Kanunun Kuvveti 2014

La French a.k.a The Connection

7.6

16 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (7.719 OY)

Süre

2 Saat 15 Dk.

KONUSU

Film, 1975 yılında Marsilya’da geçiyor. Ülkenin en büyük ve en güçlü organize suç ve uyuşturucu çetesini ortaya çıkarmaya çalışan Pierre Michel (Dujardin) etrafında gelişen olayları konu ediniyor. Michel eşi ve çocuklarıyla mutlu bir hayat süren, işinde başarılı bir kanun adamıdır. Bir süredir çalışmakta olduğu yerden Marsilya'nın kritik bir bölgesine atanan Michel tarihin gördüğü en organize uyuşturucu çetelerinden birinin peşine düşecektir. French Connection adındaki bu çete, Amerika'ya uyuşturucu ihracatı yapan Marsilya'nın en büyük uyuşturucu ağını yönetir. Çetenin önde gelenlerinden Zampa'ya karşı savaş açan Michel meslektaşlarının tüm uyarılarına rağmen son derece tehlikeli bu görevi yürütecektir. Ne var ki Frennch Connection her daim bir adım öndedir ve bir noktadan sonra Michel'in hayatının en zorlu kararını alması gerekecektir.  

Jean Dujardin

Pierre Michel

Gilles Lellouche

Gaetan Zampa

Celine Sallette

Jacqueline M...

Melanie Doutey

Christiane Z...

Guillaume Gouix

Jose Alvarez

Bruno Todeschini

Le Banquier

Feodor Atkine

Gaston Deferre

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@outofcontrol yazdı...

Paz, 12 Şub 2017, 01:58 (1 yıl önce)

8 / 10

- Oyunculuklar çok iyi - İki ana karakter de tatmin edici - Kötü karaketer kötüyüm ben kötüyüm diye bağırmıyor. Ve gerçekçi - Olay örgüsü bazen yavaş, bazen hızlı ilerliyor. Gerçek hikaye uyarlaması olmasına bağlanabilir. - Çekimler güzel. - Müzikler harika.   pierre in iş yoğunluğundan ailesini arka plana atması, sonucunda aralarında bir ayrılık yaşanması ve telefon kulübesindeki, eşinin sesini duyunca bir şey diyemeden ağlaması, gerçek hayatta kız arkadaşımla ayrılmadan önce aramızda yaşanmıştır. işte bunlar hep filmi sevdiren detaylar.

@sioux yazdı...

Cum, 02 Eyl 2016, 14:08 (1 yıl önce)

Olay örgüsü ve hikayenin devamlılığına hayran kaldığımız bir film olmakla kalmayıp üst düzey oyunculuklarla da bunları perçinliyor."La french" kendi türünün tartışmasız en iyilerinden

@drjacksheparddd yazdı...

Paz, 31 May 2015, 01:03 (3 yıl önce)

Bende Avrupa Sineması denince akan sular duruyor. Bu akşam da Fransa ve Belçika ortak yapımı La French filmini görünce dayanamadım hemen açıp izledim. Tabi Türkçe ismini görünce yine tebessüm ettim Kanunun Kuvveti:) Orijinal ismi ?Fransız? olan bir filmi bu şekilde çevirip servis etmek de tabii ayrı bir meziyet ister:) Her neyse büyüklerimiz konuya bakıp böyle bir isim takdir etmiş. Filme gelecek olursak, ilk önce beni Jean Dujardin ismi cezbetti. Bu abimizi Artist filminde izlemiştim ve adeta hayran kalmıştım. Artist filminde olağanüstü bir performans sergilemişti. Bu filmde de yine döktürmüş desem yeridir. Kahraman yargıç rolünde oldukça etkileyiciydi. Rolünün, son derece baskın ve etkili bir şekilde hakkını veriyor. Onu izlediğim her dakika bende yine hayranlık uyandırdı. Bir kez daha etkileyici performansı için teşekkür ederim. Filmin diğer oyuncularının da hakkını yiyemem tabii ki hepsi birbirinden güzeldi. Süre olarak karşımızda 2 saatlik bir yapım var hatta 2.5 saat. Ancak her şey o kadar seri ve akıcı bir şekilde gelişiyor ki, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. Suça ve uyuşturucuya karşı verilen savaşta; takip sahneleri, aksiyonun yer yer yükselmesi, diyaloglarda geçen psikolojik mücadeleler, sizi tümüyle içine çekiyor. Adaletsizliğin ve suçun koskoca bir şehri, hatta bir ülkeyi nasıl ele geçirebildiğini ibretle izliyorsunuz. Tabii bütün bunların yanı sıra 70?lerin Marsilya?sı da başarılı şekilde ele alınmış. O döneme ait arabalar, yaşam şekli, aksesuarlar bir anda kendinizi o dönemde gibi hissettiriyor. Konu belki bildik, sıradan. İyinin, kötüye karşı olan savaşını izliyoruz. Ancak Jean?ün oyunculuğuyla birleşen hızlı ve keskin sahneler, konunun sıradanlığını alıp götürüyor. Filmin gerçek olaylardan uyarlandığını da belirterek herkese şimdiden öneririm. Suçun hiçbir zaman, hiçbir yerde etkin ve güçlü olmamasını dileyerek filme olan saygılarımı sunuyorum. 10/8.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Kanunun Kuvveti filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kanunun Kuvveti filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kanunun Kuvveti filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI