6.3

56 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.6 (627 OY)

Vizyon Tarihi

3 Mayıs 2012

Süre

1 Saat 44 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

Yönetmen

Senaristler

Mustafa Nuri

KONUSU

Mustafa Nuri’nin ilk filmi “Vücut”ta, porno oyuncusu olarak çalıştığı Almanya’dan Türkiye’ye dönüşünde “normal” yaşama ayak uydurmakta zorluk çeken yorgun, bezgin ve takıntılı bir kadına odaklanılıyor. Hatice Aslan’ın başarıyla canlandırdığı Leyla karakteri üzerinden aile kavramını sorgulayan film, aynı zamanda toplumla birey arasındaki ilişkiyi güzellik, beden, genç ve yaşlı kavramları ekseninde irdeliyor.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (12)

@dilarasdy yazdı...

Çar, 11 Nis 2018, 05:14 (3 ay önce)

9.1 / 10

Hatice Aslan sen nasıl bir oyuncusun. Gerçekten o kadar iyiydi ki her sahnesini ağzım açık izledim. emeğinize sağlık

@supbang yazdı...

Paz, 13 Ağu 2017, 02:27 (1 yıl önce)

7.5 / 10

Film etkileyiciydi. Hiç görmediğimiz bir dünyayı, yanımızdan geçip giden mahvolmuş hayatları anlatıyordu. Yalnızca Cengiz Bozkurt "Erdal Bakkal" yakışmamıştı. Tavırları alışmış olduğumuz komedi dizilerinin karakterleriyle aynıydı. Onun sahneleri filme yakışmamış geldi.

@ucurumdakisoz yazdı...

Pzt, 19 Eki 2015, 22:35 (2 yıl önce)

  birçok şeye değinmeye çalışmış bir film..ailesinden kopuk yaşayan bir erkek çocuk ki bu çocuğun kopuklaşması yine ailenin kendisi(baba,anne ve anneye yapılanlar,toplumsal nedenler), yine aynı şekilde çeşitli baskılar altında yaşayan bir kadın..toplum birey ekseninde toplumun bireyi tortop ederek tek boyuta sıkıştırması ve bu sıkışmılığın getirdikleri..boka batmışlığımız.adına artık popilzm bile diyemeyeceğimiz belki çöplük diyeceğimiz insan halleri(tiki hatunun muhabbeti.).sapkınlıklarımız ve bu sapkınlıkların kadın üzerinden anlatımı da başarılı geldi bana(misal hatice aslanın eniştesinin yemek sahnesindeki imalı söylemleri.ha bunda ne var denilir ancak bilinç altında kadına bakış açısı yatar.tabi o andaki ablanın bütün birikimleri dışa vurması da ayrı bir durum:),mesela ablasının da sürekli ona ahlaksız kadın yakıştırmaları ve kendisinin de aslında gel gitler içinde olması)..bu durumlardan sonra kadın ve çocuğun birbirine yakınlaşması klişesi de karşımıza çıkıyor yine çoğu filmde olduğu gibi.."yakışıyor mu kız/kadın a bu şeyler" deyimi en fazla karşımıza çıkan diyaloglardan. filmde bir kopukluk var roller arası..mesela hatice aslan farklı bir filmden sesleniyor o çocuk başka bir filmden sesleniyor gibi bazı yerlerde..hatice aslanı ilk 3 maymunda buna benzer bir rolde gördüm..bu kadın bu tip işleri çok iyi beceriyor..yani film anlatmak istemiş en azından..leş filmler yerine bu filme zaman ayırabilirsiniz.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Vücut filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Vücut filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Vücut filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI