6.6

36 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (64.508 OY)

Süre

1 Saat 36 Dk.

Ülke

Rusya ABD

KONUSU

Ilya Naishuller'ın yapımcı, oyuncu ve yönetmen olarak adeta tek başına hayat verdiği Hardcore, sinemada daha önce bu seviyede hiç denenmemiş bir yaklaşımla filmin bütün perspektifini aksiyon kameraları ile filmin ana karakterinin gözünden perdeye yansıtıyor. 40. Toronto Film Festivali kapsamında da gösterilen filmle adeta bir FPS(first person shooter:birinci şahıs nişancı/olayların birinci tekil şahsın gözünden gözükmesi) oyununun içine dahil oluyoruz. Bol aksiyon içermesinin beraberinde bilim kurgu türünden de izler taşıyacak olan filmde öldükten sonra bir cyborg olarak hayata döndürülen Henry'nin hikayesi anlatılacak. Olayları onun gözünden izleyeceğimiz karakterin karısı kaçırılır. İngiltere vatandaşı olan Henry, hiç bilmediği bir şehir olan Moskova'da, telekinetik güçlere sahip bir psikopatın kaçırdığı karısını kurtarmaya çalışır. Burada Jimmy dışında herkes, Henry'nin ölmesini istemektedir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (9)

@rohrshack yazdı...

Cmt, 03 Mar 2018, 21:46 (4 ay önce)

8 / 10

Call Of Duty oynar gibi :) FPS tarzında daha çok film çekilmesini bekliyorum ilerleyen zamanlarda, oyun sektörüyle de bağlantılı olarak. Filme gelecek olursak kendini sıkmadan izlettiren güzel bir aksiyon filmi.

@sekoleyte yazdı...

Cum, 07 Eki 2016, 20:15 (1 yıl önce)

     Yıllar yıllar önce bir bilgisayar oyunu oynarken oynadığım karakteri istediğim gibi yönlendiremediğimden ötürü başıma giren ağrı bu filmde de oldu. Filmin konusundan da anlaşılacağı üzere sadece ve hep aksiyon..

@linquter yazdı...

Pzt, 05 Eyl 2016, 15:06 (2 yıl önce)

8 / 10

Aksiyon filminden aksiyon bekleyeceksiniz, kimse size drama, felsefe vaad etmiyor sonuçta. Ön planda olan oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor zaten, oynayanlar da iyi oyunculuk sergilemişler, beklenti ne ben onu anlamıyorum. Baştan sona kadar gayet sürükleyici, kamera açısı sayesinde de sizi aksiyonun içine sokuyor. Filmde gayet hoş espriler de var (bkz: charlie chaplin). Beklediğimden iyi bir filmdi, çok beğendim.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Hardcore Henry filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hardcore Henry filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hardcore Henry filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI