Bursa Bülbülü

(2023)

The Nightingale of Bursa

Film 2 Saat Komedi, Dram Türkiye 13 Ocak 2023

6.9

98 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (5.977 OY)

KONUSU
Bursa’da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapan ve en büyük tutkusu albüm çıkarmak olan Cengiz’in hayatı, Taşkın’la karşılaşmasıyla değişir. Taşkın’ın babası Şerafettin’in yaptığı bestenin, albümü için iyi bir çıkış olacağını düşünen Cengiz besteyi ağabeyinden borç alarak satın alır. Taşkın parayı harc ... Devamı
Bursa’da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapan ve en büyük tutkusu albüm çıkarmak olan Cengiz’in hayatı, Taşkın’la karşılaşmasıyla değişir. Taşkın’ın babası Şerafettin’in yaptığı bestenin, albümü için iyi bir çıkış olacağını düşünen Cengiz besteyi ağabeyinden borç alarak satın alır. Taşkın parayı harcayınca, Cengiz parayı geri kazanmak için Taşkın ve kardeşi Arzu’yla beraber sahneye çıkmaya başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@blackbrust

3 ay önce

zırva bir durum komedisi, izlemek insan zekasında 50 puanlık bir düşüş yaratabilir. sen geyiklide gırnata çal

@ucuzmiskin

4 ay önce

Biraz yeşilçam esintisi biraz konservatuar çarpıntısı biraz da komedi alışkanlığı harmanlanıp kostümleri de nostaljiye uyarlayınca ister istemez yersen doyarsın ama yemesen de olur tadında bir bir film olmuş.

Her dönemin şöhret peşinde Cengiz'i Arzu'su, karakedisi ya da meraklı zengini, aşkı ve ölümü, mümkünü ya da mümkün olmayanı bu filmde de alıcı bulmuş olmakla beraber farklı olarak karakterlerin yapısı birbirine uzak da olsa uyumlu bir jenerik halinde sunulmuş.

Hikaye geç kalmış bir Cengiz'le başlayıp genç ve teşvik edici bir Arzu'yla süslenerek sonunda inkar edilen bir mutlulukla nihayet buluyor. Ah bülbülüm, ah Arnavut Şevket...

@stiff

4 ay önce

7 / 10

Ata Demirer'i çok sever, ülkedeki en yetenekli insanlardan biri olduğunu düşünürüm. Cem Gelinoğlu'nu yakın zamanda izleyip beğendim. Bu ikiliden güzel bir iş çıkacağını düşünüyordum. Genel olarak da öyle olduğunu düşünüyorum. Beğendiğim ve beğenmediğim yönleri olsa da; beğendiğim tarafları daha çok. Film farklılık vadetmiyor. Ortalama bir hikayeyi samimi bir dille aktarmaya çalışıyor. Mizahi yönü çok güçlü değil, duygusal yönü ise oldukça başarılı. Müzikler başarılı, zaten Ata Demirer müzikal yeteneğini bu tarz filmlerde kullanıyor. Bence kullanmaya da devam etmeli. 80'ler havası güzel. Bazı espriler çiğ olsa da göze batmıyor. Son sahne etkileyici. Filmi bütünüyle gerçekçi buldum ve gerçekçi hikayeleri severim. Hayatta mutsuz sonlar da var. Hem de mutlu sonlardan daha fazla.
M

@maviparasut

4 ay önce

5 / 10

Sırf Ata Demirer iyi bir sanatçı diye izlenebilecek, başka yapabileceğim iyi yorum olmayan zorla bitirdiğim bir film oldu.

@refikerdal

4 ay önce

Müzikler, oyuncular keyifli bir zaman geçirmenizi sağlıyor.

@onurkilic

4 ay önce

4.8 / 10

Filmin mizahi tarafı çok çok zayıf. Komik olması niyetiyle çekilen sahnelerdeki vasatlık şaşırttı. Ata Demirer’den beklemezdim bunu.

@zamon

4 ay önce

10 / 10

ne bekleyerek izlediniz bilmiyorum. ben filmi izlerken durdum 35lik açtım. daha da güzel gitti. film gibi düşününce çok iyi değil müzikal gibi düşününce şaheser, eşlik edecek bir şey gibi düşününce muazzam. hayatımda ilk kez rakı ile film izledim ve memnun oldum.

@tiamath

4 ay önce

6 / 10

Ata Demirer'in kaleminden, kendisini az-çok bilenleri şaşırtmayacak bir senaryo. Klasik şive, klasik müzik karakteri, ortam vs.. Belki tek fark hikayenin 80li yıllarda geçiyor olması ve bunun sanat yönetmenliğini başarılı bir şekilde yerine getirebilmiş olmaları diyebilirim.

Filmin isminin çıktığı kısım oldukça vefalıydı. Bülent Ersoy ve Küçük Emrah tiplemelerini çok başarılı bulamadım ama Demirer'in performansları gayet başarılıydı. Filmin gerçekçi bitmesi tek artı puan olarak gördüğüm kısımdı.

@kumcular

4 ay önce

6 / 10

80'leri yaşayanlar için yüzlerinde bir tebessümle anıların canlanması muhtemel buda size keyifli zaman geçirtebilir.

@volkk

5 ay önce

5 / 10

İzlemeye çalıştım ama yok yani gitmiyor.

@zenobiaa

5 ay önce

8.8 / 10

enfes.
SPOILER

Bursa Bülbülü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bursa Bülbülü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bursa Bülbülü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL