5.8

33 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.1 (39.641 OY)

KONUSU
Bir tapınak şövalyesi ve bir grup ayaktakımı asker, 13. yüzyıl İngiliteresi’nde Rochester Kalesi’ni gaddar Kral John’a karşı savunmak için savaşmaktadırlar. Magna Carta Anlaşmasını imzalayan Kral John’un zamanında geçen hikayede, bu grup Kral’a karşı savaşarak ülkelerinin özgürlüğünü savunmaya çalış ... Devamı
Bir tapınak şövalyesi ve bir grup ayaktakımı asker, 13. yüzyıl İngiliteresi’nde Rochester Kalesi’ni gaddar Kral John’a karşı savunmak için savaşmaktadırlar. Magna Carta Anlaşmasını imzalayan Kral John’un zamanında geçen hikayede, bu grup Kral’a karşı savaşarak ülkelerinin özgürlüğünü savunmaya çalışmaktadırlar. 25 milyon dolar bütçeli film Jonathan English tarafından yönetilmiştir. Film ile ilgili uzun bir süre Megan Fox’un adı geçse de, Fox’un filmi terketmesiyle yerini Kate Mara almış, Fox’la birlikte film ekibinin de önemli bir kısmı da (James Purefoy ve Paul Giamatti) değişmiştir. Filmin yapımcısı Andrew Curtis filmin finansmanını Londra Metrosundan daha karmaşık olarak tanımlamıştır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

1 hafta önce

8.7 / 10

Magna Carta, Aşk ve Özgürlük... İzlenmeye değer. Tavsiye ederim.

@guwhen

6 yıl önce

Bu filmi diğer savaş filmlerinden ayıran en önemli özellik tek mekanda geçmesi. Bu yüzden bu filme ısınıyoruz. Sevme nedenimiz bu. Tek mekan. Anlatmak istediğini basitçe anlatmış.Rochester kalesinin savunulması olayı. Kale düşersekralın tiranlığı devam ederdüşmezse devrimci baronlar kazanır.Anlatmak istediğini basitçe vermiş.

Meraklıları için söyleyeyim filmin 2.si yani IRONCLAD 2 de çekildi.Daha fazla zayiat daha fazla kan içeriyorikisini de izlemiş biri olarakilk film daha iyi diyebilirim.

@rinustalarin

9 yıl önce

Gene puan vermeyi zorlaştıran bir 'filim'...

İyi desen değil ancak hiç kötü de değil. (Mesela oyunculuk ve müzikler için kimse olumsuza yakın bir şey dahi söyleyemez. Ancak senaryoya klişe diyenler için çok da yanıldıklarını söyleyemeyeceğim.)

İzleyin ve kendiniz karar verin. Bir tek şunu söyleyebilirim; underrated...

Saygılar.
K

@kobalamin

9 yıl önce

standart orta çağ ingiliz amerikan filmlerine örnek.son zamanların trendi olan bol kanlı sahne geleneğini devam ettirme niyetini taşısa da estetik değil sahneler.

her zamanki gibi muhteşem ingiltere doğa manzarası eşliğinde izlenen filmde can sıkılmadan geçen 2 saatin sonunda aklınızda çok bişey kalmadan geçip gidersiniz..
SPOILER

Ironclad filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ironclad filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ironclad filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL