahmet kural'ın mimikerlnde kaybolduğu , rasim öztekin'in kasınttıdan boğulduğu , murat cemcir'in ise pek birşey vermediği komedi flmi.

kahkaha attırmasa da hafif tıslamalarıma engel olamadığım , bol bol tebessüm ettiğim, sadece zaman geçirmek için izlediğim bir film. evet film sıkmadan , kasmadan izlemek en iyisi.

10/6.0...

@sesver

10 yıl önce

bu ikili ne oynarsa izlerim. selçuk aydemir ne yazarsa yine izlerim.

@selmass

10 yıl önce

6.9 / 10

Murat Cemcir ve Ahmet Kural ikilisini severim genelde de güldürürler beni ve haliyle filmden de beklentim yüksekti ama malesef istediğimi alamadım. kötü bir filmmiydi hayır. bana göre güldüren değil daha çok gülümseten bir film olmuş.

@senadir

10 yıl önce

4 / 10

Güldüğüm yerler oldu ama çok nadir. İzlerken kesinlikle sıkıldım. Böyle çok konuşup aynı işler güçler'de olduğu gibi çok kafa ağrıtıyorlar. Sinemada izlerken kahkaha sesleri duydum. Kendimden şüphe ettim. Onun dışında Sırrı amcanın sesini duymak güzeldi. Adam kendini dinlettiriyor.
SPOILER

Düğün Dernek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Düğün Dernek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Düğün Dernek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL