8.3

516 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (583.109 OY)

KONUSU
Lost, Sidney’den Los Angeles’a uçan Oceanic Hava Yolları 815 sefer sayılı yolcu uçağının Büyük Okyanus’un güneyinde esrarengiz bir adaya düşmesiyle, kazadan sağ kurtulanların yaşamlarını anlatıyor. Dizide, her bölüm bir karakterin geçmişiyle (flashback - flashforward) birlikte anlatılmaktadır.

Dizi
... Devamı
Lost, Sidney’den Los Angeles’a uçan Oceanic Hava Yolları 815 sefer sayılı yolcu uçağının Büyük Okyanus’un güneyinde esrarengiz bir adaya düşmesiyle, kazadan sağ kurtulanların yaşamlarını anlatıyor. Dizide, her bölüm bir karakterin geçmişiyle (flashback - flashforward) birlikte anlatılmaktadır.

Dizinin yaratıcıları Damon Lindelof, J.J. Abrams ve Jeffrey Lieber’dır. Bölümler Oahu, Hawaii’de çekilmektedir. Müziklerini Michael Giacchino bestelemiştir. Büyük oyuncu kadrosu ve çekimlerin Hawaii’de yapılmasının maliyeti ile Lost, en pahalı televizyon yapımlarından biridir. 2006’da En İyi Televizyon Draması dalında Altın Küre ve 2006’da En İyi Oyuncu Kadrosu dalında SAG Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül aldı.
Matthew Fox

Jack Shephard

Evangeline Lilly

Kate Austen

Terry O'Quinn

John Locke

Josh Holloway

James Sawyer

Jorge Garcia

Hurley Reyes

Naveen Andrews

Sayid Jarrah

Yunjin Kim

Sun-Hwa Kwon

Daniel Dae Kim

Jin-Soo Kwon

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
O

@onurjumm

9 ay önce

BU DİZİYİ İZLEMEK İÇİN 18 YIL BEKLEDİM,DIGITURK OLMASINA RAĞMEN,ÇOK ŞEY KAÇIRMIŞIM. DİSNEY PLATFORMU'NDA YENİDEN YAYINLIYOR. DUBLAJLI İZLEMEK GEREK. DİZİDEKİ HER REPLİK ÇOK GERÇEKÇİ. YALAN RÜZGARI İLE BİRLİKTE TÜM ZAMANLARIN EN İYİ İLK İKİ DİZİSİNDEN BİRİDİR. HAYATIMIN DİZİSİ. SONU RÜYA FELANDA DEĞİL,GERÇEĞİN TA KENDİSİ, ölüler öldüklerini bilmezler. geçtiğimiz yıllarda kaybolan MALEZYA uçağı bu diziden esinlenmiş gibi.

@patrickjane

1 yıl önce

9.5 / 10

Uzun bir maraton oldu 6 sezon 3 ayda bitirebildim. Sonlara doğru düşüşe geçmiş olsada yolculuk güzeldi.

@masquerade

1 yıl önce

hayatımda izlediğim en iyi dizi her karakteriyle ayrı ayrı bağ kurdum hepsini çok seviyorum. diziyi ikinci kez dün bitirdim bu dizi ikinci kez izleyince çok daha güzel geldi ilk izleyişimde anlayamadığım yerleri çok iyi anladım hikayeyi seviyorum ve finalini ve son sezonunu da beğendim böyle bir diziye de böyle kafa karıştırıcı bir final yakışırdı zaten. flashbackler, flashforwardlar, zamanda yolculuk, dini mitolojik göndermeler, bir ormanda hayatta kalma mücadelesi, mükemmel replikler, müzikler, paralel evren, ölüm, yaşam, kader, bilim, inanç üstüne harika bir dizi. en güzel yanı da hepsi birbirinden iyi işlenmiş derinlikli her biriyle bağ kurabildiğiniz karakterler dizide başrol yok herkes kendine yakın bulabileceği bir karakter bulabilir. finalini veya dizideki herhangi bir konuyu anlamayanlar araştırırlarsa cevabını bulabilirler dizide her şeyin cevabı var ve finali de çok iyi ve duygusaldı ağladım. losttaki ada deniz okyanus ağaçla
... Devamı
hayatımda izlediğim en iyi dizi her karakteriyle ayrı ayrı bağ kurdum hepsini çok seviyorum. diziyi ikinci kez dün bitirdim bu dizi ikinci kez izleyince çok daha güzel geldi ilk izleyişimde anlayamadığım yerleri çok iyi anladım hikayeyi seviyorum ve finalini ve son sezonunu da beğendim böyle bir diziye de böyle kafa karıştırıcı bir final yakışırdı zaten. flashbackler, flashforwardlar, zamanda yolculuk, dini mitolojik göndermeler, bir ormanda hayatta kalma mücadelesi, mükemmel replikler, müzikler, paralel evren, ölüm, yaşam, kader, bilim, inanç üstüne harika bir dizi. en güzel yanı da hepsi birbirinden iyi işlenmiş derinlikli her biriyle bağ kurabildiğiniz karakterler dizide başrol yok herkes kendine yakın bulabileceği bir karakter bulabilir. finalini veya dizideki herhangi bir konuyu anlamayanlar araştırırlarsa cevabını bulabilirler dizide her şeyin cevabı var ve finali de çok iyi ve duygusaldı ağladım. losttaki ada deniz okyanus ağaçlar vs. oradaki o ortam ambiyans benim cennet tasvirim oldu. bu diziyi ilk çıktığı zaman izleyip her hafta bölümleri forumlarda tartışarak tahminler yürütmeyi çok isterdim. ileride bu diziden daha iyi bir yapım izleyeceğimi zannetmiyorum henüz doğmamış çocuğum baban bu diziyi seninle tekrar izlemek için seni bekliyor :) ve son olarak:
"We have to go back, Kate! WE HAVE TO GO BACK!"
A

@amy_yumm1

1 yıl önce

Gerçekten böyle bir diziye o finali yakistirdiniz mi?

@tarik75

1 yıl önce

izlediğim llk dizi. şimdiye kadar 10 kez izlemişimdir. en sevdikkerimden

@dogukan_tek

1 yıl önce

10 / 10

6 kez izlediğim efsanevi başyapıt, izlediğim en iyi dizi.

@henriette

2 yıl önce

lost çok bozdu. doğrudur. ama nerden sonra bozmaya başladığını ben anlamadım. olayları hep merak ettim ve izlemeye de devam ettim. e ne alaka ya dediğimiz anlar oldu. öyle böyle bozdu ki önünü alamadık. ama harika dizi.
M

@mervenur94

3 yıl önce

10 / 10

Lost’un yeri bende başkadır. Çok seviyorum çok.
J

@jeremybentham

4 yıl önce

10 / 10

net başrolü olmayan ve yan karakterlerin başrol olarak geçen karakterlerin önüne geçebildiği dizilere bayılıyorum ve sanırım lost bu durumun en iyi temsilcisi. bu dizi sırf john locke karakteri için bile izlenebilir. lost'un önüne yazılan dizilerin çoğunu izledim fakat bende hiçbiri lost kadar ilgi uyandırmadı ve yer edinmedi. izlediğim herhangi bir şeyin aklımdan silineceği ve tekrardan izleyebileceğim teklif edilse bu hakkımı büyük ihtimalle lost için kullanırdım.
M

@mervenurkara

6 yıl önce

10 / 10

Bıkmadan izlediğim sürekli başa sardığım dizi. İzlemeyenler çok büyük hata ediyorlar.

@selmass

8 yıl önce

8.7 / 10

lost candır ya. gerçek anlamda izlediğim ilk dizi, beni dizi izlemeye alıştıran da demeliyim aslında. ve tekrar izliyorum aynı heyecanı nasıl duyuyorum bazen şaşırıyorum ama lost iyidir ya bozdu diye o kadar laf söz ettiler ama bence herşeyiyle çok iyi bir diziydi.
K

@kisametraj

9 yıl önce

bu diziyi de karantinaya alanlar var ya artık yok artık yani :D izleyin çılgın gibi merak edin deli gibi

@dr_hugo_strange

9 yıl önce

Yeni başladım bırakamıyorum

@melkor

10 yıl önce

10 / 10

cabin fever...

@jamesalan

10 yıl önce

10 / 10

s04e05: The Constant der ve susarım.

@patrickjane

1 yıl önce

ŞAKA MI BU ŞİMDİ BÖLÜMÜ İZLEYELİ 10 SANİYE OLDU VE BU YORUMU YAPMAK İÇİN BURAYA GELDİM VE 10 YIL ÖNCE YAPILMIŞ BU YORUMU GÖRÜYORUM
SPOILER

Lost dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Lost dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Lost dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL