6.2

11 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6 (26.821 OY)

KONUSU
80’lerin perili ev filmlerinden feyz alan yapısıyla dikkat çeken film, ailenin en yaşlı üyesi Edna’yı bulmak için eve geri dönen Edna’nın kızı Kay ile torunu Sam’i odak noktasına alıyor. Edna, kaybolduktan kısa bir süre hiçbir şey olmamış gibi geri döner ve davranışlarında şiddete varan tutumlar ser ... Devamı
80’lerin perili ev filmlerinden feyz alan yapısıyla dikkat çeken film, ailenin en yaşlı üyesi Edna’yı bulmak için eve geri dönen Edna’nın kızı Kay ile torunu Sam’i odak noktasına alıyor. Edna, kaybolduktan kısa bir süre hiçbir şey olmamış gibi geri döner ve davranışlarında şiddete varan tutumlar sergiler. Bu süreçte Kay ve Sam, evin şeytani bir güç tarafından lanetlendiğini ve Edna’nın kontrolünü ele geçirdiğini keşfeder.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ekopyen

1 yıl önce

6.1 / 10

Gerilim tonu yüksek; klostrofobi tetikleyen bazı sahnelerini beğendim ama kritiklerde övgüyle bahsedilen demans metaforunun işlenme şekline tam olarak adapte olduğumu ve bağ kurabildiğimi söyleyemem. Doğaüstüden ziyade sembolizm odaklı bir deneysel/sanatsal korku filmi.

@cruachan

2 yıl önce

9.2 / 10

Güzel bir konu ve işleyişi güzel, genç kadın yönetmen iyi bir iş çıkarmış, gayet iyi bir filme imza atmış bence, bir şans verin derim.
SPOILER

Azap filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Azap filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Azap filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL