6.3

10 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (19.055 OY)

KONUSU
Wade Whitehouse eski karısı Lilian ve kızı Jill’e göre hayatında hiçbir şeyi başaramamış küçük New Hampshire kasabasının şerifidir ve içkicidir. Kız arkadaşı Margie ise Wade’i olduğu gibi kabul eder. Av sezonunun ilk günü, Wade’in arkadaşı Jack yanında zengin bir işadamını da ava götürür ve avdan sa ... Devamı
Wade Whitehouse eski karısı Lilian ve kızı Jill’e göre hayatında hiçbir şeyi başaramamış küçük New Hampshire kasabasının şerifidir ve içkicidir. Kız arkadaşı Margie ise Wade’i olduğu gibi kabul eder. Av sezonunun ilk günü, Wade’in arkadaşı Jack yanında zengin bir işadamını da ava götürür ve avdan sadece Jack canlı döner. Wade dedektifi oynamaya karar verir ve Jack’in işadamının kendi kendini yanlışlıkla vurduğu konusunda ısrar etmesine rağmen olayı araştırmaya başlar.
Nick Nolte

Wade White...

Sissy Spacek

Margie Fogg

James Coburn

Glen White...

Willem Dafoe

Rolfe Whit...

Jim True-Frost

Jack Hewitt

Marian Seldes

Alma Pittman

Holmes Osborne

Gordon LaR...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

6 / 10

Filmin ana teması aslında sevgisiz büyüyen çocukların, yetişkin hayatlarındaki travmaları. Wade, böyle büyümenin bedeli olarak iyi bir aile babası olamamıştır ve içki zaafı vardır. Bu durum, kızıyla olan bağlarını her boşanmadaki anlaşma gereği yapılan görüşme de açmaktadır. Wade için dönüm noktası ise, arkadaşı Jack'in zengin bir iş adamı ile birlikte gittiği avda iş adamının ölmesidir. Bu noktadan sonra olayı çözmeye çalışırken diğer sevenleri ile bağlarını iyice kaybeder, işini, itibarını derken iyice çıldırma noktasına gelir.

Wade'in böylesi bir dedektifliği bürünmesi çok basite kaçılmış. Ne alaka dedirtiyor insana? Jill ile ilgili son olanlardan sonra da tekrar buluşmak için kızını alabiliyor olması ise ayrı bir tartışma konusu. Filmde drama başarılı bir şekilde verilmiş ama bazı konuların yüzeyselliği biraz sırıtıyor.
SPOILER

Büyük Bela filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Bela filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Bela filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL