6.9

34 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (63.622 OY)

KONUSU
Film, gelecek vadettiği konusunda herkesin hemfikir olduğu ancak acıklı bir olay sonucu geleceği mahvolan Cassie’ye (Carey Mulligan) odaklanıyor. Tıp fakültesini bırakmak zorunda kalan genç kadın, endişeli ebeveynleriyle birlikte yaşamakta ve bir kahve dükkanında çalışmaktadır. Dışarıdan hayatı durm ... Devamı
Film, gelecek vadettiği konusunda herkesin hemfikir olduğu ancak acıklı bir olay sonucu geleceği mahvolan Cassie’ye (Carey Mulligan) odaklanıyor. Tıp fakültesini bırakmak zorunda kalan genç kadın, endişeli ebeveynleriyle birlikte yaşamakta ve bir kahve dükkanında çalışmaktadır. Dışarıdan hayatı durma noktasına gelmiş gibi görünen Cassie ise ikili bir hayat yaşamakta ve geceleri yolunun kesiştiği erkeklerden intikam almaktadır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fthgzl79

3 hafta önce

7.5 / 10

Filmi, oscar adayları arasında gördüğüm için izledim ve çok beğendim. Carey Mulligan’ın oyunculuğu enfesti. Filmin verdiği mesajlar harikaydı. 1 ay sonra oscarı alabilir.

Yönetmen Emerald Fennell kesin feministtir.:)

@deranged0

1 ay önce

Film "no means no" ve "not all men" üzerinden yürümeye çalışıyor. Kendi içinde tutarlılığı yok; konu, anlatı, renkler, müzikler, karakterler ve hatta mekan seçimleri kafa karıştıracak kadar farklı tellerden çalıyor. Çok güçlü olabilecek bir filmi buruşturup çöpe atmışlar resmen.

@ysfcftc

1 ay önce

7.5 / 10

kullanılan müzikler yüzünden filmin tarzı konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz..sağlam bir dram - gerilim filmi olabilirmiş de direkten dönmüş gibiydi..bu tarz benimsenerek çekilmiş olmasını tercih ederdim , daha etkileyici bir film olabilirdi

@hashasin

2 ay önce

Medeniyetimizin az gelişmişliğinin filmi. Filmin sinematik yönü açıkcası umrumda değil. Ki aptal popüler kültüre çok sağlam giydiren özgün bir film sinematik açıdanda göze batan hiçbir kısmı yok. Dsö verilerine göre abd de her yıl ortalama 7000 e yakın kadın cinayeti işleniyor. Bu rakam Türkiyede 350 civarında. Finlandiya, avusturya, avustralya, belçika, ukrayna, rusya bizden oransal olarak önde. Kültürel olarak bambaşka ülkelerde ne yazıkki kadına bakış açısı değişmiyor. Gücünün yettiği bir insana fiziki veya manevi şiddet uygulamak baskılamak en hafif ifadeyle hayvanlıktır empati yoksunluğudur ruh hastalığıdır. Böyle insanları toplumdan net şekilde dışlayacak ve en ağır şekilde cezalandıracak bir toplumsal mekanizma kurulmadan sanırım bu zulüm bitmeyecek.

@yurdagulbogar

2 ay önce

5.5 / 10

Beklentimi karsilamayan bir film oldu.

@ekopyen

3 ay önce

7 / 10

Renkli ama karanlık bir film olmuş. Açıkçası bu kadar karanlık çıkmasını beklemiyordum. Özellikle ortalarında romantik komediye kayar gibi olunca filmden beklentimi sıfıra indirmiştim; ama ardından atmosfer hızlı bir şekilde değişiyor.

@ervaa

3 ay önce

7.5 / 10

Son derece güçlü bir film. Taciz, intihar, intikam oldukça karanlık ve sıkça işlenmesine rağmen kadın bakış açısını, duygularını bu kadar iyi yansıtan çok az film izlemişimdir. Bunu da gerçekliği suratına fırlatmak yerine, etrafında dönüp rengarenk bir pop şölenine dönüştürerek yapmışlar. Mulligan’ın oyunculuğu da beklediğimin çok üstündeydi. Daha önce hiç tecavüz dolayısıyla psikolojik yıkım içeren bir filmde gülmemiştim veya romantik komedi anları yaşamamıştım. Dolayısıyla oldukça da yenilikçi buldum. Mükemmel bir kurgu, aşırı zeki bir senaryo değil tabi ki fakat her filmden de bunu beklememek gerek. Şahsen sonu çok yerindeydi. Her ne kadar birer fantezi romanı karakteri olmasak da ilk defa böyle bir filmden sonra garip bir şekilde mağdur bir kadın gibi değil, güçlü bir kadın gibi hissettim. Neticede beklentisiz izlemiştim ve ummadığımı buldum.

@poormf

3 ay önce

3.4 / 10

Fazlasıyla yapay kurgusuyla gerçeklikten oldukça uzak, amaçsız bir film... 35/100
SPOILER

Promising Young Woman filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Promising Young Woman filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Promising Young Woman filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL