Ahnectha: Voiceless Room

(2010)

Kısa Film Kısa Film, Bilim Kurgu Türkiye 8 Mayıs 2010

5

3 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.1 (19 OY)

KONUSU
Türkiyenin ilk steampunk türü kısa filmi olan Ahnectha; kıyamet sonrası yaratılan bir kurgu dünyada geçiyor. Ancak bu kıyamet bilinen tarzda değil, duygu ve anıları bitirme ve dünya seslerinden arındırma şeklinde gerçekleşiyor. Bir çoğunun sonunu getiren bu kıyamete karşı bazıları ayakta kalıyor. Çü ... Devamı
Türkiyenin ilk steampunk türü kısa filmi olan Ahnectha; kıyamet sonrası yaratılan bir kurgu dünyada geçiyor. Ancak bu kıyamet bilinen tarzda değil, duygu ve anıları bitirme ve dünya seslerinden arındırma şeklinde gerçekleşiyor. Bir çoğunun sonunu getiren bu kıyamete karşı bazıları ayakta kalıyor. Çünkü onlar hala hayallere ve duygulara sahipler.

Can Erenin yazıp yönettiği, Reyhan Özdilekin oynadığı bu kısa film; kıyamet sonrasında bir kızın duygu, hayal ve anılarını bitirme, onun kıyametini koparma uğruna yapılanları konu ediniyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@babelfish

8 yıl önce

6.1 / 10

Yıllardır görüşmediğim arkadaşımı kısa filmde izlemek ilginç oldu eheh.. Neyse, Türkiye'nin ilk steampunk örneği demişler ama öhm, o pek olmamış gibi.. Fakat bu yönetmenin ilginç bir sembolizma kullanışı var. Karanlık ve bir açıdan da alttan alta değişik bir mizah anlayışı... Diğer filmlerinden farklı olarak bu filminde mizahi bir yön yok. Ancak ciddi anlamda dekor, müzik ve kostümler gibi detaylara çok dikkat ediyor, o açıdan taktir ettim. Gerçi şu "satranç" sahnesinden sonra tahtayı tekrar gördüğümüz sekansta aynadaki yansımadaki taşların rengine dikkat edilse iyi olacakmış ama olsun, o da nazar boncuğu diyelim.

Şimdilik kısa filmleri bulunan yönetmenin de umarım uzun metrajlı bir filmini izleme şansımız olur. Hele ki "steampunk" olursa cidden, yerli sinema tarihinde devrim olur şaka maka.
SPOILER

Ahnectha: Voiceless Room filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ahnectha: Voiceless Room filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ahnectha: Voiceless Room filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL