Çölün Oğulları

(1933)

Sons of the Desert

Film 1 Saat 8 Dk. Komedi, Aile ABD 4 Nisan 1935

5.1

3 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (9.112 OY)

KONUSU
Aslında yine kendilerine ait 1930 yapımı Be Big filminin yeniden çevrimi olan bu uzun metrajlı Stan Laurel ve Oliver Hardy komedisi, ikilinin dördüncü ve muhtemelen en iyi filmiydi. Diğer Laurel Hardy filmleri, en azından öznel olarak bu filme eşit olmalarına rağmen, alışılmamış dünyalarda geçer (ör ... Devamı
Aslında yine kendilerine ait 1930 yapımı Be Big filminin yeniden çevrimi olan bu uzun metrajlı Stan Laurel ve Oliver Hardy komedisi, ikilinin dördüncü ve muhtemelen en iyi filmiydi. Diğer Laurel Hardy filmleri, en azından öznel olarak bu filme eşit olmalarına rağmen, alışılmamış dünyalarda geçer (örneğin, Babes in the Woodun masal alemi ya da Way Out West-Laurel-Hardy Batıya Gidiyorun kovboy fantezisi). Çölün Oğulları, Laurel ve Hardynin en klasik komedilerinden biri olduğu halde, ikilinin en muhteşem eserlerinde yaşadıkları garip ev cehennemini; yani otoriter eşler, gizli eğlenceler, yasak sigara ve içki alemleriyle dolu tuhaf, çocuksu dünyayı en iyi temsil eden film.

Filme adını veren Mason benzeri bir örgütle Hawaii yolculuğu ve Stanle 011 enin bu gezintiyi karılarından gizleme girişimleri çevresinde gelişen Çölün Oğulları, temeli fars olan bir öyküyü alıp, sinemanın en muhteşem komedi ikilisi performansının aracı haline getiriyor. Yardımcı oyuncuların, özellikle de Bayan Hardy rolünde Mae Buschun ve kendisinin sarhoş türevini canlandıran komedyen yönetmen Charlie Chasein muhteşem oyunculuğunun yanı sıra, William A. Seiterın (bir başka kayda değer komedisi de Marx Kardeşlerin 1938 yapımı usta işi filmi Room Service-Oda Servisiydi) yetenekli yönetmenliği. Çölün Oğullarını 70 yıllık bir komedi filmini alışılmışın tersine hala seyredilir kılıyor.
Stan Laurel

Stanley 'S...

Oliver Hardy

Oliver 'Ol...

Mae Busch

Mrs. Lotti...

Dorothy Christy

Mrs. Betty...

Charley Chase

Charley a ...

Lucien Littlefield

Dr. Horace...

Brooks Benedict

A Son of t...

YORUM YAZ

SPOILER

Çölün Oğulları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çölün Oğulları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çölün Oğulları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL