Hva vil folk si

(2017)

a.k.a What Will People Say

Film 1 Saat 46 Dk. Dram Norveç, Almanya

6.5

6 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (4.057 OY)

KONUSU
16 yaşındaki Nisha, ailesiyle birlikte Norveç’te yaşayan Pakistanlı bir kızdır. Dışarıda arkadaşlarıyla batılı bir genç gibi yaşarken, evde doğulu geleneklere uyumlu bir şekilde yaşamaktadır. Bir gün babası onu erkek arkadaşıyla yatakta yakalayınca Nisha’nın hayatı altüst olur. Babası onu apar topar ... Devamı
16 yaşındaki Nisha, ailesiyle birlikte Norveç’te yaşayan Pakistanlı bir kızdır. Dışarıda arkadaşlarıyla batılı bir genç gibi yaşarken, evde doğulu geleneklere uyumlu bir şekilde yaşamaktadır. Bir gün babası onu erkek arkadaşıyla yatakta yakalayınca Nisha’nın hayatı altüst olur. Babası onu apar topar Pakistan’daki akrabalarının yanına yerleştirir. Daha önce Pakistan’da hiç yaşamamış olan Nisha’yı hiç görmediği bir hayat tarzı beklemektedir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@jaleduruu

2 ay önce

7 / 10

Pakistan kültürünü Norveç'teki yaşantılarına dahil eden ailesiyle birlikte yaşayan ve kökeni dışında Pakistan ile hiçbir alakası olmayan 16 yaşındaki Nisha'nın ailesi ile yaşadığı çatışmayı konu alan güzel bir film. Bağımsız film olması sebebiyle fazla beklentiye girmeden izledim. Gayet akıcı, özellikle 'namus' kaygısıyla ailenin kızının hayatını tepe taklak etmesi süreci oldukça gerçekçi anlatılmış. (10/7)

@naksidil

1 yıl önce

9.2 / 10

İzlerken içinizden verdiğiniz tepkilerle ya da düşüncelerle o kadar bencilleşiyorsunuz ki ..
Sonrasında kendinizden utanıyorsunuz .. Dünyanın neresine gidersen git değişmeyeceğine inandığın varlığın sen istemesen de değişecek. Bu değişimde teraziyi dengeleyemeyenlerin sonu gerçekten hüsran. Filmle beraber güzel bir yolculuğa çıktım.
Gördüm , duydum ve razı oldum..
Çıplak ayaklarıma kurban olurum.

@hashasin

1 yıl önce

1 / 10

Tam bir entegrasyon filmi. Güçlü olanın kültürünün akılcı, modern ve güzel olduğu zayıf olanın kültürünün aptalca, demode ve sıkıcı gösterilmeye çalışıldığı sıkmayan ama niyetinin pek masum olduğunu düşünmediğim film. Kültürel faşizm kokuyor.

@fthgzl79

1 yıl önce

7.7 / 10

Bir Pakistanlı ailenin Norveç'te ne işi var?Böyle saçma bir şey olabilir mi?Olmaz işte..Film de bunu anlatıyor..Filmde,kültürün insanları ne kadar bağlayıcı bir güç olduğu anlatılıyor..Ben çok beğendim filmi..Filmle ilgili çok şey söylenir,çok konu tartışılır,kısa keseyim en iyisi..İzleyin..10/7
SPOILER

Hva vil folk si filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hva vil folk si filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hva vil folk si filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL